Значення вимоги (претензії) від банку по кредиту для позичальника!

Вимога банку – це письмове обгрунтування банку з приводу дострокового повернення кредиту, в результаті чого змінюється строк повернення кредиту та починається рахуватись строк позовної давності для позичальника по кредитному договору.

 
Сам факт отримання вимоги від банку несе досить важливе значення для позичальника, адже з цього моменту починається відраховуватись строк позовної давності по кредиту. Якщо позичальник отримав вимогу, пройшло 3 роки з дати отримання, позичальник не переривав позовну давність та подасть в суд заяву про застосування позовної давності – ВІН ВИГРАЄ СУД та збереже предмет іпотеки від стягнення.
 
Зверніть увагу, що банки з 2009 масово починали направляти вимоги про дострокове повернення кредиту, але в суд подавали більше ніж через три роки. Таким чином, для деяких позичальників важливість наявності вимоги можно порівняти зі звільненням від кредиту.
 
Якщо позичальник має вимогу, що йому потрібно перевірити:

1. Чи пройшов строк позовної давності по кредиту?
2. Чи не збільшував банк в кредитному договорі строк позовної давності?
3. Чи не переривав позичальник позовну давність по кредиту?
4. Чи був суд про стягнення кредитних коштів з позичальника?

Mayorov V1 1

Отже, якщо три роки пройшло, в кредитному договорі позовна давність не збільшена, позичальник не переривав позовну давність (не писав в банк, не платив кредит, тощо) та не було суду про стягнення коштів – ПОЗОВНА ДАВНІСТЬ ІСНУЄ У ВАШОМУ КРЕДИТНОМУ ДОГОВОРІ.
 
Якщо Ви впевнені, що банк пропустив строк позовної давності, вам потрібно слідкувати за судами, щоб не пропустити засідання в суді, адже дуже важливо зробити заяву про застосування позовної давності саме в першій інстанції.
 
Це ми розглянули вимогу про стягнення кредитних коштів, а є ще вимога про стягнення на предмет іпотеки – застосування позасудового порядку стягнення на предмет іпотеки.
 
Якщо позичальник та/або іпотекодавець отримали вимогу про застосування позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки – це означає, що банк та/або колектори через 30 днів збираються оформити право власності на предмет іпотеки на себе (взяття на баланс). Така процедура відбувається без суду.
 
Що позичальник повинен зробити, коли отримав вимогу про позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки:

1. Направити заяву про застосування позовної давності банку та нотаріусу. Така заява направляється цінним листом з описом – це дуже важливо;

2. Накласти арешт на предмет іпотеки. Зверніть увагу, що такий арешт убезпечить виключно від позасудового порядку, оскільки банк змушений звернутись в суд для зняття такого арешту, а якщо банк зніме через нотаріуса – це 100 % підстава для скасування такої нотаріальної дії через Міністерство юстиції України.

3. Моніторити суду та реєстри права власності.
 
Підсумуючі викладене, звертаємо увагу на неймовірну важливість вимоги про дострокове повернення кредитних коштів! Якщо ви не можете розібратись в строках позовної давності по кредиту, переривання чи не переривання цих строків, як запустити позовну давність – звертайтесь до нас, ми вам допоможемо. Для позичальників Укрсоцбанку консультація безкоштовна, оскільки в таких кредитних договорах позовна давність запускається автоматично.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!