Як поручителю звільнитись від сплати по кредиту?

 
Як припинити договір поруки по кредиту?
 
Порука є особливим способом забезпечення виконання кредитних  зобов'язань позичальника перед банком - кредитором. На сьогоднішній день дуже яскравим прикладом є поручительство в кредитно-банківській сфері.
 
Згідно ст. 553 ЦКУ, за договором поруки поручитель відповідає перед кредитором боржника за виконання ним свого грошового зобов'язання. Поручитель несе відповідальність перед кредитором за порушення боржником свого зобов'язання.
 
У випадку порушення основним позичальником своїх кредитних зобов'язань перед кредитором, останній має право в судовому порядку стягнути суму кредитної заборгованості з позичальника та фінансового поручителя у солідарному порядку. Тобто поручитель несе таку ж відповідальність, як і сам позичальник, якщо інше не передбачено в договорі фінансової поруки.
 
У той же самий час, законодавство чітко визначає, коли договір фінансової порука може бути припинений, в тому числі в судовому порядку(ст. 559 ЦКУ):
 
- порука припиняється у випадку припинення основного кредитного зобов'язання (наприклад, внаслідок його виконання боржником, визнання недійсним, відмова банку за позовною давністю і т.д.);
 
- порука припиняється, якщо основне кредитне зобов'язання змінено без належної згоди фінансового поручителя, внаслідок чого його фінансова відповідальність перед банком збільшилася;
 
- порука припиняється, якщо по закінченню строку виконання кредитного зобов'язання кредитор відмовився прийняти виконання від позичальника або фінансового поручителя;
 
- порука припиняється, якщо кредитний борг переведений на іншу особу, за якого поручитель відмовився поручатися;
 
- порука також припиняється, якщо закінчився термін дії договору поруки.
 
Для того, щоб припинити порука, дуже часто формулювання, зазначені в ст. 559 спрацьовують, і такі договори визнаються припиненими.
 
Крім цього, іноді ст. 559 ЦКУ не спрацьовує (відсутні підстави) і доводиться шукати інші шляхи й інструменти для припинення поруки, зокрема - визнання договору поруки недійсним.
 
У кожному разі, такі тонкі сфери взаємин як кредитно-банківські найкраще розбирати за допомогою фахівців у даній сфері.
 
Якщо у вас є проблеми, або ви не знаєте як припинити поручительство по кредиту, наша компанія завжди вам допоможе.
 
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!