Реструктуризація, виконавчий напис, позасудовий порядок колектори

В цій статті ми розкриємо тему реструктуризації кредиту з Укрсоцбанком (Альфа-банк), позовної давності по кредиту, оформлення предмет іпотеки на баланс та схема стягнення коштів через приватни х виконавців, в тому числі через вчинення банком виконавчих написів нотаріусів. Також розкажемо, які дії необхідно вчинити, щоб уникнути оформлення предмет іпотеки на баланс банку (позасудовий порядок).


При переговорах з Укрсоцбанком або Альфа-банком необхідно враховувати наступні питання, які ми розкриємо в цій статті, виходячи з нашої власної практики, а саме:
1. Реструктуризація кредиту з банком;
2. Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки;
3. Виконавчий напис на предмет іпотеки;
4. Вчинення виконавчого напису у приватного виконавця та винагорода приватного виконавця.

Реструктуризація кредиту з Укрсоцбанком та Альфа-банк!

Процедура переговорів з банком з приводу погашення кредиту слід виходити з ринкової вартості предмету іпотеки. Як правило банк робить дисконт від ціни іпотеки у розмірі 20-40 відсотків, які залежать від проблемності іпотеки, прописаних неповнолітніх, сплив позовної давності та наявність арештів.
Якщо ви домовились з банком про погашення кредиту, тут необхідно врахувати наступні моменти:
1. Для уникнення податку на доходи фізичних осіб необхідно застосувати факторинг. Іншими словами, залишок кредиту продається на вас або вашого родича.
2. Якщо відкрито виконавче провадження у приватного чи державного виконавця, ні в якому разі не знімайте іпотеку.
3. Якщо у вас реструктуризація кредиту з погашенням кредиту через 1-3 року, уважно читайте документи, оскільки документи які дає банк відрізняються від тих, які ви підписуєте. Зверніть увагу, що в таких документах банк не прописує, що залишок списується.
4. Гарантійний лист від банку та протокол юридичної сили не має.
5. Якщо ви готові віддати банку предмет іпотеки, не поспішайте, оскільки ви можете на цьому заробити.
6. Всі документи підписуються в один день.
7. Якщо ви задіяли факторинг, то важливо, щоб право вимоги по кредиту не залишалось на факторинговій організації, а перейшло на вашу людину.

Як правильно погасити кредит колекторам

Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки оформлення право власності на баланс Укрсоцбанку або Альфа-банку


Це наступна стадія, коли ви або не домовились з банком, або вирішили видавити з банку більший дисконт.
Позасудовий порядок оформлення права власності на Укрсоцбанк або Альфа-банк відбувається на підставі ст. 37 ЗУ “Про іпотеку” та застереженні в іпотечному договорі. Переєстрацію право власності на банк здійснює нотаріус або державний реєстратор.
Якщо це відбулося, позичальник може спочатку оскаржити такі дії через Міністерство юстиції або через суд. Ми рекомендуємо спочатку звернутись до Мінюсту, оскільки він розглядає скаргу 45 днів, а потім звертатись в суд.

Що необхідно зробити, щоб уникнути позасудовий порядок та скасувати право власності банка:


1. Направити банку на нотаріусу заяву про застосування позовної давності (звернуть увагу, що в кредитних договорах Укрсоцбанка є п. 4.4-4.5, який автоматично запускає позовну давність.
2. Направити заперечення про припинення нарахування процентів та неустойки після застосування п 4.4-4.5 кредитного договору.
3. Не визнавати та не погоджуватись з боргом.
4. Накласти арешт на предмет іпотеки та тримати реєстр нерухомості відкритим кожних 10 днів.
5. Не переносити предмет іпотеки зі старого реєстру в новий.
6. Якщо у вас майнові права в іпотеці, не оформлювати право власності.
 
Виконавчий напис на предмет іпотеки вчинений Укрсоцбанком та/або Альфа-банком
 
В окремих випадках, банк вчиняє виконавчий напис нотаріуса та відкриває виконавче провадження у приватного виконавця. Скасувати виконавчий напис можливо, оскільки необхідно подати позов в суд, зупинити виконавче провадження та звернути увагу на порушення при вчинення виконавчого напису. Які саме порушення, ми розповідали в наших статтях про скасування виконавчого напису.
Навіть якщо ви закрили кредит з банком, а у вас відкрите виконавче провадження, навіть якщо ви закриєте провадження, залишиться виконавчий збір. Що його уникнути, необхідно скасувати виконавчий напис через суд.
Позов про скасування виконавчого напису подається за місцем його вчинення, якщо напис вчинений на кредитний договір, або за місцем знаходження майна, при умові вчинення виконавчого напису на іпотечний договір.
При подачі позову необхідно подати заяву про зупинення виконавчого провадження, в цьому випадку суд зупиняє виконавче провадження до моменту винесення рішення. Також доцільно подати клопотання про витребування документів, які банк подавав нотаріусу при вчиненні виконавчого напису.

При скасування виконавчого напису через суд звернуть увагу на наступні моменти:


1. Позовна давність по кредитному договору;
2. Наявність рішення суду або судового провадження;
3. Строк, коли був вчинений виконавчий напис;
4. Розрахунок заборгованості по кредитному договору;
5. Наявність у позичальник вимоги про дострокове повернення кредиту.
 
Вчинення виконавчого напису у приватного виконавця та винагорода приватного виконавця.
 
Останнім часом, Укрсоцбанк та Альфа-банк вчиняють виконавчий напис та відкривають виконавче провадження. При відкриття виконавчого провадження, приватний виконавець встановлює дуже високу винагороду в процентному відношенні від суми стягнення або у фіксованій сумі. Якщо сума встановлюється у фіксованій сумі, то приватний виконавець відкриває провадження на цю суму та накладає арешт на майно. Позичальник про це не знає, домовляється з банком, знімає іпотеку і його квартира підпадає під арешт. Ось таку схему стягнення вчиняє банк та приватні виконавці. Не всі юристи та позичальники знають про це!
Отже, НЕ знімайте іпотеку, не домовляйтесь з банком без адвоката по кредитам!
Проконсультуйтесь у нас, щоб не наробити помилок в майбутньому.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

Mayorov advokat

Зразок рішення суду - скасування виконавчого листа 

vechera final