Платежі по кредиту списуються в рахунок неустойки

Що робити якщо прострочений платіж по кредиту?

Mayorov V1 1
Кредитний договір - це документ, який відображає права та обов'язки банку та позичальника. Підписуючи його, позичальник погоджується з усіма його умовами і зобов'язується їх виконувати. У договорі завжди прописуються і санкції, які будуть застосовані до позичальника, якщо він буде порушувати пункти договору і не вносити платежі вчасно.



Крім того, майже в будь-якому кредитному договорі прописується черговість погашення кредиту. Наприклад, в першу чергу погашається тіло кредиту, в другу чергу погашається проценти, в третю чергу погашається неустойка і т. д.



При оформленні кредиту позичальники мало уваги приділяють цим пунктам, а найчастіше і зовсім не читають документ перед підписанням. У підсумку про систему штрафів замислюються вже тоді, коли настала причина банківських санкцій, тобто прострочення.

Що робить банк у разі невнесення позичальником щомісячних платежів? Що буде з позичальником, якщо він не виплатив кредит?



Банк, як правило, розподіляє чергові платежі відповідно до договору, або самостійно. Таким чином, позичальник погашає кредит, а банк направляє погашення на неустойку та на погашення відсотків, в результаті чого тіло кредиту не погашається та виникає прострочка кредиту.



Інший приклад, коли Приватбанк за прострочку нараховує штраф, а потім  частково погашає його коштами позичальника, відповідно наступний платіж погашається частково, і так за рік нараховується неустойка більша ніж тіло кредиту. Відповідно, позичальника умисно не повідомляють!

Заходи, що застосовуються банками



У цьому плані банки працюють в точному дотриманні законодавства і застосовують до позичальника заходи, прописані в цивільному кодексі:



Штрафи по кредиту. Якщо в дату списання щомісячного платежу не рахунку недостатньо коштів для списання, то банк відразу ж нараховує певну суму штрафу, яка додається до вже простроченої заборгованості. Якщо в наступну дату списання коштів знову немає необхідної суми на рахунку, позичальник не здійснив проплату, то банк може знову нарахувати штраф і вже великим розміром, так може тривати кілька місяців;



Пеня по кредиту. Після нарахування штрафу починається процес нарахування пені, це відбувається щодня, поки позичальники не погасить заборгованість в повному обсязі. Пені виражаються у вигляді певного відсотка і нараховуються тільки на ту суму, яка прострочена, а не на весь кредит.

Штрафи та пені можуть застосовуватися як окремо, так і в комплексі.



Система штрафів в кожному банку своя:



Прострочений платіж по кредиту в Ощадбанку. Тут позичальника, який не вніс оплату за кредит, чекають пені по 0,5% щодня на суму простроченого боргу.



Прострочений платіж по кредиту Приватбанку. В цьому плані банк більш лояльно ставиться до позичальників, він починає нарахування пені тільки на 10-й день утворення заборгованості. Розмір пені - 1%, вона нараховується з 10 по 150-й день прострочення. Після банк виставляє вимогу про дострокове закриття кредиту, пені припиняються. Якщо після закінчення терміну вимоги заборгованість не погашена, пені починають нараховуватися знову.



Прострочений платіж по кредиту в Укрсоцбанку. У разі утворення заборгованості на наступний день починається нарахування пені в розмірі 0,6% від суми прострочення щодня.



Прострочений платіж по кредиту в Альфа-Банку. Тут будуть нараховуватися 1% в день від суми заборгованості, що утворилася, якщо ж мова про кредит під заставу нерухомості, то пені розмір пені зменшується до 1% в день.



Прострочений платіж по кредиту в Універсалбанку. Тут пені за кожний день прострочення становитимуть 0,06% від суми невнесеного боргу.



Прострочений платіж по кредиту Укргазбанку. На суму простроченого боргу нараховується 20% річних додатково до процентної ставки рівно до того моменту, поки заборгованість не буде закрита.



Прострочений платіж по кредиту ЮніКредит Банк. Позичальники цього банку при несплаті заборгованості вчасно зобов'язані виплачувати банку по 0,5% від суми простроченого боргу щодня.

Якщо прострочений платіж по кредитній карті



У цьому випадку буде застосовувати аналогічна схема нарахування пені та штрафів, які будуть плюсувати до заборгованості за кредитною лінією. В результаті карта буде все більш йти в мінус. В іншому вимоги банку і методи стягнення заборгованості не будуть відрізнятися від стандартних кредитів.



Дії банку щодо позичальника, який допустив прострочення по кредиту



Кожен банк буде діяти за своїми внутрішніми регламентами, але в цілому процес буде схожий у всіх кредитних установах, алгоритм буде таким:



Спочатку банк всіма силами буде намагатися повернути позичальника в графік платежів. У деяких банках вже на наступний день служба стягнення починає дзвонити позичальнику і цікавитися про причини прострочення, задавати питання щодо того коли позичальник планує погасити прострочену заборгованість. Якщо позичальник не гасить борг, тоді починаються більш активні дзвінки. Крім самого позичальника можуть дзвонити контактним особам, зазначеним в анкеті, або на робочий номер телефону.



Якщо позичальник ніяк не може повернутися в графік платежів, то йому пропонують два варіанти вирішення проблеми:



кредитні канікули. Це надання відстрочки у внесенні щомісячних платежів з відміною штрафних санкцій і пені. Відстрочка може бути представлена ??від повного обсягу щомісячних платежів або тільки в частині основного боргу, коли відсотки все одно потрібно буде сплатити;



реструктуризація кредиту. Коли банк змінює умови кредиту (найчастіше термін), щоб полегшити позичальнику виплату заборгованості.



Якщо позичальник не йде на зустріч банку, то банк має повне право передати борг на стягнення колекторам. Вони можуть приймати вже більш активні заходи по стягненню заборгованості, приходити додому до позичальника, відвідувати його на місці роботи. Але при цьому ніяких юридичних дій приймати не можуть.



Якщо і колектори не можуть "впоратися" з боржником, то тоді банку залишається тільки подати в суд на стягнення заборгованості. Багато позичальників спеціально затягують виплату, доводять справу до суду, розраховуючи на термін позовної давності по кредиту, але він буде актуальний тільки якщо банк ніяким чином не виходив на зв'язок з позичальником. Далі вже за судовим рішенням стягненням займаються судові виконавці



Чому банки намагаються не доводити справу до суду?



Банкам вкрай не вигідно доводити справу до суду, так як досить часто за рішенням суду позичальник звільняється від частини пені та штрафів, а може бути і таке, що позичальникові присуджують до виплати тільки основний борг. Саме тому банки спочатку всіма силами намагаються взяти з позичальника все пені, штрафи і відсотки ще до судового розгляду.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

InvestKredo