Колектори «Міасин», «ФК Амбер», «ФК Юніон капітал»: допомога боржнику
Якщо трапилося так, що ваш кредитний борг викупила колекторські компанії і активно вимагає його повернення, інформація в цій статті буде для вас дуже корисна.
Колектори «Міасин», «ФК Амбер», «ФК Юніон капітал»
Внаслідок активних продажів кредитних портфелів банківських організацій, що знаходяться в стадії ліквідації, утворилася величезна кількість фінустанов, які ці самі борги купують, після чого вимагають сплати боргу, іноді у великих сумах, від боржників. Колектори, які викупили право вимоги через публічні торги: «Міасин», «ФК Амбер», «ФК Юніон капітал».
«Міасин», «ФК Амбер», «ФК Юніон капітал» зазвичай набувають права вимоги на голландських аукціонах (з використанням системи прозорро сейл) і часто мова йде про кредитні пули (у великій кількості), проте виникають ситуації, коли купуються поодинокі кредити. Переважно купуються іпотечні кредити, повернення яких забезпечується нерухомим майном.
Колекторські компанії «Міасин», «ФК Амбер», «ФК Юніон капітал» характеризуються тим, що вони стягують фінанси не через суди, а через позасудовий спосіб стягнення. Мова в даному випадку йде про відібрання майна, придбаного в іпотеку, за рахунок його реєстрації в реєстрі прав власності за собою (тобто, перереєстрація права власності).
Такі компанії часто звертаються до приватного нотаріуса, якому надають заявою про придбання прав власності на нерухомість боржника, після чого нотаріусом змінюється власник майна на користь колекторів. Також слід зазначити, що певний період часу для того, щоб закрити кредити перед подібною реєстрацією, вони все-таки дають, однак висунуті ними пропозиції далеко не завжди є економічно обґрунтованими. Перед тим, як взяти майно на баланс компанії, вони направляють боржникам в письмовій формі вимоги про виконання зобов'язань в повному обсязі. З метою збільшення розміру кредиту колекторами нараховуються всілякі відсотки, штрафи, тощо.
Зверніть увагу на те, що мораторій продовжено до 2022 року, а від так, якщо колектори захочуть перереєструвати мораторную квартиру, їм необхідно отримати згоду іпотекодавця на таку дію. Колектори ігнорують такі вимоги, що є підставою для скасування права власності через суд.
Після отримання законного за формою і далеко не завжди законного за своєю суттю права на володіння майном такі компанії стають «господарями ситуації». Надалі, вони починають активно і нав'язливо вимагати викупити у них власне житло. Якщо виникає ситуація, коли позичальник не погоджується, то вони роблять спроби щодо виселення осіб, що проживають там. Причому можуть бути використані не тільки судові механізми, а й фізичні. І якщо боржник не знає як себе вести - найчастіше він залишається на вулиці, а замки в його квартирі змінюють.
Якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли право власності перейшло до колекторів «Міасин», «ФК Амбер», «ФК Юніон капітал», подібну реєстрацію цілком можливо оскаржити, подавши заяву в уповноважені органи. Це дозволить скасувати її, після чого повернути майно назад. Якщо ж майно досі не перейшло у власність колекторської компанії, то бажано самостійно ініціювати позов про оскарження договорів про переуступку прав вимоги. Це дозволить заборонити колекторам проводити будь-які реєстраційні дії щодо іпотечного майна.