Зразок відзиву в апеляційний суд (банкрутство фізособи)
Зразок відзиву на апеляційну скаргу банку
Північний апеляційний господарський суд
Заявник
_________________
Кредитор
АТ «Укрсиббанк»
ел. пошта info@ukrsibbank.com тел. 380380380445
адреса м.Київ, 04070, вул. Андріївська, 2/12
ЄДРПОУ 09807750
Справа: 910/15075/21
Відзив (письмове пояснення)
На мою електронну ____ 06 травня 2022 року надійшов лист від помічника судді Юрія Маковея ____з апеляційною скаргою АТ «Укрсиббанк» на ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.02.2022 року по справі № ____про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника – фізичної особи ____ та затвердження плану реструктуризації боргів, в якій в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.02.2022, прийняти постанову про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність за заявою ____та затвердженні плану реструктуризації боргів, вирішити питання про стягнення з боржника суми сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги.
Вимоги АТ «Укрсиббанк», викладені в апеляційній скарзі, мною не визнаються повністю з наступних підстав.
В апеляційній скарзі зазначено, що АТ «Укрсиббанк» 28.01.2022 р. отримав ухвалу Господарського суду про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність від 19.01.2022 р. У цій ухвалі акціонерному товариству «УкрСиббанк» встановлювався строк у п’ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та затвердження плану реструктуризації боргів боржника. Тобто встановлений строк спливав 14.02.2022 р.
Однак у цей строк АТ «Укрсиббанк» не подав свого відзиву та заперечень на заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та затвердження Плану реструктуризації боргів боржника.
Слід зазначити, що, як вказує заявник у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження, копія повного тексту ухвали Господарського суду від 10.02.2022 р. була ним отримана 21.02.2022 р. Тобто до цієї дати АТ «Укрсиббанк» не знав про прийняття вищезазначеної ухвали, оскільки 09.02.2022 р. звернувся до суду з проханням на перенос слухання по справі та очікував такого переносу. А отже не було перешкод для подачі відзиву на заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та затвердження плану реструктуризації боргів боржника у встановлений судом строк (до 14.02.2022). Але це не було зроблено.
Таким чином, не подавши відзив на заяву зі своїми запереченнями у встановлений судом строк, АТ «Укрсиббанк» фактично погодився з наданим Планом реструктуризації і не заперечував проти нього.
Господарський суд затвердив запропонований боржником План реструктуризації боргів боржника, який відповідає всім вимогам п.5 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, та містить розмір грошових вимог та інші умови погашення боргу. Цей План є в матеріалах справи та само його затвердив суд. Тому не існує жодної правової невизначеності оскарженої Ухвали суду.
У своїй апеляційній скарзі АТ «УКРСИББАНК» навів наступні підстави для скасування судового рішення:
1) неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи — судом невірно встановлено та не з’ясовано дійсний розмір вимог АТ «УКРСИББАНК», як забезпеченого кредитора, що підлягають реструктуризації;
Заперечення:
Розмір вимог АТ «УКРСИББАНК», як забезпеченого кредитора, встановлено Рішенням Голосіївського районного суду м.Києва від 06 вересня 2016 року у справі №____, за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ____про стягнення заборгованості за договором кредиту №____від 04.08.2008 року — стягнуто у солідарному порядку з ____заборгованість за кредитним договором у сумі 163 318,71 доларів США та 309 780,55 грн. — пені, а також 3654,00 грн. судового збору.
З приводу не включення пені, повідомляємо, що відповідно до п. 5 розділу “Прикенцеві та переходні положення” КУзПБ, як і сам зазначає кредитор, до розміру вимог не включаються штрафні санкції та пеня, незалежно, в якій формі вони оформлені – рішення суду або розрахунок кредитора.
З приводу застосування статті 625 ЦКУ, повідомляємо, що законодавство не передбачає, щоб боржник самостійно включав би вказані вимоги до загальної заборгованості, оскільки це право кредитора подавати позов про стягнення 3 проценти річних та інфляції чи не подавати.
Таким чином, боржник правомірно не включив вищезазначені грошові вимоги.
Інших вимог не встановлено та не доведено. АТ «УкрСиббанк» не скористався наданою можливістю і не подав у встановлений судом строк заперечення на представлений боржником План реструктуризації, які б містили дійсний, на думку АТ «УкрСиббанк», розмір вимог.
2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими — недоведеність можливості здійснювати погашення, враховано доходи особи, яка не є учасником у процедурі неплатоспроможності (чоловіка Боржника), без покладання будь-яких обов’язків;
Заперечення:
Чоловік Боржника — ____— є поручителем за валютним кредитом №113799004000 від 04.08.2008 року, за яким виникла реструктуризована заборгованість. Він заявлений в суді, як третя особа, ознайомлений з Планом реструктуризації, брав участь у всіх судових засіданнях. Заперечень від нього не надходило.
Згідно розуміння п.5 ст.116 Кодексу України з процедур банкрутства члени сім'ї боржника є суб'єктами процедури банкрутства. Вони пов’язані спільним побутом з боржником, мають взаємні права та обов’язки.
Заборгованість ____за рішенням Голосіївського суду у справі №____ц випливає з валютного кредитного договору №____ від 04.08.2008 року, за яким ____виступав поручителем, і визнана судом солідарною. На підставі цього рішення було видано виконавчий лист, згідно якому було відкрите виконавче провадження №____, на яке посилається апеллянт. Але, саме цей визнаний Голосіївським судом борг реструктуризується згідно із затвердженим Планом реструктуризації, який оскаржується. Згідно статті 61 Конституції України «ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення».
У ____немає ніяких інших зобов'язань перед АТ «Укрсиббанк», які підлягають виконанню.
Рішенням Печерського районного суду м.Києва від 23.10.2021 року по справі №____виконавчий напис від 08 вересня 2020 року №32242, вчинений приватним нотаріусом Житомирського міського нотаріального округу Гораєм Олегом Станіславовичем про стягнення з ____на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Аланд» 8 794,53 грн. визнано таким, що не підлягає виконанню. Саме на підставі цього виконавчого напису було відкрито виконавче провадження №63490171, яке зараз знаходиться в статусі зупинення.
У ____взагалі немає ніяких невиконаних чи прострочених кредитних зобов'язань.
3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи — затвердження Плану реструктуризації без належноії оцінки доказів;
Заперечення:
Всі докази були представлені разом з подачею заяви на реструктуризацію боргу і є в матеріалах справи.
Заперечень від АТ «Укрсиббанк» на представлений План реструктуризації у встановлений судом строк не надходило. Також від АТ «Укрсиббанк» не надходило доказів, які б спростовували надані боржником докази. Згідно п.3 ст.13 ГПК України, «кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом».
4) порушення норм процесуального права або неправильне застосування норм матеріального права — порушено вимоги п.5 Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Заперечення:
План реструктуризації складений з дотриманням всіх вимог п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, а саме:
• заборгованість фізичної особи виникла до дня введення в дію цього Кодексу за кредитом в іноземній валюті, який забезпечений іпотекою квартири або житлового будинку, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника;
• єдиним кредитором у процедурі неплатоспроможності фізичної особи є забезпечений кредитор, а боржник володіє на праві власності одним об’єктом нерухомості (квартирою, житловим будинком), що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника і перебуває в іпотеці забезпеченого кредитора;
• визнані господарським судом вимоги забезпеченого кредитора погашаються боржником у розмірі ринкової вартості квартири або житлового будинку, що забезпечує вимоги такого кредитора, яка визначається оцінювачем, визначеним кредитором;
• житлова площа такої квартири, обтяженої іпотекою, не перевищує 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника;
• у разі недостатності доходів боржника для виконання умов реструктуризації, за умови проживання боржника в квартирі, обтяженій іпотекою, житлова площа якої не перевищує 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника за рішенням господарського суду може бути встановлена мінімальна сума щомісячного виконання плану реструктуризації, яка не може бути меншою за половину мінімальної заробітної плати, встановленої Кабінетом Міністрів України на день ухвалення такого рішення.
План реструктуризації, що відповідає вимогам цього пункту, вважається підтриманим забезпеченим кредитором у частині вимог такого забезпеченого кредитора за зобов’язаннями, що виникли з кредиту в іноземній валюті, який забезпечений іпотекою квартири або житлового будинку, що є єдиним місцем проживання сім’ї боржника.
5. Звертаю увагу, що оцінка заставної квартири боржника за адресою м.Київ, ____проведена акредитованим АТ «Укрсиббанк» оцінювачем ____., що підтверджується відповідним Висновком і Звітом від 24 січня 2022 року, які знаходяться в матеріалах справи.
Згідно з цими документами, ринкова вартість зазначеної квартири становить 5 078 908 грн.
Як вже зазначалося вище, кредитор (АТ «Укрсиббанк») не подав у встановлений законом та судом строк, що не може перевищувати 15 днів, заперечення на представлений боржником проект Плану реструктуризації. В матеріалах судової справи немає документу з запереченнями кредитора на представлений боржником проект плану реструктуризації.
Таким чином, аналізуючи апеляційну скаргу кредитора, можна зробити висновок, що по суті суд першої інстанції вірно виніс ухвалу, а кредитор намагається скасувати ухвалу опираючись на процесуальні недоліки, як він їх суб'єктивно зрозумів.
З огляду на зазначене, доцільно застосувати правило, при якому не може бути скасоване правильне по суті і законне рішення з одних лише формальних міркувань. Оскаржувана ухвала відповідає вимогам закону й підстави для її скасування відсутні.
Також просимо прийняти до уваги те, що боржник заплатив кредитору більше 187 000 доларів США (банківська виписка в справі) та те, що боржники пенсійного віку. Крім того, кредитор посилаючись на недоліки, а сам не подавав жодного документа та не надав будь-якого пояснення по справі.
Зазначений відзив направлений по електронній пошті кредитору (скріншот в додатках), але в будь-якому випадку, просимо відзив вважати письмовими пояснення по справі та долучити їх до справи.
Згідно з вимогами частин першої та другої статті 263 ГПК України, учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 263, 275 та 276 ГПК України,
ПРОШУ:
1. Відмовити у задоволенні апеляційної скарги та залишити судове рішення Господарського суду міста Києва від 10.02.2022 року по справі № ____ без змін, а скаргу АТ «Укрсиббанк» без задоволення.
Додаток:
1. Скріншот.
_________________ 15/05/2022
Банкрутство фізичних осіб є процедурою, яку може використовувати фізична особа в Україні в разі нездатності сплатити свої борги. Ось кроки, які необхідно виконати, щоб здійснити процедуру банкрутства фізичної особи в Україні:
Крок 1: Підготовчі дії
Першим кроком є звернення до юридичного консультанта, який допоможе зрозуміти особливості процедури банкрутства фізичних осіб в Україні. Консультант може також допомогти в підготовці необхідної документації, такої як заява про визнання фізичної особи банкрутом, список боржників та інші документи.
Крок 2: Подання заяви про визнання фізичної особи банкрутом
Другим кроком є подання заяви про визнання фізичної особи банкрутом до суду. У заяві необхідно надати інформацію про борги та кредиторів, а також довести, що фізична особа не може виконати своїх фінансових зобов'язань.
Крок 3: Оголошення про банкрутство
Після подання заяви суд розглядає її та може видати рішення про оголошення фізичної особи банкрутом. Після цього суд надсилає повідомлення про банкрутство всім кредиторам.
Крок 4: Визначення майна та боржників
Суд також призначає спеціального ліквідатора, який має на меті визначити майно боржника та розподілити його між кредиторами. Ліквідатор може провести перевірку активів та пасивів боржника, а також вивчити всі документи, що стосуються фінансів.
Відзив в апеляційний суд є важливим етапом у цивільному судочинстві. Це процес, у якому сторона або сторони звертаються до вищого судового органу з метою оскарження рішення суду першої інстанції.
Крок за кроком процес подання відзиву до апеляційного суду може бути наступним:
Підготовка документів: Сторона, яка бажає подати відзив до апеляційного суду, повинна скласти письмовий відзив та прикріпити до нього докази, які підтверджують її позицію. Важливо також дотримуватися правил форматування документів та строків подачі.
Подача відзиву: Відзив до апеляційного суду повинен бути поданий у визначений строк та відповідно до установленого порядку. У випадку пропуску строку може бути подане звернення до суду з проханням дозволити подачу відзиву пізніше.
Розгляд відзиву: Апеляційний суд аналізує відзив та додаткові матеріали, які були представлені у визначені строки. Суд може запросити додаткову інформацію від сторін, свідків або експертів.
Ухвала апеляційного суду: Після розгляду відзиву апеляційний суд приймає рішення та виносить ухвалу. Рішення може підтверджувати чи скасовувати рішення суду першої інстанції, або змінювати його частково.
Дії після рішення: У випадку незадоволення стороною рішенням апеляційного суду, вона може подати касаційне подання до вищого судового органу. Якщо рішення влаштовує сторону, воно стає остаточним і підлягає виконанню.
Виконання рішення: Якщо рішення апеляційного суду включає виконання дій чи сплату коштів, сторони повинні його виконати. У випадку відмови від виконання добровільно, переможна сторона може звернутися до виконавчого органу з проханням про примусове виконання рішення.
Важливо дотримуватися всіх правил та строків під час підготовки та подання відзиву до апеляційного суду для максимізації шансів на успіх. Бажано також мати на борту досвідченого юриста, який зможе надати необхідні поради та допомогти в підготовці документів.