Що криється за словом "реструктуризація" - реальна можливість розрахуватися ?

Реструктуризація боргу - це акт лояльності банківської організації до клієнта, нездатного з певних життєвих обставин обслуговувати свій кредит. Умови договору валютного кредиту змінюються в вигідну для боржника сторону. Наша стаття розповість, що криється за словом "реструктуризація" - реальна можливість розрахуватися стовідсотково або нова валютна кабала.
Кому вигідна реструктуризація валютного кредиту?

Mayorov V1 1

Те, що реструктуризація кредиту в іноземній валюті вигідна дебіторові - очевидно: він отримує перегляд відсоткової ставки, нові терміни повернення коштів, відсутність пені та штрафів, збереження привабливої "кредитної історії", списання частини боргу. У пересічного українця виникає резонне питання: "А що отримує в цій ситуації кредитна організація?" Відповідь фахівців однозначна: банку реструктуризація боргів позичальника набагато вигідніше й ось чому:

• Це шанс отримати власні фінансові кошти назад, якщо дебітор став таким не за своєю волею, а через непередбачувані життєві ситуації (на кшталт хвороби або втрати роботи).
• Переговори з боржником на предмет реструктуризації, прощення, списання відсотків і дисконту перериває перебіг строку позовної давності.
• При певному підході сума переплати за відсотками може збільшитися. Наприклад, "Приватбанк" погоджується на реструктуризацію тільки в тому випадку, якщо у позичальника є 15% від суми кредиту. Якщо фінансових коштів немає - клієнта штрафують, а договір реструктуризації анулюють.

Є різні варіанти реструктуризації кредитів та закриття кредитів на особливих умовах, а саме:

• закриття проблемних автокредитів з дисконтом 50-70 процентів від ринкової вартості авто (Вердикт фінанс, Вердикт капітал, Довіра та гарантія, ФК "Женева", УНСУ);

• закриття кредиту через голландский аукціон (купівля права вимоги кредиту з дисконтом до 80 процентів);

• стандартна реструктуризація з банками чи коллекторами;

• банкрутство фізичних осіб.

Саме тому багато державних і приватних фінансових структур, не отримуючи платежів півроку, звертаються не до суду, не до нотаріуса за виконавчим написом, а до боржника з метою домовитися.

Які документи можуть знадобитися для проведення реструктуризації?

Юрист може вимагати такі документи:

1. Кредитний договір з вашим банком для всебічного аналізу.
2. Різні доповнення, що додаються до кредитного договору.
3. Іпотечний договір (якщо валютний кредит видавався під заставу купленої на отримані кошти квартири).
4. Договори поруки, якщо такі є.
5. Графіки виплат, згідно з якими ви перераховували гроші щомісячно.
6. Договір реструктуризація (краще якщо він буде не підписаним).
7. Фотокопії, ксерокопії та скани матеріалів з судових засідань, якщо мали місце судові процеси з кредитною організацією. За бажанням клієнта наш юрист може самостійно витягти з суду матеріали справи.
8. Довідки з загальною кредитною заборгованістю.
9. Вартість іпотечної квартири на ринку нерухомості.

Увага! Приведений нами перелік не являється офіційно встановленим або остаточно довершеним, віт може варіюватися.

Сумніваєтеся, що кредитна організація бажає вам добра, пропонуючи "кредитні канікули"? Зверніться до нас! Ми знаємо усі тонкощі, нюанси й "слизькі моменти" процесу реструктуризації й підкажемо, на які саме умови категорично неможна погоджуватися.