Коли колектори можуть застосувати позасудовий порядок стягнення на іпотеку!

Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки – це позасудове право банку та/або колекторів задовольнити вимоги за рахунок предмету іпотеки шляхом оформлення права власності на себе!


Позасудовий порядок застосовується як механізм уникнення судової тяганини, оскільки стягнення на предмет іпотеки через суд має певні недоліки, а саме:

1. Судовий розгляд триває довгий час;
2. Позичальник може зменшити заборгованість частково, або застосувати позовну давність та виграти суд;
3. Наявність мораторію на предмет іпотеки. Тобто, в рішенні буде відстрочка стягнення на предмет іпотеки;
4. Реалізація предмету іпотеки через торги за заниженою вартістю.
 
Укрсоцбанк, Альфа-банк та колектори в 2020 році застосовують позасудовий порядок стягнення у випадку пропуску банком позовної давності!

Як правильно вести переговори з колекторами в Києві


 
Ми вже писали в наших статтях ситуацію з виникненням та застосуванням позовної давності в УКРСОЦБАНКУ - НАШІ СПРАВИ!
 
Укрсоцбанк та колектори діють двома способами:
 
1. Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки;

2. Проведення суду по стягненню кредиту без позичальника, щоб останній не міг заявити позовну давність. В цьому випадку позичальнику необхідно контролювати суди.
 
Таким чином, якщо ви отримали вимогу від банку, колекторів та від нотаріуса про застосування позасудового порядку стягнення необхідно провести ряд превентивних дій!
 
Розкриємо тему цієї статті на реальному прикладі нашого клієнта!

Mayorov V1 1
 
ФАБУЛА СПРАВИ:
 
Доброго дня, п. Василь!
Коротко:
1. Кредит в "Укрсоцбанку" - 2007 р.
2. Третейське застереження.
3. Іпотека - комерційна нерухомість та земельна ділянка.
4. Рішення суду 2010 р. - повністю виконано в процесі виконавчого провадження у липні 2017 р.
5. У жовтні 2017 р. отримано повідомлення від "Укрсоцбанку" про погашення боргу (через нотаріуса "Укрборгу").
6. "Укрборг" від імені "Укрсоцбанку" активно пропонує написати заяву про визнання боргу та розтермінування заборгованості.
В даний момент з "Укрборгом", який діє від імені банку, досягнута попередня домовленість щодо розтермінування заборгованості терміном на 2-3 роки під 0,01% річних.

Для укладення додаткової угоди до кредитного договору, банк вимагає письмову заяву від боржника у і випадку позитивного рішення кредитного комітету (таке рішення він гарантує, якщо ми погоджуємося на суму заборгованості) послідовність дій наступна:

1. Ми платимо перший платіж в обумовленому розмірі.
2. Підписуємо додаткову угоду.
3. Отримуємо гарантійний лист від банку.
Виходячи з обставин, що склалися, ми більше схиляємося до цього варіанту.

Чи є у Вас практика представництва інтересів клієнта перед банком, власне на такому досудовому етапі?
Чи могли б Ви представити наші інтереси на етапі домовленостей з банком про які йшлося вище для мінімізації ризиків?

Як правильно погашати кредит колекторам (відеоконсультація адвоката)


 
ВІДПОВІДЬ

Ситуація зрозуміла. Виконавче провадження по стягненню на предмет іпотеки завершено! Рішення суду про стягнення коштів я не знайшов в реєстрі! Рішення суду оскаржувати не має сенсу!
Цікавить питання: вам надходила вимога/и про дострокове стягнення коштів та/або на предмет іпотеки та чи було прописано у вимозі про те, що кредитний договір розірвано!
 
З приводу стягнення боргу!

У вас позовна давність на стягнення коштів:

- Позовна давність почалася з моменту отримання вимоги про стягнення на предмет іпотеки;
- Позовна давність почалася від дати повернення кредитних коштів 29.02.2012

Таким чином, банк пропустив строк позовної давності!

Звернуть увагу, що відповідно до судової практики є окрема позовна давність на стягнення предмет іпотеки та окрема позовна давність на стягнення кредитних коштів!

Питання: Ви переривали позовну давність ? (крім випадків виконання рішення суду)

Питання переривання позовної давності шляхом виконання рішення суду спірне, оскільки судова практика вважає, що примусове виконання рішення суду не перериває позовну давність. А у вас добровільне виконання рішення суду про стягнення на предмет іпотеки.

В будь-якому випадку, необхідно наполягати на те, що позовну давність банк пропустив в повному обсязі!

Зверніть увагу, що є позовна давність на кожний місячний платіж по процентам та позовна давність на неустойку. Таким чином, в мінімум, на що банк має право – це проценти за три роки та неустойку за рік! Це, якщо будемо домовлятись з банком по реструктуризацію!
 
Кей-Колект активно застосовує позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки. Що потрібно зробити в першу чергу та оперативно:
1. Накласти арешт на предмет іпотеки через суд (ухвала) або через виконавчий напис. Якщо буде арешт, банк повинен його знімати у судовому порядку. Якщо банк зніме арешт без суду – це є гарантована підстава скасувати таку реєстраційну дію через Мінюст!
Але і Мінюст може відмовити, якщо банк застосує позасудовий порядок та перепродасть далі, або якщо з цього питання буде суд! В будь-якому випадку Мінюст розглядає такі скарги на протязі 45 днів!
 
2. Необхідно направити цінний лист в банк та нотаріусу аргументовану заяву про застосування позовної давності на предмет іпотеки та на стягнення кредитних коштів! Направити заяву на нотаріуса в Мінюст та направити аргументоване попередження-повідомлення місцевим реєстраторам у відповідну адміністрацію!

3. Доцільно скласти проект заяви про злочин та прикласти до повідомлення!

Вказані поради ми взяли з нашої практики, коли після таких дій нотаріус відмовився від позасудового порядку, а банк зробив це через реєстратора в адміністрації, і коли ми повідомили реєстратора про наслідки на показали документи, реєстратор самостійно відмінив реєстраційну дію, як помилкову!
Це превентивні дії, які допоможуть в суді!

Також можливо домовитись з банком на умовах, які влаштовують вас, виходячи з розрахунку пропуску позовної давності на кожний місячний платіж.

Таким чином, ми вважаємо за доцільне вчинити превентивні дії для захисту іпотеки та почати переговори з банком про погашення з дисконтом. Переговори необхідно вести таким чином, щоб не переривати позовну давність.
Так, ми маємо досвід не тілько реструктуризації, а і протистояння з Коллектом та Альфа-банк, який купив Укрсоцбанк! І те, що вони говорять - довіряти не варто!
 
Ми вважаємо так:
1. Ведемо переговори без доручення та без заяви, щоб не переривати позовну давність;

2. Якщо вони хочуть перший платіж, то його робити не варто - позовна давність і т д. Ми згодні від третьої особи (інвестор, поручитель і т д ) завести в банк гарантійний платіж до кінця року, не більше! Це треба обов'зково зробити!

3. Додаткову угоду необхідно перероблювати! Крім цього, якщо буде прощення боргу, то прощена різниця буде розглядатися як дохід, з якого необхідно буде заплатит податок. Таке питання можна вирішити за допомогою факторинга!

4. Говоримо, що ми згодні, але необхідно обговорити умови та погодити остаточну суму. Просимо розрахунок заборгованості!

5. Все що ми писали з приводу позовної давності - все запускаємо!

6. Коллекту кажемо, що в січні все погодимо!
 
З приводу дисконту по кредиту:

Для отримання дисконту спочатку необхідно частково запустити процедуру погодження та винесення на кредитний комітет, для чого необхідно завести гарантійну суму та написати заяву від третьої особи! Кредитний комітет буде в наступному році. Потім, починаємо торгуватись за дисконт виходячи з наступного:

1. донесемо інформація, що власники в принципі готові виконати зобо'язання, але не розуміють, чому по закону неустойка нараховується за 6 місяців, а банк вимагає за весь період - фактично це м'яко кажучи "обман". Тобто, власники просять роз'яснити причини нарахування такої суми!
Фактично, проценти у розмірі 1 578 818 грн плюс неустойка за 6 місяців (3 898 336 грн / 14 (7 років) 278 452 грн = 1 857 270. Тобто, власник порахував і вважає, що якщо погасити таку суму, то він виконає зобов'язання повністю, а це менше ніж 2.5 млн - після Нового року запросимо пояснення!
Також необхідно врахувати, що застосування позасудової процедури для банку обійдеться в 10 000 - 13000 тис доларів. Вважаю, що на таку суми будемо просити мінімальний дисконт.
Поки все погоджуємо, надалі будуть уточнені інструкції!
 
Висновок:
 
Укрсоцбанк подав в суд на стягнення на предмет іпотеки і попросив погасити борг відповідно до рішення суду. Позичальник погасив без підписання договорів про прощення боргу, в після того Укрсоцбанк виставив додаткові проценти та неустойку за 5 років з пропуском позовної давності!

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб


911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Зразок рішення суду про скасування виконавчих листів Альфа-банк

vechera final