Аспекти добровільної реалізації заставного майна (Кредитний адвокат)
Для банка добровільна реалізація заставного майна найбільш вигідний та прийнятний варіант для часткового погашення заборгованості, оскільки банк отримує вартість предмета застави майже за ринковою вартістю, а якщо банк буде робити стягнення заставного майна через публічні торги, то він отримає грошові кошти майже в два рази менше.
Закон України «Про виконавче провадження» передбачає уцінення лоту до 30 відсотків, крім того, за рахунок вартості застави покривається виконавчий збір та винагорода торгуючої організації.
Для банка добровільна реалізація заставного майна найбільш вигідний та прийнятний варіант для часткового погашення заборгованості, оскільки банк отримує вартість предмета застави майже за ринковою вартістю, а якщо банк буде робити стягнення заставного майна через публічні торги, то він отримає грошові кошти майже в два рази менше. Закон України «Про виконавче провадження» передбачає уцінення лоту до 50 відсотків, крім того, за рахунок вартості застави покривається виконавчий збір та винагорода торгуючої організації.
З пропозицією про добровільну реалізацією майна можна виходити на будь-якій стадії взаємовідносин з банком, при цьому можна виторгувати певні преференції для позичальника: списання неустойки, зменшення боргу, реструктуризацію залишку за кредитом, тощо. Досить часто банк сам пропонує добровільну реалізацію майна, як велику поступку для позичальника, насправді ж позичальник повинен використати цей момент як найвигідніше для себе.
Банк – це організація, яка знає наперед, чим закінчиться його взаємовідносини з проблемним позичальником. Етапи взаємовідносин можна поділити на наступні:
1. Банк постійно погрожує позичальнику та намагається тримати його у напрузі претензіями, неустойкою, погрозами забрати предмет застави, тощо.
2. Банк вимагає будь-які проплати за кредитом, обіцяючи списання неустойки або не нарахування процентів. Мета банку витягнути з Вас будь-які кошти, при цьому банк не залишає наміри на наступних етапах отримати весь борг. Насправді ж такі кошти йдуть на погашення лише неустойки, а не зменшення заборгованості, тобто таким шляхом позичальник ніколи не зменшить розмір боргу.
3. Банк запропонує реструктуризацію заборгованості з першим внеском. Це також хитрість банку, оскільки, при класичній схемі, заборгованість не зменшилась, а просто розстрочилась;
4. Банк пропонує добровільну реалізацію майна, начебто як велику поступку для позичальника, а залишок обіцяє реструктуризувати на певний період
5. Банк подає до суду та до виконавчої служби.
Звісно, найбільш оптимальним варіантом для банку є добровільна реалізація заставного майна. Якщо вдається розумно скористатися цією можливістю, можна успішно вивести певні пільги від позичальника.
Найважливішою порадою є уникання оплати грошових коштів без укладення додаткової угоди. Краще зберегти їх і висунути пропозицію банку щодо реструктуризації боргу з першим внеском. Інша можливість - залишити ці кошти для подальшого викупу заставного майна на аукціоні, аніж передавати їх банку за словесні обіцянки на майбутнє. Останні, як правило, порушуються банком з вигаданими виправданнями (зміна керівництва, оновлення інструкцій, неприйняття кредитним комітетом і т. д.).
В наступній частині ми розповімо, як на практиці виторгувати собі реальні преференції при вирішенні питань з проблемним кредитом, та на які поступки йдуть банки для добровільної реалізації заставного майна.
Для отримання юридичної консультації по кредитам:
1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!