Зразок вимоги про зняття іпотеки або застави в 2023
Якщо ви погасили кредит перед банком, колектором, або іншим кредитором, а в заставі у кредитора була квартира або авто, ця вимога допоможе зняти обтяження, оскільки в іншому випадку, кредитор може понести витрати, як позивач.
ПІП
Адреса: м. Київ, вул. Сабурова, _______
ПІП
Адреса: __________________________
Телефон: _________
Договір застави від 1 березня 2019 року
Вимога
Про припинення обтяження
В провадженні Деснянського районного суду міста Києва знаходиться справа про стягнення грошових коштів по договору позики (справа №____). Ухвалою суду від 10 серпня 2020 року було затверджено мирову угоду між сторонами.
Сторони погодили, що іншу частину суми Боргу, а саме 2 500 (дві тисячі п`ятсот) доларів США, боржник зобов`язується сплатити кредитору протягом 6 місяців з дати підписання вказаної Мирової угоди частинами, зокрема наступним чином:
400 (чотириста) доларів США у гривні по офіційному курсу НБУ на дату проведення розрахунків в строк не пізніше 10.09.2020 року;
400 (чотириста) доларів США у гривні по офіційному курсу НБУ на дату проведення розрахунків в строк не пізніше 10.10.2020 року;
400 (чотириста) доларів США у гривні по офіційному курсу НБУ на дату проведення розрахунків в строк не пізніше 10.11.2020 року;
400 (чотириста) доларів США у гривні по офіційному курсу НБУ на дату проведення розрахунків в строк не пізніше 10.12.2020 року; )
400 (чотириста) доларів США у гривні по офіційному курсу НБУ на дату проведення розрахунків в строк не пізніше 10.01.2021 року;
500 (п`ятсот) доларів США у гривні по офіційному курсу НБУ на дату проведення розрахунків в строк не пізніше 10.02.2021 року.
Вказані виплати були здійснені у повному обсязі відповідно до умов вказаної мирової угоди. Таким чином, заборгованість боржниками сплачена у повному обсязі.
Відповідно до статті 598 ЦК України зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Стаття 593. Припинення права застави
1. Право застави припиняється у разі:
1) припинення зобов'язання, забезпеченого заставою;
2) втрати предмета застави, якщо заставодавець не замінив предмет застави;
3) реалізації предмета застави;
4) набуття заставодержателем права власності на предмет застави.
Таким чином, припинення основного зобов'язання по Договору позики від 01 березня 2019 року відповідно до ст. 593 ЦКУ веде до припинення договору застави.
Ми звертались до вашого представника з приводу припинення договору застави та зняття обтяження з предмету застави. Відповідь була однозначна: «Ми хочемо 300 (триста) доларів США, і лише в цьому випадку, ми знімемо обтяження». Така позиція нас абсолютно не влаштовує.
Повторно звертаємося до вас з вимогою зняти обтяження з предмету застави за Договором позики від 01 березня 2019 року. В іншому випадку, ми будемо змушені звернутись до суду (ви будете відповідачем) та покласти на вас наступні судові витрати, а саме:
1. Судовий збір з розмірі 1000 грн.
2. Витрати на правову допомогу у розмірі від 15 000 до 20 000 грн., в залежності від того, скільки буде судових засідань;
3. Моральна шкода у розмірі 3000 грн.;
4. Збитки у розмірі 2500 грн.
Звертаємо увагу, що вищезазначені суми є реальними, оскільки виграти суд про припинення застави – це не проблема. Таким чином, ви понесете додаткові невиправдані витрати.
ПРОШУ:
1. У зв’язку з погашенням грошового зобов’язання по Договору позики від 01 березня 2019 року зняти обтяження по договору застави від 01 березня 2019 року
ПІП ________________ «16» лютого 2022
Іпотека є одним з видів застави нерухомості та є дуже популярним способом забезпечення позики або кредиту. Пропонуємо нижче наведений крок за кроком процес оформлення іпотеки.
Крок 1: Визначення вартості нерухомості
Першим кроком у процесі оформлення іпотеки є визначення вартості нерухомості. Для цього можна звернутися до оцінювача нерухомості, який проведе оцінку вартості нерухомості, враховуючи фактори, такі як розмір, стан будівлі, розташування, та інші фактори.
Крок 2: Вибір кредитора
Після визначення вартості нерухомості необхідно знайти кредитора, який надає іпотечні кредити. Для цього можна звернутися до банків, кредитних установ або інших фінансових установ.
Крок 3: Підготовка документів
Після вибору кредитора необхідно підготувати документи для оформлення іпотеки. Документи можуть включати такі документи, як довідка про дохід, свідоцтво про народження, паспорт, документи на нерухомість, та інші документи, які вимагає кредитор.
Крок 4: Оформлення договору
Після підготовки документів, кредитор оформляє договір іпотеки, який містить умови позики, розмір позики, відсоткову ставку, термін позики та інші умови.
Крок 5: Оформлення заставних документів
Для оформлення іпотеки необхідно також оформити заставні документи, які вказують на те, що кредитор має право на нерухомість, яка є об'єктом іпотеки. Заставні документи можуть включати такі документи, як свідоцтво власності на нерухомість, право власності, договір про купівлю-продаж, та інші документи.
Крок 6: Оформлення іпотечного забезпечення
Після оформлення заставних документів, необхідно оформити іпотечне забезпечення, що передбачає реєстрацію іпотеки відповідно до законодавства. Цей процес зазвичай здійснюється у державному реєстрі нерухомості, що забезпечує правову чистоту іпотеки.
Крок 7: Оплата комісії та інших витрат
Окрім забезпечення платежів згідно з умовами договору іпотеки, банки зазвичай збирають комісії та інші витрати, такі як платежі за оцінку вартості нерухомості, реєстрацію іпотеки, та інші витрати, пов'язані з процесом оформлення іпотеки.
Крок 8: Отримання позики
Після оформлення документів та реєстрації іпотеки, кредитор видає позику на рахунок боржника. Боржник повинен сплатити відсотки по позиції та виконувати інші умови договору іпотеки.
Отже, оформлення іпотеки є доволі складним та детальним процесом, який потребує уважного вивчення умов договору та відповідного підготування документів. Важливо звернути увагу на всі умови договору іпотеки та умови позики перед підписанням договору.