Колектори «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив» купили ваш кредит, як зберегти іпотеку від стягнення?

Юридичне супроводження правильності процедури закриття кредиту перед колекторами, так, щоб у вас не виник податок на прощений кредит, щоб вам передали всі оригінали документів, контроль за зняттям іпотеки, щоб кредит був дійсно списаний у повному обсязі.

Телефон для консультацій – 063-595-87-10

Як колектори будуть стягувати кредити, які вони купили на публічному аукціоні, організовані ФГВФО? Що робити позичальнику, щоб домовитись з колекторами? Як колектори забирають квартиру, яка є предметом іпотеки?

Перш за все, колектори «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив» повинні купити кредит у банка, який знаходиться в ліквідації. Такі валютні кредити продаються через аукціон по голландській системі. Особливість голландської системи продажу кредитів полягає в тому, що ціна не зростає, а навпаки – зменьшується до 80 відсотків від суми тіла кредита та процентів. На другому етапі, якщо валютний кредит ніхто не купив, такі кредити об'єднують в пули з кількістю кредитів від 100 шт. та продають з можливою уцінкою також до 80 відсотків. Таким чином, вартість кредиту колекторам «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив» обходиться приблизно від 10 до 25 процентів від ринкової вартості предмету іпотеки.

Після того, як «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив» купили право вимоги по вашому кредиту, починається процедура систематизації кредитів, яка полягає у наступному:

  1. Колектори розсилають повідомлення позичальникам про те, що вони нові кредитори по вашому кредиту;
  2. Направляються вимоги про сплату кредиту;
  3. Колектори через суд замінюють стягувача у виконавчому провадженні на себе;
  4. При необхідності, колектори намагаються поновити процесуальні строки, якщо вони були пропущені банком.

Стягнення на квартиру колекторами «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив»

Якщо колектори не можуть домовитись з позичальником про часткове повернення кредитних коштів, а як правило, колектори намагаються отримати частину коштів від вартості предмету іпотеки (квартира), вони починають процедуру стягнення, яка полягає у наступному:

1. Вчинення виконавчого напису нотаріуса;
2. Подача позовної заяви про стягнення кредиту або стягнення на предмет іпотеки;
3. Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки – найпоширеніший варіант відібрання квартири.

В чому полягає позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки колекторами «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив»?

Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про іпотеку», іпотекодержатель (колектор чи банк) може задовольнити забезпечену іпотекою вимогу по кредитному договору шляхом набуття права власності на предмет іпотеки. Іншими словами, колектори «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив» переоформлюють право власності на себе с наслідками автоматичного списання кредитної заборгованості позичальнику та виникнення податку фізичних осіб на прощений кредит.

Як через суд скасувати право власності на квартиру за колекторами «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив»?

В цьому випадку подається позовна заява про скасування рішення реєстратора та припинення права власності за колекторами. Разом з позовною заявою подається клопотання про накладення арешту на квартиру та клопотання про витребування реєстраційної справи. Саме в реєстраційній справі будуть основні порушення. Якщо колектори продали квартиру на іншу особу, необхідно залучити цю особу та додати вимогу про витребування квартири з чужого незаконного володіння. Після того, як до суду надійде реєстраційна справа, буде остаточно зрозумілі порушення, які зробили колектори «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив».

Наша адвокатська компанія «MK Partners» спеціалізується на судових спорах з колекторами, в тому числі з «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив», а саме:

1. Скасування реєстрації права власності на предмет іпотеки;
2. Накладення арешту на предмет іпотеки;
3. Ведення переговорів з колекторами «ФК Профіт капітал» та «ФК Фінактив»;
4. Скасування виконавчого напису нотаріуса;
5. Перегляд заочного рішення суду;
6. Зменшення заборгованості;
7. Організація погашення кредиту з дисконтом;
8. Ведення переговорів та супроводження угод з факторингом чи договором прощення кредиту.

Mayorov V1 1