Кредит - є, а грошей для оплати - немає. Що робити?

Сьогодні будь-яка фінансова організація займається кредитуванням і видає різні позики населенню. При цьому передбачається повернення грошових коштів рівними частинами щомісяця. Така робота проводиться, щоб виключити можливі негативні наслідки.

При таких умовах "кредитне" час проходить майже непомітно і безболісно для фінансового стану отримувача грошових коштів. Проте все частіше можна зіткнутися з ситуацією, коли закінчується термін повернення грошей, а у позичальника наступають фінансові труднощі.

Mayorov V1 1
Коли виникає ситуація, при якій немає коштів, щоб своєчасно погасити кредит, жодним чином не можна зволікати і діяти. Що ж робити позичальникові, якщо обставини склалися так, що він не має коштів для виплати кредиту? Ось кілька етапів дій в подібних випадках.

Звернення до юриста для докладного вивчення і професійного аналізу кредитного договору, щоб надалі знати всю детальну інформацію про заборгованості. Також потрібно перевірити текст договору на можливу наявність у ньому порушень законодавства з боку організації-кредитора. Як правило, помилки банку з точки зору законності документа виникають саме на цьому етапі.

Дзвінок фахівця банку та повідомлення про поточний стан справ, це дозволить позичальнику не зіпсувати свою кредитну історію і відносини з фінансовою організацією.
Запит у банку-кредитора довідки про вже здійснені платежі по кредиту і залишкової частини боргу.
Створення письмового повідомлення банку про неможливість платити всю суму кредиту. Подальші дії координувати з кредитним інспектором.
Продовження оплати символічної суми строго за графіком. Така процедура не дозволить кредитної організації кваліфікувати боржника як "злісного неплатника".
Постійна співпраця з банком та інспектором, напрямок компромісних пропозицій щодо вирішення певних фінансових труднощів. У будь-якому випадку боржнику потрібно мати хорошу репутацію.
Якщо сума боргу перевищила 100 000 грн., в такому випадку є ймовірність, що кредитна організація оформляє документи в суд і необхідно знайти адвоката за кредитами.
Як правило, варіантом виходу з такого становища є відстрочка боргових зобов'язань. Таке рішення може прийняти фінансова організація, враховуючи кредитну історію боржника та інші фактори.

Іноді обставини складаються таким чином, що боржнику доводиться продавати об'єкт застави (якщо такий мав місце бути). Проте не варто здійснювати такі дії в обхід рішення фінансової організації і створювати ще більше проблем. Банк не прагне заволодіти чиїмось майном, так як весь процес вилучення вимагає великої кількості часу і певних фінансових витрат. Арешт на майно накладається одночасно із подачею позовної заяви, а вилучення його і продаж можливі лише при відповідному рішенні суду.
Деякі фінансові організація використовують для роботи з боржниками колекторів, однак таке становище можливо лише у випадку прямої згадки про це в тексті кредитного договору.

Боржник також слід володіти інформацією про можливу реструктуризацію позики. Цей процес припускає зміна одного або кількох пунктів кредитного договору, для того, щоб вирахувати нову схему погашення заборгованості: підвищити період оплати, змінити тип кредиту для зменшення процентних виплат. Фінансова організація також має можливість надати боржнику "кредитні канікули", тобто зупинити на певний період (частіше всього 365 днів) виплату самої позики і повертати лише відсоткову частину. Однак необхідно пам'ятати, що кредит все одно доведеться виплатити, і такі процедури - лише відстрочка на користь фінансової організації.
Важливо розуміти, що неможливість вчасно віддати кредит - це не злочин, а звичайний економічний процес сучасності. Таким чином, переговори є найкращим способом вирішення виниклої проблеми.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб


911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!