Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення (зразок документу)

Якщо вашу справи Апеляційний суд залишив без руху та надав строк для уточнення причин пропуску строку на апеляційне провадження, цей примірник документу буде вам корисний.

Mayorov V1 1Апеляційний суд Київської області
Адреса:м. Київ, вул. Володимирська, 15
Апелянт: ___________
Адреса: 09600, Київська обл..,
смт. __________

Клопотання
про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 12 жовтня 2016 року

12 жовтня 2016 року Рокитнянським районним судом Київської області першої інстанції було винесено рішення у справі №375/555/16-ц за позовною заявою ________________________ до Публічного акціонерного товариства «Банк «Фінанси та Кредит» про визнання недійсним договорів в задоволенні позову відмовлено.
В день судового засідання я був присутнім на судовому засіданні, про те в день оголошення рішення не отримав ні короткий ні повний текст рішення. Поштовим відправлення рішення я також не отримував, а про зміст повного тексту дізнався лише після того, як ознайомився з матеріалами справи в канцелярії суду. Тому саме з цієї дати потрібно відраховувати 10-денний строк на подачу апеляційного оскарження.
Відповідно до частини 1 статті 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, можуть подати апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Вважаю, що пропустив строк для подання апеляційної скарги на рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 12 жовтня 2016 року з поважних причин, обумовлених тим, що копію повного тексту рішення я отримав значно пізніше, коли ознайомлювався з матеріалами справи. Виявилось, що в матеріалах справи є рекомендоване повідомленням, згідно якого я мав би отримати копію повного тексту судового рішення 25 жовтня 2016 року під розписку. Але слід зазначити, що це не відповідає дійсності. Я особисто знайомився з матеріалами справи, та підпису на розписці про отримання мною копії повного тексту рішення немає. З дружиною ми разом не проживаємо та зареєстровані за різними адресами місця проживання. Зазвичай я отримував судову кореспонденцію, за зазначеною адресою, в даному випадку я нічого не отримав.
Відповідно до положень частини 1 статті 73, частини 3 статті 297 ЦПК України апеляційний суд за заявою особи може поновити пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження у разі наявності поважних причин пропуску цього строку.
Статтею 295 ЦПК України передбачені вимоги щодо форми і змісту апеляційної скарги, зокрема, в апеляційній скарзі має бути зазначено, в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали.
Подача апеляційної скарги, яка відповідає зазначеним вимогам, неможлива без своєчасного одержання повного тексту рішення, тому, вважаю, що несвоєчасне одержання копії повного тексту рішення є поважною причиною пропущення строку апеляційного оскарження.

Такої ж позиції притримується Верховний суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ, а саме: Відповідно до Постанови Верховного суду України від 07 вересня 2016 року у справі №6-1250цс16, суд притримується такої позиції, що суд не взяв до уваги те, що сама по собі присутність сторони під час проголошення вступної та резолютивної частини рішення суду без своєчасного отримання повного його тексту унеможливлює визначення необхідності подання апеляційної скарги та її мотивування, що є вимогою до статті 295 ЦПК України.
Згідно із частиною першою статті 294 України ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до положень частини першої статті 73, частини третьої статті 294 ЦПК України апеляційний суд за заявою особи може поновити пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження у разі наявності поважних причин цього строку.
Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, а відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право повинно бути забезпечено судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Виходячи з вищевикладеного і враховуючи об’єктивність пропуску строків на апеляційне оскарження, вважаю за необхідне порушити клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження на рішення Рокитнянського районного суду Київської області по справі № 375/555/16-ц.
Тому прошу, віднестись з розумінням та прийняти до розгляду апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строків.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.73, ч.1 ст. 294, ст.. 295, ч.3 ст. 297 ЦПК України,-
ПРОШУ:
Визнати поважною причину пропуску строку для подання апеляційної скарги мною, _________________, на рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 12 жовтня 2016 року та поновити строк для подання мною апеляційної скарги на рішення Рокитнянського районного суду Київської області від 12 жовтня 2016 року у справі № 375/555/16-ц.
____________ «21» березня 2017 рік

Для отримання юридичної консультації по кредитам:


1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!