Банк ліквідується, ваш кредит викупили колектори

Якщо ваш борг по кредитному договору, який був укладений з банком, який знаходиться на ліквідації, викупила колекторська компанія і пред’являє вам вимоги про повернення кредитних грошових коштів, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Korotya advokat
Останнім часом, у зв’язку з великою кількістю банків, які ліквідуються, з’явилася значна кількість фінансових компаній, які викупляють через фонд гарантування вкладів кредитні борги і потім починають стягувати ці борги на свою користь. Продаж прав вимоги за кредитами відбувається за правилами електронного аукціону «Прозоро Сейл». Колектори викупляють або окремі права вимоги або (в більшості випадків) права вимоги в так званих пулах (велика кількість прав вимоги в одному пакеті).

В більшості випадків викупляють іпотечні кредити, оскільки останні забезпечені нерухомістю, яку можна швидко відібрати і продати. Відібрання іпотечного майна відбувається за так званим іпотечним застереженням, яке дозволяє без суду реєструвати на себе право власності на предмет іпотеки. Колектори звертаються в відповідні комунальні підприємства, які мають акредитацію на реєстрацію прав власності і останні за заявою колекторів вносять відповідні записи про право власності в реєстр. Потім колектори вчиняють дії, що спрямовані на отримання грошових коштів від боржника – шляхом викупу у них іпотечного майна, а якщо позичальник не викуповує предмет іпотеки, то роблять дії, що спрямовані на зняття з реєстрації осіб, що проживають в іпотеці та дії фактичного примусового виселення.

Якщо купуються майнові права відносно авто кредитів, то колектори або вимагають їм передати авто для добровільної реалізації, або вимагають сплати грошових коштів. Також по авто кредитам колектори можуть звертатися до суду з позовами про стягнення боргу або якщо судове рішення вже є, то з заявами про заміну сторони виконавчого провадження, про поновлення строку на пред’явлення виконавчого листа до виконання, про видачу дубліката виконавчого листа та ін..

Адвокати нашої компанії мають значний досвід судових процесів з колекторськими компаніями (в тому числі і відносно скасування реєстрації іпотечного майна), а також мають досвід врегулювання спорів в позасудовому порядку шляхом підписання вигідних мирових угод.

На консультацію ви можете записатися за вищезазначеним телефоном.