Поведінка при спілкуванні з колекторами (Кей колект)
Ця стаття знадобиться особам, які являються боржниками за кредитними договорами, і права за якими були продані банком колекторам, а останні пропустили строки давності на стягнення заборгованості і намагаються замінити сторону виконавчого провадження оскільки раніше банк вже отримував рішення суду про стягнення кредитної заборгованості і вони хочуть використати це рішення щоб не програти в новому судовому процесі.
Нещодавно в практиці ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери» була справа, в якій колекторська компанія ТОВ «Кей колект», яка в свій час «начебто» набула право вимоги за кредитним договором від ПАТ «Укрсиббанк», звернулася до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження за рішенням суду про стягнення заборгованості за кредитом, яке ПАТ «Укрсиббанк» отримав ще в далекому 2010 році.
В цій справі представники ТОВ «Кей колект» не подали належних документів, які б стали підставою для заміни сторони виконавчого провадження. В справах такої категорії необхідно посилатися на наступні (можливі) підстави для відмови в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження:
Заявник, документами, що подані до заяви, не довів того факту, що він є кредитором за кредитним зобов’язанням. До заяви не доданий договір факторингу від 12.12.2011р. не з усіма аркушами, не доданий акт прийому передачі права вимоги за кредитним договором (додаток № 2 до договору факторингу від 12.12.2011р. – відповідно до п. 3.2 договору факторингу тільки даний документ підтверджує перехід права вимоги), не доданий додаток №1 до договору факторингу від 12.12.2011р. або витяг з нього підписаний уповноваженими особами – представником ПАТ «Укрсиббанк» та ТОВ «Кей колект».
Також дуже важливо перевіряти факт відкриття виконавчого провадження та факт його здійснення на момент подання заяви про заміну сторони провадження. Оскільки в нашій ситуації колекторська компанія ТОВ «Кей колект» не подала взагалі документів, що виконавче провадження взагалі існує. Також важливо перевіряти відносно кого саме просять колектори замінити сторону виконавчого провадження, оскільки майже всі кредитні договори забезпечуються фінансовою порукою і потрібно розбиратися чи мають колектори право вимоги до фінансового поручителя.
В нашій справі взагалі існувала ухвала суду про відмову в задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження, яка була постановлена раніше і якою було визначено, що ТОВ «Кей колект» не додав документів про підтвердження свого статусу кредитора. Також існувала ухвала про відмову у видачі дублікату виконавчого листа, з чого можна зробити висновок, що виконавче провадження не здійснюється, а тому сторону виконавчого провадження міняти немає підстав.
Для отримання юридичної консультації відносно того, як себе вести з колекторами, як судитися з колекторами та на що вказувати при спілкуванні з колекторами, як зберегти майно від колекторів та ін., ви можете звернутися за телефоном, що вказаний вище.