Як оскаржити (скасувати) заочне рішення суду про стягнення кредиту

Боржники, які зіткнулися з проблемою боргів і судовою системою часто запитують у нас, як скасувати заочне рішення суду по кредиту?


Де взяти зразок юридичної практики і як правильно скласти позов для оскарження заочного рішення?

- Підстави для скасування заочного рішення;
- Як дізнатися чи був суд по кредиту;
- Колектори подали в суд за кредитом;
- Як оскаржити заочне рішення суду?

Mayorov V1 1

Заочне рішення - це судове рішення, яке виноситься без відповідача і скасовується не в апеляції, а переглядається в першій інстанції.

Підстави для ухвалення заочного рішення судом:

- Неявка відповідача в суд;
- Повідомлення відповідача про дату суду;
- Відсутність повідомлення від відповідача про неможливість прибуття в суд;
- Позивач згоден з ухвалення заочного рішення

Порядок дій для оскарження заочного рішення:

1. Звертайтеся до канцелярії суду для отримання заочного рішення суду.

2. На протязі 10 днів необхідно написати та подати заяву про перегляд заочного рішення, де зазначаєте, поважність пропуску суду та причини, з яких вказане заочне рішення не відповідає закону.

Підстави для скасування можна розділити на дві категорії: поважні та неповажні. Позичальники намагаються застосувати обидва варіанти не розуміючи, що останній ніяк їм не допоможе. Суд не буде брати до уваги ситуації, коли людина могла захищати свої інтереси, але не стала цього робити.
 
Підстави (процесуальні), які суд вважає правомірними для заперечування заочного рішення: тривале відрядження, хвороба або немічність відповідача, несення служби в лавах збройних сил, не повідомлення відповідача або повідомлення по іншій адреси.
 
Підстави (матеріальні) для скасування заочного рішення:
- рішення не відповідає закону;
- відповідач частково погасив кредит;
- банк невірно нарахував заборгованість по кредиту;
- порука припинилась, а суд не врахував дану обставину в заочному рішенні;
 
Оскарження заочного рішення може допомогти в поновленні строку на апеляційне оскарження рішення.
 
Якщо суд скасує заочне рішення суду та призначить до нового судового розгляду – це підстава для закриття виконавчого провадження по стягнення кредиту.
 

Як дізнатися чи був суд по кредиту!

Боржнику необхідно знати чи був суд по кредиту. Дані відомості потрібні для подачі апеляції або оскарження рішення. Перегляд заочного рішення та подача апеляції веде до повернення виконавчого документу в суд та закриття виконавчого провадження.
 
Де отримати інформацію про те, чи подав банк в суд :

- на сайті Судова влада.
- на сайті районного суду.
- Opendatabot.
 
Що робити, якщо ви дізнались про рішення суду через виконавчу службу:
 
1. Необхідно ознайомитись зі справою у виконавчій службі. У виконавчому листі вказується номер виконавчого листа та суд, який його видав.
 
2. Після цього слід відвідати суд та ознайомитися з матеріалами вашої справи та зробити фото всіх сторінок справи. Зверніть увагу в рішенні на «рішення» або «заочне рішення».
 
3. Когда суд виніс заочне рішення, подайте заяву в суд першої інстанції, щоб скасувати рішення прийняте заочно.
 
4. Якщо в судовому рішенні немає слова «заочне», необхідно діяти по-іншому. Потрібно подати заяву в апеляційний суд. Якщо ви отримаєте ухвалу апеляційного суду про відкриття провадження, вам необхідно подати таку ухвалу у виконавчу службу, і виконавець зобо'язаний повернути виконавчий лист в суд, оскільки вважається, що рішення не вступило в силу.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

Що робити боржнику?
Грунтуючись на статистиці, можна визначити, що перший варіант судового розгляду – заочне рішення. Якщо боржник не згоден з висновком або має підстави для скасування даного документа, то протягом 20 днів з моменту отримання постанови він має право звернутися в той же суд з оскарженням.
Причини скасування заочного рішення є документи про часткове погашення боргу; факт підробки документів з доказами або привід засумніватися в вимогах стягувачів; невідповідність суми нарахованих відсотків (незгоду боржника); минув термін позовної давності; інші вагомі підстави для відводу наказу.
Після скасування заочного рішення справа розглядається заново. Розгляд позовного провадження передбачає зупинку нарахувань по боргу і можливість обох сторін подавати докази своєї правоти. В даному випадку рекомендуємо не чекати рішення суду, а скористатися своїми правами: клопотати про розстрочення / відстрочення платежу; висунути вимоги про визнання договору позики недостовірним; оскаржити нарахування відсотків і пені; довести фальсифікацію документів / підписів і т.д.