Зразок заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
Скасування виконавчого документа через суд дозволить зняти арешти та уникнути виконавчого сбору у розмірі 10 відсотків. Якщо ви домовились з колекторами, останні не повідомляють вам, що у випадку зняття іпотеки та закриття виконавчого провадження, виконавець відкриває виконавче провадження на арештовує квартиру. Таким чином, ви вирішили проблему з колекторами та отримали нову проблему з арештом майна.
В цій статті ви дізнаєтесь про те, як домовитись з колекторами. В кінці статті зразок рішення судів про скасування виконавчих листів.
До Подільського районного суду
Адреса: ______________
Особа яка подає заяву: ______________________
Адреса: ______________________
Особа, яка бере участь у справі: ПАТ«Банк»
Адреса: __________________________
ЗАЯВА (зразок)про визнання виконавчого листа таким,що не підлягає виконанню
В травні 2011 року ПАТ «Банк» звернувся до __________ районного суду з позовом до ___________ про стягнення кредитної заборгованості по кредитному договору № _________ від ____________ року.
19.07.2011 року заочним рішенням ____________районного суду ПАТ «Банк» були задоволені, з __________ було стягнуто заборгованість за у сумі 522 584 грн. 91 коп.
На виконання рішення _______________ районного суду по справі № _________ від 19.07.11 року, було видано виконавчий лист за № __________ від 06.09.2011р. про стягнення з __________ на користь ПАТ «Банк» заборгованості у розмірі 522 584 грн. 91 коп.
На підставі виконавчого листа, виданого відповідно до вказаного рішення державним виконавцем було відкрито виконавче провадження про примусове виконання рішення суду. Проте, на момент подання заяви про відкриття виконавчого провадження, Позивачем не було вказано той факт, що рішення першої інстанції оскаржується в Апеляційному суді міста Києва, тобто є таким, що не набрало законної сили.
Не погоджуючись з заочним рішенням __________ було подано апеляційну скаргу про скасування вищевказаного заочного рішення у цивільній справі №__________ на підставі якого був виданий виконавчий лист.
29 квітня 2012 року колегія суддів Апеляційного суду розглянула скаргу _______на рішення ___________районного суду від 19.08.2011 року. та вирішила апеляційну скаргу ________ задовольнити частково, заочне рішення _______ районного суду від 19.08.2011 року в частині стягнення неустойки змінити, зменшивши її розмір та стягнути з ___________ на користь ПАТ «Банк» пеню за прострочення платежів по кредитному договору в розмірі 5162 дол. США 28 центів (що становить 41091 грн. 75 коп.) та пеню за прострочення платежів по відсоткам в розмірі 5 762 дол. США 77 центів (що становить 45871 грн. 65 коп. ) в решті заочне рішення було залишено без змін.
Таким чином, сума заборгованості вказана у виконавчому листі не відповідає дійсності, оскільки є завищеною.
Отже, згідно вищенаведеного вбачається, що постанова державного виконавця винесена на підставі виконавчого документу якого не повинно існувати.
Вважаю, що виконавчий лист № ________ від 06.09.2011р відносно суми боргу 522 584 грн. 91 коп. при розгляді справи, повинен бути визнаний таким, що не підлягає виконанню, оскільки виданий без достатніх правових підстав.
Згідно ч.2 ст. 369 ЦПКУ Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Як зазначено в ч.2 ст. 369 ЦПКУ суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково. Якщо стягнення за таким виконавчим листом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Частиною 2 ст. 369 ЦПК України передбачено, що до розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист.
Стаття ч.3 26 ЗУ «Про виконавче провадження» передбачає, що державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі: якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання.
Відповідно до ст.. 48 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, повертається до суду, який його видав, у разі відновлення судом строку для подання апеляційної скарги на рішення, за яким видано виконавчий документ, та прийняття такої апеляційної скарги до розгляду (крім виконавчих документів, що підлягають негайному виконанню).
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.. . 69, 223, 228, 233, 235, 294,369 ЦПКУ, ст..26,48 ЗУ «Про виконавче провадження»,
ПРОШУ:
1.Зупинити виконавче провадження ВП №29691507 від 08.10.2016 року про стягнення з ________ на користь ПАТ «Банк»заборгованості у розмірі 522 584 грн. 91 коп.
2.Витребувати виконавчий лист №________ від 06.09.2016 року з відділу Державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві.
3.Визнати виконавчий лист виданий Подільським районним судом м. Києва № ________ від 06.09.2016р. таким, що не підлягає виконанню.
Додатки:
1.Копія ухвали Апеляційного суду міста Києва від 28.03.2015 року .
2.Копія виконавчого листа виданного Подільським районним судом м. Києва № ________ від 06.09.2016р.
3.Копія постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №__________ від 08.10.2016 року.
Представник Майоров В.О.
Колектори купили ваш кредит, як домовитись та закрити кредит без помилок
Для отримання юридичної консультації по кредитам:
1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту у колекторів
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!
Виграли суд у колекторів - зразок рішення суду
Скасування виконавчого документа через суд може бути доволі складним процесом, але його можна розбити на кілька кроків. Ось детальний опис кроків, які потрібно виконати, щоб скасувати виконавчий документ через суд:
Крок 1: Підготовка скарги
Першим кроком є написання скарги на виконавчий документ. Скарга має містити повну назву судової справи, номер виконавчого документа та дату його видання. У скаргу потрібно включити також всі підтверджуючі докази та інші матеріали, що можуть підтримати вашу позицію.
Крок 2: Подання скарги до суду
Після написання скарги потрібно подати її до суду, який видав виконавчий документ. Скаргу можна подати особисто в судову канцелярію або відправити поштою з повідомленням про вручення. До скарги слід додати копію виконавчого документа.
Крок 3: Огляд скарги судом
Після того, як суд отримає вашу скаргу, він проведе огляд матеріалів справи. Суд може запитати у вас або відповідача додаткові докази або інформацію, що стосується справи. Якщо суд вважає, що є достатньою підставою для скасування виконавчого документа, він прийме відповідне рішення.
Крок 4: Скасування виконавчого документа
Якщо суд приймає рішення про скасування виконавчого документа, він видаватиме відповідний наказ. Цей наказ буде надіслано до відповідача та інших зацікавлених сторін, які були повідомлені про виконавчий документ. Скасування виконавчого документа означ, що виконання цього документа більше не є обов'язковим, і будь-які попередні виконавчі дії, які були виконані на його підставі, вважатимуться недійсними.
Крок 5: Надання копії рішення
Після того, як суд видасть наказ про скасування виконавчого документа, вам потрібно надіслати копію цього наказу відповідачу, який може бути зацікавленим у цій справі. Ви також можете надіслати копію наказу виконавчій службі, яка має відмітити виконавчий документ як скасований в своїй базі даних.
Крок 6: Припинення виконавчих дій
Після отримання копії наказу про скасування виконавчого документа виконавча служба припинить будь-які подальші виконавчі дії на його підставі. Якщо на момент прийняття рішення суду виконавчі дії вже були розпочаті, виконавча служба повинна припинити їх негайно та повідомити про це всіх зацікавлених сторін.
Отже, скасування виконавчого документа через суд - це процес, що передбачає подання скарги, її огляд судом, прийняття рішення та видання наказу про скасування. Цей процес може зайняти деякий час, але якщо ви впевнені в своїй позиції та матеріалах справи, то варто боротися за свої права та інтереси.