Чи перериває позовну давність виконавчий напис нотаріуса, який скасовано судом?

Який термін дії позовної давності за кредитами?
Чи перериває позовну давність виконавчий напис нотаріуса, який скасовано судом?


1. Що таке термін позовної давності за кредитом?
2. Визначення терміну позовної давності за кредитом.
3. Строк позовної давності по кредиту пройшов, можна не платити?
4. Відмова у встановленні строку позовної давності за кредитом.
5. Термін позовної давності за кредитом банку, визнаного банкрутом.
6. В яких ситуаціях невиплата по кредиту стає шахрайством?
7. Строк позовної давності по кредиту!

Mayorov advokat

Всі ці відповіді на вказані питання ви знайдете на нашому сайті. Також, ви можете замовити індивідуальну юридичну консультацію з будь-якого питання.
В нинішньому законодавстві України існує термін позовної давності, який дорівнює 3 рокам. Він означає, що протягом певного періоду часу одна особа (фізична або юридична) може пред'явити іншій особі (позичальнику) будь-які вимоги за діючим кредитним договором.

Якщо протягом трьох років позичальник не був викликаний в суд, то його борг може анульований, при умові подання в суд заяви. Іншими словами, якщо раптом позичальник буде викликаний в суд по закінченні цього часу, то він повинен подати заяву про застосування позовної давності.

Але при цьому слід враховувати, що українським законом передбачені певні умови, за яких цей строк позовної давності не може бути застосовано:

- при виниклої непереборної силі, яка перешкодила направити позов;

- при наявності військового періоду;

- за призупинення дії закону, який регламентує виниклі правовідносини;

- при встановленні ВРУ спеціального мораторію;


в тому випадку, якщо у банку і позичальника виникли кредитні відносини. Наприклад, якщо позичальнику направили вимогу і останній письмово визнав борг. Те ж саме стосується будь оплаченої квитанції (часткове погашення кредиту).

Зверніть увагу, що відлік строку позовної давності починається не з моменту видачі кредиту, а з дати появи першого прострочення (позовна давність на кожний місячний платіж) або з дати направлення вимоги, або с дати строку повернення кредиту.
 
Також слід пам'ятати про те, що закінчення даного періоду не означає автоматичного вибачення вам кредитної заборгованості. Банк може вимагати від вас погашення позики, але вже не через судові інстанції, а за допомогою листів і дзвінків. Єдина міра запобіжного заходу — це заява на відкликання персональних даних.
 
Крім цього, банк зможе продати ваш прострочений борг колекторам, а для них ніякі терміни не перешкода, крім випадку, якщо колектори подадуть в суд, а позичальник заявить позовну давність в суді першої інстанції.
 
Важливим моментом з яким стикаються багато позичальників – це перериває чи не перериває виконавчий напис позовну давність, при умові, що в подальшому такий виконавчий напис був скасований в судовому порядку. Нарешті, ВСУ визнав, що стягнення кредиту на підставі виконавчого напису, не перериває позовну давність на вимоги про стягнення кредитних коштів (ВСУ: Стягнення кредиту на підставі виконавчого напису нотаріуса є примусовим, а отже НЕ перериває перебігу строку позовної давності (справа № 6-509цс17 від 05.07.2017).
 
Таким чином, якщо після скасування виконавчого напису банк подав на вас в суд та заперечує позовну давність, вам необхідно подати заперечення та прикласти вказане рішення Верховного суду України.

 

 Термін позовної давності за кредитом


 Коли здійснюється розрахунок строку давності за кредитом, який в певний термін повинен бути виконаний, існують різні нюанси. Якщо звернутися до положень Цивільного кодексу, то там є інформація, що за кредитами, у яких є певний термін виконання, перебіг строку позовної давності починається з моменту, коли термін виконання закінчився.

А якщо банк подав вимогу про дострокове повернення кредиту, то строк починається від дня отримання вимоги або від кожного простроченого кредитного платежу.

Строк позовної давності по кредиту пройшов, можна не платити?

Багато позичальників-боржники, які потрапили в скрутне фінансове становище, хотіли б знати, чи можна зовсім не платити банку, якщо строк позовної давності за кредитом пройшов? Або, приміром, у банку, який видав кредит була відкликана ліцензія — чи можна не платити по кредиту в даному випадку?
 
Головне пам'ятати, що позикові кошти видаються банком на умовах зворотності – це прописано в кредитному договорі, і дуже погано, якщо позичальник підписує подібні папери не ознайомившись зі всіма пунктами угоди. На підставі кредитного договору позичальник зобов'язаний повернути борг банку до закінчення строку, прописаного умовами кредиту. Якщо настала ситуація, коли строк виконання зобов'язань був порушений, то клієнт не звільняється від сплати кредиту і відсотків за користування позиченими грошима, і далі від відповідальності повернення кредитних коштів.
 
Отже, якщо ми говоримо про строк позовної давності, то у тимчасовому контексті мова йде не про обов'язки повернення боргу, а можливості його витребування через суд. До того ж, на законодавчому рівні встановлено перелік умов, за наявності яких власник позикових коштів не може вимагати від боржника виконання договірних обов'язків. Першочерговою умовою є строк, що минув з моменту порушення позичальником кредитного договору (будь-споживчий кредит, кредит готівкою, іпотека та ін) і виникнення у кредитора прав вимагати від недобросовісного боржника виконання своїх зобов'язань за договором. Це, так званий, термін позовної давності по кредиту.
 
Але судова практика пішла іншим шляхом, Верховний суд України зазначив, що суди можуть застосовувати строк позовної давності виключно при наявності заяви позичальника. З цього приводу, позичальники Укрсоцбанку, а в цих кредитних договорах, позовна давність запускається автоматично, повинні уважно слідкувати за судами, оскільки до нашої юридичної фірми вже звернувся вже шостий позичальник, який не знав про суд та не зміг заявити позовну давність, а фактично втратив предмет іпотеки.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

vechera final

НАПИС Андрикевич