Колектори ТОВ «ДЕБТ ФІНАНС» як домовитися про погашення кредиту в 2023

Із колекторами «ДЕБТ ФІНАНС» можливо домовитись про погашення кредиту з дисконтом, але не так швидко, оскільки вказані колектори намагаються визначити фінансовий стан позичальника. Розмір дисконту при погашенні кредиту вирішує власник «ДЕБТ ФІНАНС». Як правило, такі кредити вони купляють дуже дешево та в пулі. Наприклад, кредит розміром 200 000 доларів США із заставою (земля і частина квартири) вони купили за 10 000 доларів США (інформація від нашого клієнта). Цей кредит ми допомогли купити для клієнта дуже дешево. На жаль, клієнт попросив не розповсюджувати розмір дисконту.

Ця справа характерна тим, що колектори пішли на великий дисконт у зв’язку з уведенням воєнного стану та внесенням змін в законодавство з приводу заборони певних інструментів стягнення: заборона виконавчих написів; заборона позасудового порядку стягнення без згоди позичальника (ст. 37-38 ЗУ “Про іпотеку”). Таким чином, колектори можуть тільки подати в суд та судитися 1-2 роки, що для колекторів утрачає будь-який сенс, оскільки швидше домовитися з позичальником та отримати будь-які кошти, оскільки такі довгі суди – це прямі затрати на юристів, судовий збір, оренду офісу тощо.

Закрити кредит можна за двома варіантами: договір прощення частини кредиту, або договір факторинг із припиненням іпотеки в реєстрі. Якщо у вас автокредит, це факторинг для уникнення податку на прощений кредит, а якщо іпотека, це договір прощення боргу, оскільки податок на прощений кредит не виникає. Третій варіант – це реструктуризація в процедурі банкрутства фізичних осіб (із приводу банкрутства – консультація по телефону 063-595-87-10).

Mayorov V1

Які зміни відбулися в законодавстві, що корисні для позичальника:

1. Виконавчі написи заборонені;
2. Заборона оформлення права власності по іпотеці на колекторів (ст. 37 ЗУ «Про іпотеку»);
3. Заборона продажу іпотеки від імені колекторів (ст. 37 ЗУ «Про іпотеку»);

Таким чином, при переговорах із колекторами необхідно застосовувати всі варіанти тиску, які передбачені законодавством. Тільки в цьому випадку позичальник отримує значний дисконт при погашенні іпотеки та припиняє іпотеку на нерухомість.

pisto