Як застосувати позовну давність по кредиту та списати кредит?

Термін позовної давності - це той відрізок часу, коли суб'єкт цивільного права може пред'являти претензії іншому суб'єкту цивільного права на підставі двостороннього кредитного договору.

Позивачем у цій ситуації виступає фізична або юридична особа (банк), а відповідачем - дебітор, який взяв гроші в борг, але не повернув. Строк позовної давності, згідно з українським законодавством, дорівнює трьом рокам.
Строк позовної давності - це не привід відмовити позивачеві (банку) в ініціації справи в суді. Інша справа - суд може не задовольнити претензії кредитної організації, що не притягла позичальника до відповіді вчасно і не стягнула з нього потрібну суму. Адвокат дебітора легко «розвалить справу» на підставі того, що пройшло більше трьох років з : він напише відповідну заяву і посилатиметься на позовну давність.

Перелік умов, при яких термін позовної давності не можна застосовувати або можна подовжити:


• Банк з поважних причин не міг викликати боржника в суд офіційним листом. Адвокат кредитної організації може скласти клопотання, в якому детально розпише всі причини і вмовить банк подовжити термін давності. Визнати обставини вагомими може лише суд. Інстанція має право «додати» кредитним договором ще три роки.

• Військовий період в житті боржника - його призвали до армії, викликали з запасу або він сам вступив до військового формування, переведеного на військовий стан.

• Призупинення дії закону, що контролює відносини «кредитор - дебітор».

• Боржник опинився в місцях позбавлення волі, під арештом, в СІЗО.

• Мораторій, введений Верхової Радою України.

• Конструктивні кредитні відносини банку і боржника. Наприклад, дебітор отримав повідомлення і визнав себе неплатником в письмовій формі. Він зацікавлений в виправленні ситуацію і знову починає погашати борг на підставі запропонованої банком стратегії. Взаємодія банку і фізособи починається з моменту надходження оплаченої квитанції. У цьому випадку права обох сторін захищає 259-а стаття ГК України.

З чого саме починає відраховуватися позовна давність кредитного договору?

Позовна давність кредитного договору починає відраховуватися не з моменту підписання документа і отримання грошових коштів. «Точкою відліку» може стати:
• Дата, коли платежі перестали надходити. Кожен щомісячний платіж має власний термін давності, будь то іпотека, кредит готівкою, цільовий кредит.
• Дата, коли боржнику було відправлено лист з претензіями.
• З того моменту, як кредит був повністю закритий.

Mayorov advokat
 
Важливо! Закінчення строку давності не говорить про те, що кредит прощений або повністю списаний для того, хто не оголошував себе банкрутом. Банківська організація може вимагати назад свої кредитні кошти, але вже не через суд: інстанція, швидше за все, не задовольнить ці вимоги. В хід підуть дзвінки, офіційні листи, якщо у банку є персональні дані боржника і його контакти. У цій ситуації розумно відкликати через відповідну заяву інформацію про себе.
Продаж боргу колекторському агентству - це неправомірна дія, до якого іноді вдаються банки. Дані особи не беруть до уваги будь-які терміни, крім тих випадків, коли подають на дебітора в суд за своєю ініціативою. Судове засідання - це єдиний шанс заявити про позовну давність договору.
Деякі банки для того, щоб стягнути у неплатника позичену суму, звертаються не до суду, а до нотаріуса (або паралельно). Нотаріальна контора видає виконавчий напис, що має юридичну силу. Документ можна оскаржити або анулювати в залі суду, проте термін позовної давності процедура не перериває. Ця постанова Верховного Суду України може стати вагомим аргументом адвоката.
Як правильно розрахувати термін позовної давності кредитного договору?
Цивільний Кодекс наголошує: кредитний договір має свій термін виконання. Наприклад, кредит брався в 2010 році на п'ять років. Останній платіж надійшов в 2011 році, після цього неплатник пропадає з поля зору банку. Термін виконання договору закінчується в 2015 році, і у банку є три роки на те, щоб повернути матеріальну власність. Тобто до 2018 року він повинен був приймати відповідні заходи.
Банк, побачивши неблагонадійність позичальника, може зажадати дострокового погашення кредиту. Наприклад, фінансова організація в 2011 році почала «атакувати» дебітора листами. У цьому випадку термін давності закінчується в 2014 році, хоча термін кредитного договору - до 2015 року.
Які переваги надає термін позовної давності за договором боржникові?
Пам'ятайте: якщо банк пропустив термін позовної давності - це не означає, що по кредитах можна не платити! Більш того, навіть якщо кредитна організація збанкрутувала і втратила ліцензію - Ви не припиняєте бути її дебітором. Гроші видавалися Вам на умовах повернення, і кредит не являється спонсорською допомогою. Важливо ознайомитися з усіма пунктами договору з банком перед тим, як його підписувати.

Найперша перевага терміну позовної давності за договором - це можливість скасувати виконавчий напис нотаріуса. Боржник може сам розробити стратегію захисту, а може найняти за дорученням фінансового адвоката. При цьому наявність правозахисника не означає, що відповідач може не бути присутнім в суді. Юридична практика знала чимало випадків, коли невигідні рішення суду виносилися заочно. В цьому випадку великий ризик розраховуватися по спірному кредиту замість реального або втратити іпотечне житло.
Якщо Ви не хочете потрапити в кредитну кабалу - звертайтеся до нас! Ми проаналізуємо кредитний договір банку, вкажемо на «підводні камені», порадимо, на який строк і під яку ставку вигідно брати кредити, оскаржимо нотаріальну постанову в суді. Майте на увазі, що Ви користуєтеся не своїми грошима певний час, і робити це потрібно юридично грамотно. Банк має право вимагати своє матеріальне майно через нотаріуса або в суді.
Україна вибрала шлях гуманізації відносин «банк-позичальник» і намагається максимально захистити боржника від кредитної організації. У зв'язку з цим кредитна установа не має права нав'язливо вимагати розплатитися по кредитах: існує чимало вигідних шляхів вирішення проблеми.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!