Як вести себе з колекторами?

Що можуть і що не можуть робити колектори!


Слід зазначити, що більшість боржників по кредитах відноситься до діяльності колекторських агентств з недовірою, вважають їх вимагачами і мало не бандитами. Безсумнівно, в цьому є заслуга самих представників цієї професії, але і певна упередженість з боку громадян також має місце.

Mayorov V1 1

Люди, у яких виникли проблеми з погашенням боргу за кредитом, часто і не припускають, що колектори допоможуть їм у вирішенні проблеми: наприклад, знайдуть прийнятний варіант реструктуризації заборгованості.

Професійний колектор ніколи не почне своє спілкування з боржником залякування і вибивання грошей. Він постарається детально розібратися в проблемі і причини її виникнення. Колектори також вміють рахувати гроші і розуміють, що вони купили значно дешевше право вимоги по кредиту та хочуть заробити від 30 відсотків від ціни факторингу.

Якщо позичальник у цей момент поведе себе розсудливо, буде відкрито до конструктивних переговорів, то можна взаємно виробити найбільш зручний для всіх спосіб погашення боргу, а саме визначити, на яку ціну готові переуступити кредит колектори. Зазвичай така ціна є нижчою ніж вартість іпотеки.
Але для того щоб спілкування з колектором було дійсно продуктивним, потрібно знати, що він робить правильно, в рамках своїх посадових обов'язків, а в яких випадках діє в порушення закону і прийнятих професійних норм.

Отже, колектор має право:
спілкуватися і розмовляти з позичальником-боржником у відведений законодавством час (у будні дні колектори мають право дзвонити боржникам з 8 до 22 годин, у вихідні — з 9 до 20 годин);
збирати інформацію про позичальника, якщо останній дозволив збирати інформацію про себе;
відправляти по пошті і вручати особисто вимоги про повернення боргу;
захищати інтереси кредитора в суді.

А тепер визначимося з тим, чого колектор робити не повинен. Він не має права:
діяти анонімно (не повідомивши свого імені, назви організації, не пояснивши, на чому ґрунтуються його дії (договір з банком про передачу повноважень по стягненню заборгованості або договір викупу боргу);
висловлювати погрози, що стосуються обмеження волі позичальника (арештів та приводів в правоохоронні органи) або фізичного впливу на позичальника, читайте також про погрози на цій сторінці;
йти на фальсифікацію або обман з метою повернення боргу;
дзвонити боржника в позаурочний час;
застосовувати в розмові ненормативну лексику;
вилучати майно боржника.
З такими колекторами взагалі не має сенсу спілкуватись – це потрібно розглядати, як підготовчий етап до дійсно ділової розмови з коллекторами.
А як повинен правильно вести себе сам боржник? Необхідно:
вимагати від колектора обґрунтування його дій (копії договорів з банком, телефон агентства), запитати прізвище, ім'я, по батькові та записати їх;
вести себе спокійно, уважно вислухати все, що скаже колектор;
у разі загроз і нецензурних висловів з боку колектора звернутися з заявою до відділення поліції за місцем проживання або за місцем розташування відділення банку, що видав кредит.

Що робити, якщо вам дзвонить колектор!

Вам зателефонували, представилися спеціалістом відповідного профілю і почали вимагати борг? Ось що потрібно зробити:
Уточніть хто дзвонить вам, яку компанію він представляє, які у неї координати і коли саме кредит був перепроданий.
Після цього вирушайте в банк, де у вас є прострочений кредит, зустрічайтеся з менеджером і докладно дізнайтеся про те, чи відповідає інформація, яку вам дав колектор дійсності.
Попутно обов'язково візьміть довідку про існуючу у вас заборгованості, де повинна бути прописана основна сума боргу і штрафи, нараховані за прострочення.
Після того, як ви отримаєте всі необхідні папери, вирушайте з ними в офіс компанії, яка викупила ваш борг. Там вам необхідно також зустрітися з кредитним фахівцем і обговорити всі умови погашення вашого кредиту.
Уважно читайте всі папери, які будете підписувати, при найменшій спробі нав'язати вам додаткові витрати загрожуєте зверненням до суду, оскільки це незаконно. Вкрай важливо здійснювати всі платежі через касу або безготівковим переказом, щоб на руках у вас залишалися чеки.
Важлива інформація

Запам'ятайте одну просту річ: навіть якщо борг дійсно перейшов колекторам і ви поміняли кредитора, умови вашого договору ніхто не змінював. Тобто повертати ви повинні ту ж саму суму, яка є в отриманій вами роздруківці, співробітники агентства не мають права вписувати туди додаткові комісії і штрафи, які не передбачені кредитним договором.

Що стосується заборгованості, то потрібно знайти спосіб погасити її. Якщо колектори не досягнуть своїх цілей вмовляннями, то доведеться пояснюватися вже в суді, а потім спілкуватися з судовими виконавцями. Так і зіпсована кредитна історія — не дуже приємна обставина (на подальші кредити можна не розраховувати).

Але якщо ви угледіли в діях колекторів порушення закону, то звертайтеся в поліцію із заявою з докладним описом цих порушень. Для вирішення такого роду конфліктів також існують спеціальні «антиколекторські» юридичні служби, можна звернутися і до них.
Головне, що ви повинні отримати від колекторів – це за яку вартість, вони відступлять вам кредит!

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!