Аспекти добровільної реалізації заставного майна (Кредитний адвокат)

   Для банка добровільна реалізація заставного майна найбільш вигідний та прийнятний варіант для часткового погашення заборгованості, оскільки банк отримує вартість предмета застави майже за ринковою вартістю, а якщо банк буде робити стягнення заставного майна через публічні торги, то він отримає грошові кошти майже в два рази менше.

Закон України «Про виконавче провадження» передбачає уцінення лоту до 30 відсотків, крім того, за рахунок вартості застави покривається виконавчий збір та винагорода торгуючої організації.

Mayorov V1 1
   Для банка добровільна реалізація заставного майна найбільш вигідний та прийнятний варіант для часткового погашення заборгованості, оскільки банк отримує вартість предмета застави майже за ринковою вартістю, а якщо банк буде робити стягнення заставного майна через публічні торги, то він отримає грошові кошти майже в два рази менше. Закон України «Про виконавче провадження» передбачає уцінення лоту до 50 відсотків, крім того, за рахунок вартості застави покривається виконавчий збір та винагорода торгуючої організації.

   З пропозицією про добровільну реалізацією майна можна виходити на будь-якій стадії взаємовідносин з банком, при цьому можна виторгувати певні преференції для позичальника: списання неустойки, зменшення боргу, реструктуризацію залишку за кредитом, тощо. Досить часто банк сам пропонує добровільну реалізацію майна, як велику поступку для позичальника, насправді ж позичальник повинен використати цей момент як найвигідніше для себе.

   Банк – це організація, яка знає наперед, чим закінчиться його взаємовідносини з проблемним позичальником. Етапи взаємовідносин можна поділити на наступні:

1. Банк постійно погрожує позичальнику та намагається тримати його у напрузі претензіями, неустойкою, погрозами забрати предмет застави, тощо.

2. Банк вимагає будь-які проплати за кредитом, обіцяючи списання неустойки або не нарахування процентів. Мета банку витягнути з Вас будь-які кошти, при цьому банк не залишає наміри на наступних етапах отримати весь борг. Насправді ж такі кошти йдуть на погашення лише неустойки, а не зменшення заборгованості, тобто таким шляхом позичальник ніколи не зменшить розмір боргу.

3. Банк запропонує реструктуризацію заборгованості з першим внеском. Це також хитрість банку, оскільки, при класичній схемі, заборгованість не зменшилась, а просто розстрочилась;

4. Банк пропонує добровільну реалізацію майна, начебто як велику поступку для позичальника, а залишок обіцяє реструктуризувати на певний період

5. Банк подає до суду та до виконавчої служби.

   Звичайно, найоптимальніший варіант для банку – це добровільна реалізація заставного майна. Якщо цим фактом грамотно скористатись, то можна досить вдало виторгувати позичальнику певне преференції.

   Головна ж наша порада – це не сплачувати грошові кошти без укладання додаткової угоди . Краще вже відкладати їх та виходити з пропозицією до банку про реструктуризацію боргу з першим внеском. Або залишити ці кошти собі, щоб потім було чим викупити заставне майно з публічних торгів, ніж віддати банку кошти за словесні обіцянки на майбутнє, які, як правило, банк порушить, прикриваючись вигаданими причинами (змінилось керівництво, помінялась інструкція, кредитний комітет не пропустив, тощо…).

   В наступній частині ми розповімо, як на практиці виторгувати собі реальні преференції при вирішенні питань з проблемним кредитом, та на які поступки йдуть банки для добровільної реалізації заставного майна.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!