Колектори «Вердикт капітал» подали до суду, як домовитись?

Ця стаття буде корисна позичальникам банків, кредити яких купили колектори, зокрема «Вердикт капітал».

Ви дізнаєтесь, як закрити кредит через факторингову компанію, домовитись з колекторами, отримати дисконт від вартості предмету іпотеки, зняти всі обтяження та отримати оригінали документів після підписання угоди. Крім того, якщо у вас в заставі авто, ми підкажемо, як домовитись з колекторами «Вердикт капітал» за 50 процентів вартості від ринкової вартості авто.

До нашої адвокатської компанії «MK Partners» звернувся позичальник, який уклав з ПАТ "Укрсиббанк" валютний кредитний договір. В заставу (забезпечення) по кредитному договору був переданий автомобіль. Через певний час ПАТ "Укрсиббанк" продав право вимоги по кредиту ТОВ "Кредекс Фінанс" через договір факторингу. В подальшому, право вимоги по кредиту декілька раз продавався, і новим кредитором став ТОВ "Вердикт капітал".

Mayorov advokat

ТОВ "Вердикт капітал" подав до суду позов про звернення стягнення на предмет застави шляхом продажу автомобіля.

Судовий процес у суді першої інстанції проходив близько двох років. Все почалося з прийняття заочного рішення, яке було переглянуто та скасовано. Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.
Підставою для відмови в задоволенні позову став пропуск строків позовної давності на пред'явлення цього позову, про що нами подавалася заява про застосування позовної давності.

Додатково ми посилалися на наступне:

Позивач не є кредитором по спірним кредитним зобов'язанням оскільки він не надав ні суду ні відповідачу додаткової угоди до договору факторингу, в якому було б зазначено прізвище, ім'я та по батькові відповідача як особи право вимоги щодо якого передано, а також де були б вказані реквізити кредитного договору, право вимоги за яким передано. У договорі факторингу немає жодного посилання на відповідачів. Що стосується нібито витягів з договорів факторингу, якими позивач хоче підтвердити ту обставину, що він отримав право вимоги щодо відповідачів, то потрібно зазначити, що ці документи складені позивачем в односторонньому порядку, без будь-яких позначок іншої сторони договору факторингу, а тому не можуть братися до уваги судом оскільки відповідно до ст. 59 ГПКУ є недопустимим доказом.
Потрібно відзначити право вимоги позивачем від ТОВ Кредекс Фінанс ніхто не купляв, обґрунтування чого складається в наступному:
Позивач у своїй позовній заяві зазначає, що він отримав право вимоги від ТОВ Кредекс Фінанс на підставі договору факторингу від 20.04.2012р. Також в позові зазначено, що в свою чергу ТОВ Кредекс Фінанс отримав право вимоги від ПАТ Укрсиббанк на підставі договору факторингу №05 / 12 укладеного також 20.04.2012р. У п. 1.1 договору факторингу укладеного між ПАТ Укрсиббанк і ТОВ Кредекс Фінанс зазначено, що датою передачі права вимоги є 27.04.2012р. Тобто ТОВ Кредекс Фінанс не маючи за станом на день укладення договору факторингу з ТОВ Вердикт Фінанс (ТОВ "Вердикт капітал") права вимоги, розпорядився цим правом вимоги, що є незаконним.

Судовий процес супроводжували партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян і партнери», адвокати Василь Майоров.
Записатися на юридичну консультацію за рішенням кредитних проблем можна за вищевказаним номером телефону.