Зразок СКАРГИ на бездіяльність державного виконавця 2023
Досить часто трапляються випадки порушення норм закону державними та приватними виконавцями. Якщо права сторони виконавчого провадження порушені, вказаний зразок скарги на дії виконавця вам знадобиться. Судовий збір не сплачується при поданні вказаної скарги. Зверніть увагу, якщо ви подаєте саме позовну заяву про зняття арешту з майна, то в цьому випадку судовий збір сплачується. Якщу у вас є питання, ви можете домовитись про консультацію за телефоном, який зазначений в цій статті.
Шевченківський районний суд м. Києва
Заявник (Боржник): ПІБ
адреса
РНОКПП
Стягувач: ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ
ТОВАРИСТВО «КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК «НАДРА»
04053, м. Київ, вул. Артема, буд. 15
Код ЄДРПОУ 20025456
інші засоби зв’язку – невідомі
Суб’єкт оскарження: _________
СКАРГА
на бездіяльність державного виконавця
23.09.2013 року Старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції _______ було постановлено відкрити виконавче провадження з виконання виконавчого листа № ____виданий ____року виданий Шевченківським районним судом м. Києва про стягнення з ПІБ заборгованості за договором № ____від 18.02.2008 року (виконавче провадження № ____) та накласти арешт на все рухоме та нерухоме майно, що належить боржнику.
Так, 23.09.2013 року, у даному виконавчому провадженні, старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби ____ було винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження за яким було накладено арешт на все нерухоме майно, що належить боржнику та заборонено здійснювати відчуження будь-якого майна.
В цьому ж виконавчому провадженні 23.09.2014 року старшим державним виконавцем відділу державної виконавчої служби ____ було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві за яким постановлено виконавчий лист № ____виданий 13.07.2012 року Шевченківським районним судом м. Києва про стягнення з ПІБ заборгованості за договором № ____року повернути стягувачу та припинити чинність арешту майна боржника та скасувати інші заходи примусового виконання рішення. Також, зазначено, що виконавчий документ може бути повторно пред’явлений для виконання в строк до 23.09.2015 року.
Згодом, при продажі квартири за адресою: ______, незважаючи на те, що вказане виконавче провадження було припинено, а виконавчий документ не було повторно пред’явлено для виконання до _____ року.
Після чого, до _________ на даний час будь-які виконавчі провадження стосовно ПІБ відсутні – арешт майна повинен бути скасований.
У відповідь на вищевказану заяву начальником ______ було надіслано листа, у якому зазначили, що арешт не може бути знятий, оскільки відсутні на те підстави. Вказаний лист було нами отримано ______ року.
Відповідно ч.1 ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження", у разі закінчення виконавчого _________________, повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, _______.
Відповідно до ч. 2 ст. 50 ЗУ «Про виконавче провадження», у разі якщо ________державний виконавець зазначає про зняття арешту, накладеного на майно боржника.
Крім того, згідно з висновком Верховного Суду, який міститься у постанові від 27 березня 2020 року у справі №817/928/17 ________а.
Існування арешту на майно боржнику порушує конституційне право ПІБ володіти, користуватись і розпоряджатись своєю власністю (ст.41 Конституції України) __________.
Тобто, незняття арешту з майна боржника у виконавчому провадженні при поверненні виконавчого документа стягувачеві є _________.
Як закінчення виконавчого провадження, так і повернення виконавчих документів з різних підстав, законодавцем визначено як стадію завершення виконавчого провадження, за яким ніякі інші дії державного виконавця не проводяться. При цьому, згідно ст. 56 ч.1 Закону України «Про виконавче провадження» арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського Суду як джерело права.
Прецендента практика ЄСПЛ містить принцип «належного урядування». Цей принцип,як правило, не повинен перешкоджати державним органам виправляти випадкові помилки, навіть ті, причиною яких є їхня власна недбалість (див. зазначене вище рішення у справі «Москаль проти Польщі» (Moskalv. Poland), п. 73).
На підставі ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо _________.
У зв’язку з тим, що арешт _________ – арешт на вказане майно повинен бути знятий, оскільки дане обтяження продовжує діяти до цих пір.
Таким чином, з урахуванням ___________, -
ПРОШУ:
1. Зобов`язати ________ скасувати арешт у виконавчому провадженні ________.
Додатки:
29.11.2022 року
Як зняти арешт з квартири (відеоконсультація)
Виграли справу на скасували виконавчі листі державного виконавця
Пример консультации клиента по поводу снятия ареста и подачи документа в суд
Подаю в суд жалобу на исполнителя с просьбой признать действия исполнителя неправомерными и снять арест с имущества. У меня возникли следующие вопросы:
1) исполнительное производство завершено, как исполнительная будет снимать арест?
После получения решения суда о снятие ареста, исполнительная снимет арест без проблем. Они там сами разберутся, как и кто будет снимать арест.
2) наш Исполнитель давным давно уволился, на кого жалобу писать? На всю исполнительную?
Да, совершенно верно, в жалобе вписываете полное название исполнительной службы.
3) суд сбор не платиться?
Судебный сбор не платится, а вот если это исковое производство, то судебный сбор платится на общих основаниях.
4) нужно ли давать жалобы и додатки для учасников (стягувача и исполнителя на которого жалуемся)?
Обязательно. Если это скарга, то все документы вы самостоятельно отправляете всем сторонам и прикладываете доказательства отправки судье. Если это исковое производство, то суд сам отправляет все документы.
Нова практика з приводу арешту заробітної плати
Державний та/або приватний виконавець перед накладанням арешту повинен з`ясувати суму та статус грошей, що знаходяться на рахунку боржника, і у постанові про накладання арешту серед інших відомостей вказати про суму коштів, на яку накладається арешт, або зазначити, що арешт поширюється на кошти на усіх рахунках, у тому числі, що будуть відкрити після накладення арешту. Накладання арешту на суми, що перевищують суми, визначені виконавчим документом, та перевищують суми витрат виконавчого провадження, що підлягають стягненню, є незаконним.
ПОСТАНОВА 20 КВІТНЯ 2022 РОКУ СПРАВА № 756/8815/20 ПРОВАДЖЕННЯ № 14-218ЦС21 ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ
Якщо ви отримали рішення суду про виконання платежу або розпорядження про відшкодування збитків, і державний виконавець, який відповідає за виконання рішення суду, не діє, ви можете подати скаргу на його бездіяльність. Нижче наведено крок за кроком інструкції, як правильно скласти та подати скаргу на бездіяльність державного виконавця.
Крок 1: Підготуйте документи
Першим кроком є збір необхідних документів для подання скарги. Наприклад, це можуть бути рішення суду, документи, які підтверджують бездіяльність державного виконавця, та будь-які інші докази, які можуть допомогти вам в доведенні вашої позиції.
Крок 2: Складіть скаргу
Другим кроком є складання самої скарги. В ній потрібно детально описати ситуацію та обставини, які свідчать про бездіяльність державного виконавця. Ви також можете додати будь-які докази, які маєте. У скарзі необхідно вказати прізвище, ім'я та по батькові державного виконавця, а також адресу та номер телефону його офісу.
Крок 3: Підпишіть скаргу
Третім кроком є підписання скарги. Підпис повинен бути зроблений відповідно до вимог законодавства та зазначеної вами форми. Наприклад, якщо ви подаєте скаргу електронним шляхом, підпис може бути зроблений електронною підписом.
Крок 4: Подайте скаргу
Четвертим кроком є подання скарги до відповідної державної служби.