Зразок заяви про добровільне виконання рішення суду

Перед подачею виконавчого документу до виконавчої служби, доцільно направити лист боржнику з пропозицією погасити борг з дисконтом

Товариство з обмеженою відповідальністю «_______»
08132, __________

Рішенням господарського суду Київської області від ___ у справі № ____, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 20.09.__, частково задоволено позов ПАТ «Радикал Банк» і ухвалено стягнути з ТОВ «________» на користь ПАТ «Радикал Банк» заборгованість за кредитним договором № _____ від 14.01.2015 та витрати на судовий збір на загальну суму 605 261,09 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 115 Господарського процесуального кодексу України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Згідно із ч. 2 ст. 26, ст. 45 вказаного Закону при зверненні до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення стягувачем сплачується авансовий внесок в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати. Авансовий внесок та не покриті ним витрати виконавчого провадження (пов’язані з організацією та проведенням виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень) у подальшому компенсуються за рахунок стягнутих з боржника грошових коштів.
Відповідно до Порядку реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2015 № 2710/5, передбачено виплату винагороди Організатору за організацію та проведення електронних торгів у розмірі 5 % вартості реалізованого майна.
Крім цього, згідно із ст. 27 Закону України "Про виконавче провадження" з боржника до Державного бюджету України стягується виконавчий збір у розмірі 10 відсотків суми, що фактично стягнута, повернута.
Також ст. 9 зазначеного Закону передбачено внесення відомостей про боржників у виконавчому провадженні до Єдиного реєстру боржників, які є відкритими і роміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.
Таким чином, примусове виконання судового рішення тягне для боржника додаткові грошові витрати, а також створює йому негативну ділову репутацію.
З огляду на вказане, пропоную невідкладно виконати рішення господарського суду Київської області від _____ добровільно з дисконтом.
У разі ненадходження коштів чи конструктивних пропозицій про порядок виконання судового рішення впродовж 10 робочих днів з часу отримання цього листа ПАТ «Радикал Банк» буде змушене звернутись в органи державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення.

ПІП________

Mayorov V1 1