Колектори «Коллект Центр» подали до суду, як домовитись?

Ця стаття буде корисна позичальникам банків, кредити яких купили колектори, зокрема «Вердикт капітал» та/або колектори "Колект Центр".

Ви дізнаєтесь, як закрити кредит через факторингову компанію, домовитись з колекторами, отримати дисконт від вартості предмету іпотеки, зняти всі обтяження та отримати оригінали документів після підписання угоди. Крім того, якщо у вас в заставі авто, ми підкажемо, як домовитись з колекторами «Вердикт капітал» за 50 процентів вартості від ринкової вартості авто.

До нашої адвокатської компанії «MK Partners» звернувся позичальник, який уклав з ПАТ "Укрсиббанк" валютний кредитний договір. В заставу (забезпечення) по кредитному договору був переданий автомобіль. Через певний час ПАТ "Укрсиббанк" продав право вимоги по кредиту ТОВ "Кредекс Фінанс" через договір факторингу. В подальшому, право вимоги по кредиту декілька раз продавався, і новим кредитором став ТОВ "Коллект Центр".

Mayorov advokat

ТОВ "Коллект Центр" подав до суду позов про звернення стягнення на предмет застави шляхом продажу автомобіля.

Судовий процес у суді першої інстанції проходив близько двох років. Все почалося з прийняття заочного рішення, яке було переглянуто та скасовано. Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.
Підставою для відмови в задоволенні позову став пропуск строків позовної давності на пред'явлення цього позову, про що нами подавалася заява про застосування позовної давності.

Додатково ми посилалися на наступне:

Позивач не є кредитором по спірним кредитним зобов'язанням оскільки він не надав ні суду ні відповідачу додаткової угоди до договору факторингу, в якому було б зазначено прізвище, ім'я та по батькові відповідача як особи право вимоги щодо якого передано, а також де були б вказані реквізити кредитного договору, право вимоги за яким передано. У договорі факторингу немає жодного посилання на відповідачів. Що стосується нібито витягів з договорів факторингу, якими позивач хоче підтвердити ту обставину, що він отримав право вимоги щодо відповідачів, то потрібно зазначити, що ці документи складені позивачем в односторонньому порядку, без будь-яких позначок іншої сторони договору факторингу, а тому не можуть братися до уваги судом оскільки відповідно до ст. 59 ГПКУ є недопустимим доказом.


Потрібно відзначити право вимоги позивачем від ТОВ Кредекс Фінанс ніхто не купляв, обґрунтування чого складається в наступному:


Позивач у своїй позовній заяві зазначає, що він отримав право вимоги від ТОВ Кредекс Фінанс на підставі договору факторингу від 20.04.2012р. Також в позові зазначено, що в свою чергу ТОВ Кредекс Фінанс отримав право вимоги від ПАТ Укрсиббанк на підставі договору факторингу №05 / 12 укладеного також 20.04.2012р. У п. 1.1 договору факторингу укладеного між ПАТ Укрсиббанк і ТОВ Кредекс Фінанс зазначено, що датою передачі права вимоги є 27.04.2012р. Тобто ТОВ Кредекс Фінанс не маючи за станом на день укладення договору факторингу з ТОВ Вердикт Фінанс (ТОВ "Вердикт капітал") права вимоги, розпорядився цим правом вимоги, що є незаконним.

Судовий процес супроводжували партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян і партнери», адвокати Василь Майоров.
Записатися на юридичну консультацію за рішенням кредитних проблем можна за вищевказаним номером телефону - 063-595-87-10

 

sidorova b

 

 

Ось загальні етапи, які можуть бути пов'язані з процедурою банкрутства фізичних осіб:

  1. Консультація з юристом: Зверніться до кваліфікованого юриста, спеціалізованого в галузі банкрутства, для отримання професійної консультації. Він допоможе визначити, чи є банкрутство вірним варіантом для вас і надасть детальну інформацію про процедури та вимоги.

  2. Збір необхідної документації: Разом з юристом зберіть всю необхідну документацію для процедури банкрутства. Це може включати документи про доходи, активи, зобов'язання, список кредиторів, копії кредитних договорів та інші.

  3. Подання заяви про банкрутство: Разом з вашим юристом подайте заяву про банкрутство до компетентного суду. Заява повинна містити всю необхідну інформацію про вашу фінансову ситуацію та обставини, які призвели до вашого боргу.

  4. Визначення розміру боргу: Після подання заяви суд призначить засідання для визначення розміру боргу та вашої спроможності його погасити. На цьому етапі буде визначено, чи буде вам надано фінансове полегшення через банкрутство.

 

Товариство з обмеженою відповідальністю "Коллект Центр" внесло позов до суду щодо винесення рішення про виконання заборгованості через продаж залогового майна - автомобіля.

Протягом приблизно двох років тривав судовий процес у першій інстанції. Починаючи з отримання заочного рішення, яке в подальшому було переглянуто та відмінено. Апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.

Підставою для відхилення позову став пропуск термінів позовної давності для пред'явлення цього позову. Ми подали заяву щодо використання позовної давності.

Додатково, ми посилалися на наступне:

Позивач не є кредитором за спірним кредитним зобов'язанням, оскільки він не надав суду чи відповідачу додаткової угоди до договору факторингу, де б вказано ім'я, прізвище та по батькові відповідача як особи, стосовно якої передано право вимоги, а також реквізити кредитного договору, право вимоги за яким передано. У договорі факторингу відсутні будь-які згадки про відповідачів. Щодо зазначених витягів з договорів факторингу, за якими позивач намагається підтвердити своє право вимоги стосовно відповідачів, варто зазначити, що ці документи були складені позивачем в односторонньому порядку, без підпису іншої сторони договору факторингу, тому вони не можуть бути вважати доказовими відповідно до статті 59 ГПКУ.

Важливо зазначити, що позивачем не було придбано право вимоги від ТОВ "Кредекс Фінанс", чого було досягнуто через наступне:

Позивач у своєму позові зазначає, що отримав право вимоги від ТОВ "Кредекс Фінанс" згідно з договором факторингу від 20 квітня 2012 року. Також вказано, що ТОВ "Кредекс Фінанс" отримало право вимоги від ПАТ "Укрсиббанк" згідно з договором факторингу № 05/12, також укладеним 20 квітня 2012 року. Згідно з пунктом 1.1 договору факторингу між ПАТ "Укрсиббанк" та ТОВ "Кредекс Фінанс", дата передачі права вимоги встановлена на 27 квітня 2012 року