Що робити, якщо у вас борг по іпотечному кредиту, 2020?

Якщо ви є позичальником по іпотечному кредиту і кредитор з вас хоче стягнути заборгованість та відібрати іпотечне чи інше майно, то інформація в цій статті вам знадобиться.

 Korotya advokat

Іпотечні кредити – це кредити, виконання яких забезпечене нерухомим майном – квартирами, будинками, нежитловими приміщеннями чиземельними ділянками. Проблема з зазначеними кредитами станом на 2019 рік ще не вирішена і з кожним роком юридичне становище боржників все погіршується і погіршується.

Отже, коротко будуть зазначені проблеми, з якими зіткнуться іпотекодавці та можливі шляхи їх вирішення.

Все більше і більше банків, які ліквідуються, продають кредитні борги різним колекторським компаніям, а останні застосовують найрізноманітніші засоби стягнення цих боргів. Найпоширенішими засобами такого стягнення є позасудове звернення стягнення на предмет іпотеки. Чому позасудовий, а не судовий засоби стягнення – тому, що судовий банально набагато довший по часу. Існує 3 позасудових види стягнення іпотеки – реєстрація справа власності на іпотечне майно за кредитором, продаж предмета іпотека іншій особі та вчинення виконавчого напису нотаріуса.

Найпоширенішим засобом із перелічених є реєстрація права власності на іпотечне майно (взяття майна на баланс). Колекторська компанія або банк звертаються до державного реєстратора чи нотаріуса з відповідною заявою і реєстратор реєструє право власності на іпотеку за банком чи колекторами. Як правило відбувається значна кількість порушень при таких діях: не робиться оцінка майна, не подаються документи про наявність боргу, не подаються документи про перехід права вимоги, існує мораторій на таку реєстрацію та ін.

Якщо ваше майно було перереєстровано на вашого кредитора, обов’язково потрібно оскаржувати такі дії до суду. Також потрібно пам’ятати, що наявність арештів на іпотечному майні не є перешкодою в реєстрації права власності. Після такої реєстрації права власності кредитори або приїздять до вас з вимогою залишити іпотечне майно та передати його їм або подають до суду позов про усунення перешкод в користуванні майном та виселення з нього.

Наступним способом звернення стягнення на іпотеку є продаж майна від імені кредитора на підставі договору купівлі продажу. Цей спосіб застосовується рідше тому, що щоб продати нерухоме майно потрібно йти не до реєстратора, а тільки до нотаріуса, а далеко не кожен нотаріус піде на посвідчення такого договору, тому що в питаннях, що стосуються іпотечним кредитів дуже багато «підводних камнів», а нотаріальної ліцензії позбавитися нескладно, тим більше, що ще потрібно знайти людей, які куплять таку нерухомість. Якщо навіть і буде укладений такий договір, необхідно подавати позов до суду та визнавати його недійсним.

Наступним способом стягнення кредитної заборгованості по іпотечному кредиту є вчинення нотаріусом виконавого напису. Зазначений документ після його здійснення подається приватному виконавцю, а той робить оцінку іпотечного майна і виставляє його на продаж на електронному аукціоні «Сетам». В цьому випадку потрібно швидко оскаржувати виконавчий напис до суду і зупиняти виконавче провадження, оскільки якщо цього не зробити, то іпотека буда продана або передана кредитору.

Також кредитор може подати позов до суду про стягнення кредиту, але в суді можна домогтися списання значної або всієї суми заборгованості застосовуючи всі передбачені законом методи.

Отже, якщо у вас борг по іпотеці, то не потрібно впадати у відчай, а потрібно діяти і передбачити всі зазначені вище варіанти стягнення боргу, або якщо навіть вони настали – то їх оспорити та скасувати. Також не потрібно забувати за банкрутство позичальників, по якому можна зменшити розмір боргу до вартості іпотечного майна і зробити розстрочку боргу на 10 чи 15 років.

Наші адвокати допоможуть вам зберегти іпотечне майно і закрити кредитний борг.

На консультацію ви можете записатися за номером телефону, що зазначений вище.