ПОРШЕ МОБІЛІТІ вчинив виконавчий напис нотаріуса (зразок листа)

ТОВ «ПОРШЕ МОБІЛІТІ» вчинив виконавчий напис нотаріуса та відкрив виконавче провадження. Позичальник погасив борг та просив зняти заставу, але кредитори почали вимагати відшкодувати юридичні послуги у розмірі 60 000 грн. Кредитор посилався на пункт договору, якій суперечить законодавству та судової практики.


Пред подачею позову, необхідно подати такий лист до кредитора та вимагати припинення предмету застави.
Наша порада: якщо кредитор вчинив виконавчий напис нотаріуса, спочатку його доцільно скасувати через суд, а потім погашати основне зобов'язання.

Як скасувати виконавчий напис нотаріуса

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПОРШЕ МОБІЛІТІ"
Україна, 02152, місто Київ, ПРОСПЕКТ ПАВЛА ТИЧИНИ, будинок 1В

Від ____________________
Адреса:__________________
Тел.:_______________

 

19.12.2017 року був укладений Кредитний договір №50015606 між ТОВ «ПОРШЕ МОБІЛІТІ» та ___________.

26.10.2020 року був вчинений виконавчий напис №__ про стягнення з позичальника на користь ТОВ «ПОРШЕ МОБІЛІТІ» погашення кредиту у розмірі 219 739,91 грн. за рахунок предмету застави та відкрито виконавче провадження.

04.11.2020 року виконавче провадження №_____ було закінчено у зв'язку з повним його виконанням. Таким чином, кредитне зобов'язання було виконане у повному обсязі.
Згідно із ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові.
Статтею 546 ЦК України визначено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися, зокрема, заставою.
Відповідно до ч. 3 ст.1, ч.ч.1, 3 ст.3 Закону України «Про заставу» застава виникає на підставі договору, закону або рішення суду.
Статтею 593 ЦК України встановлено, що право застави припиняється у разі: припинення зобов'язання, забезпеченого заставою; втрати предмета застави, якщо заставодавець не замінив предмет застави; реалізації предмета застави; набуття заставодержателем права власності на предмет застави
Згідно зі ст. 599 ЦК України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Позичальник повністю погасив кредит, що свідчить постанова про закінчення виконавчого провадження, а отже, кредитне зобов'язання є припиненим.
Таким чином, договір застави транспортного засобу VW моделі GOLF, номер кузова _________, рік випуску 2015, чорного кольору, реєстраційний номер АА_____є також припиненим.

Окремо звертаємо увагу та те, що несправедливими є положення договору про споживчий кредит, які містять умови про зміни у витратах, зокрема щодо плати за обслуговування кредиту, і це є підставою для визнання таких положень недійсними (ВСКЦС, справа № 444/484/15-ц, 12.12.18).

На підставі викладеного та керуючись чинним законодавством,

Просимо:

1. Припинити договір застави транспортного засобу VW моделі GOLF, номер кузова ________, рік випуску 2015, чорного кольору, реєстраційний номер АА____.
2. Вилучити відповідний запис в реєстрі заборон та надати відповідну довідку.

______________ 02.12.2020 р.

Mayorov V1 1