Укрсоцбанк, Альфа-банк позовна давність та переоформлення іпотеки на банк

Ми неодноразово писали про автоматичний запуск позовної давності по кредитним договорам Укрсоцбанку, як не переривати позовну давність, тощо. Тепер, після того, як Альфа-банк купив Укрсоцбанк, ситуація для позичальників Укрсоцбанку різко погіршилася.Наші статті (позовна давність Укрсоцбанк):
1. Строк позовної давності в кредитних договорах Укрсоцбанку;
2. Що таке строк позовної давності по кредиту?
3. Значення вимоги банку для запуску позовної давності;
4. Наші виграні справи по кредиту.

Mayorov V1 1

По-перше, Укрсоцбанк подає в суд так, щоб позичальник не знав та не зміг заявити позовну давність.

Витяг з нашої справи, як суд не повідомляє позичальника:

“Обставини, що свідчать про поважність причин неявки до суду полягають в наступному:
Заявник не прибув в суд, на якому було ухвалено спірне судове рішення та не повідомив про причини своєї неявки відносно цього засідання виходячи з того, що він не був повідомлений про календарну дату проведення вказаного судового засідання, а тому не знав про таке повідомлення та відповідно його не бачив. Як зазначено в судовому рішенні (2 аркуш), виклик відповідача здійснювався шляхом публікації відповідного оголошення в пресі. Як відображено в матеріалах справи (аркуш 132) цією пресою є газета Київської міської ради «Хрещатик». Потрібно зазначити, що вказана газета є місцевою та виходить лише в м. Києві, і тому розповсюджується лише на осіб, що проживають в м. Києві, а тому ця газета не може стосуватися заявника оскільки він в м. Києві не проживає.

Матеріали справи містять документи, що підтверджують обставину не проживання заявника в м. Києві: відповідь Головного управління державної міграційної служби України в м. Києві (аркуш справи 33) – чітко визначає, що ___________ по м. Києву не значиться. Також в матеріалах справи міститься відповідь обслуговуючої компанії будинку, де, як зазначив Позивач, має проживати Заявник (аркуш справи 116), яка зазначає, що заявник знятий з обліку місця проживання ще 09.09.2004р.

Додатково потрібно зазначити, що публікації виклику в одній газеті недостатньо, а потрібно викликати відповідачів перед ухваленням заочного рішення в ЗМІ загальнодержавного значення та в ЗМІ місцевого значення.

Публікації в ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження не було.

Зазначеної позиції притримується і ВСУ. Він зазначає наступне – «Постановою КМУ від 25 січня 2006 р. № 52 встановлено, що оголошення про виклик до суду публікується у друкованому ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження за останнім відомим місцем проживання відповідача».

Додатково потрібно зазначити, що внаслідок неналежного повідомлення Заявника про судовий розгляд справи (відсутність публікації в ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та повідомлення в ЗМІ сфери розповсюдження, де заявник не проживає) було порушено право на справедливий суд.
 
По-друге, Укрсоцбанк активно застосовує позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки.
 
Якщо позичальник отримав вимогу про застосування позасудового порядку – це означає, що через 30 днів Укрсоцбанк через реєстратора оформить право власності не предмет іпотеки. В першу чергу, необхідно накласти арешт на предмет іпотеки та направити заперечення проти вимоги та направити в банк та нотаріусу заяву про застосування позовної давності по кредиту.
 
Ми приведемо приклад нашого клієнта, який подав в поліцію заяву про злочин. Вказана інформація буде корисною для позичальників Укрсоцбанку та Альфа-банку.
 
Начальнику Ірпінського відділу поліції
Національної поліції в Київський області
Адреса: м. Ірпінь,
вул. Мінеральна, 7-а
ПІП
Адреса: 08293 , Київська обл.,
 
Заява про кримінальне правопорушення.
 
Згідно ст. 214 КПКУ, прошу зареєструвати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань мою заяву про кримінальні правопорушення, які підпадають під ст. 190 ч.4, ст. 3652 ч.3 та 366 ч.2 ККУ і почати досудове розслідування.

Кримінальне правопорушення, а фактично – рейдерське захоплення мого майна, а саме приватного будинку та земельної ділянки за адресою: Київська обл., м. Буча, вул. _________, були скоєні посадовими особами ПАТ «Укрсоцбанк» О.В. Фещенко, А.В.Мальцевой та реєстратором виконавчого комітету Ірпінської міської ради __________. Вищезгаданий будинок та земельна ділянка належать мені згідно свідоцтв про право на спадщину (Додаток 1 и 2), і в цьому будинку мешкає уся моя родина.

Фещенко О.В. та А.В.Мальцева склали завідомо неправдиві документи, на підставі яких, з порушенням закону, не провівши перевірки, реєстратор виконавчого комітету Ірпінської міської ради _____ вніс зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а фактично – у незаконний шахрайський спосіб зробив власником мого майна ПАТ «Укрсоцбанк» (надаю виписку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – Додаток 3).

Відразу з початку досудового розслідування прошу невідкладно, для запобігання скоєння нових злочинів посадовими особами ПАТ «Укрсоцбанк», а саме відчуження мого майна третім особам, наложить арешт на приватний будинок та земельну ділянку за адресою Київська обл., м. Буча, вул. __________-, згідно ст.170 КПК України.

В виписці з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Додаток 3) зазначено, що підставою для виникнення права власності, крім іншого, є «повідомлення, серія та номер: 5690/17 видане 27.07.2017 року». Фактично це посилання на вимогу про усунення порушень та вимогу на добровільне виселення (Додаток 4). Це один з документів який є сфабрикованим та неправдивим і на підставі якого і був скоєний злочин.
 
Докази цього ствердження:

У 2006 році _____ уклала з ПАТ «Укрсоцбанк» кредитний договір. Крім того, відповідно до договору іпотеки №______від 15 травня 2006 року, укладеного між ПАТ «Укрсоцбанк» та ________, в іпотеку було надано житловий будинок (Додаток 5).

Пункт 4.4 вищезгаданого кредитного договору визначав порядок зміни строку повернення кредитних коштів у повному обсязі та направили вимоги про повернення кредиту.

Стосовно цих умов договору існують ціла низка постанов ВСУ, наприклад: Постанова ВСУ від 17 вересня 2014 року № 6-95цс14; Постанова ВСУ від 17 вересня 2014 року №6-125цс14; Постанова ВСУ від 24 вересня 2014 року № 6-106цс14; Постанова ВСУ від 10 вересня 2014 року № 6-28цс14 та інші.

У вказаних постановах відображена позиція відносно того, що у випадку, якщо в кредитному договорі передбачена можливість вимоги банку дострокового повернення всіх кредитних грошових коштів внаслідок порушення кредитного зобов’язання, то в момент настання відповідних порушень банк набуває право вимоги всієї суми заборгованості і відповідно змінюється строк виконання кредитного зобов’язання в повному обсязі.

Позичальник почав порушувати строк повернення кредиту у 2009 році. І ще тоді ПАТ «Укрсоцбанк» направив боржнику та майновому поручителю вимогу (претензію) про повне повернення кредиту та інших платежів, цим самим у 2009 році змінив строк повернення кредиту. Але в суд ПАТ «Укрсоцбанк» подавав, тому що ПАТ «Укрсоцбанк» пропустив строк позовної давності та втратив право про стягнення кредиту та іпотеки.

Тому вимога ПАТ «Укрсоцбанк» №_____ про усунення порушень та вимога про добровільне виселення, є незаконною, але це не завадило реєстратору ______ провести перереєстрацію іпотеки на Укрсоцбанк.

У 2008 році _________, яка була майновим поручителем відповідно до договору іпотеки, померла (Додаток 6). Нотаріус про це повідомив у 2009 році ПАТ «Укрсоцбанк» та надіслав листом копію свідоцтва про право на спадщину.

На даний час будь-яких вимог до спадкоємців пред'явлено не було, а в спадковій справі такі вимоги ПАТ «Укрсоцбанк» відсутні.

Відтак, направлення ПАТ «Укрсоцбанк» повідомлення про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання № 5690/17 від 27.07.2017 року є порушенням ЗУ «Про захист прав споживачів», але це теж не завадило державному реєстратору _______ та внести зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Коли посадові особи ПАТ «Укрсоцбанк» _______ готували документи, на підставі яких були внесені зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вони усвідомлювали, що здійснюють злочин. _____ направляв цінні листи від 20.08.2017 року та 26.09.2017 року (Додатки 10, 11) до ПАТ «Укрсоцбанк», в яких застерігав проти противоправних дій посадових осіб ПАТ «Укрсоцбанк», крім того позичальниця _____ направляла до ПАТ «Укрсоцбанк» заяву про застосування позовної давності від 02.10.2017 (Додаток 12). Всі ці документи були отримані ПАТ «Укрсоцбанк», на то є підтвердження Укрпошти.

На підставі вищевикладеного, прошу:

Притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб ПАТ «Укрсоцбанк» та реєстратора виконавчого комітету Ірпінської міської ради _____ Накласти арешт на приватний будинок та земельну ділянку за адресою Київська обл., м. Буча, вул. ___________, згідно ст.170 КПК України, до відновлення законності відносно мене та мого майна.

При необхідності готовий надати необхідні документи і дати свідчення у цій справі. Після реєстрації моєї заяви у Єдиному реєстрі досудових розслідувань прошу по тел. __________ повідомити мені номер кримінального провадження.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!