Афінаж, Гефест, Фінар – як діють ці колектори
Якщо на вас «наїхали» колектори, то інформація в цій статті вам знадобиться.
На ринку фінансових послуг України є велика кількість колекторських компаній, які купують кредитні борги і потім їх «вибивають» з боржників. Серед таких компаній є також ТОВ «Фінансова компанія Афінаж», ТОВ «Фінансова компанія Гефест» та ТОВ «Фінансова компанія Фінар». Вказані колекторські компанії купують всі види кредитних боргів: і ті які були взяті під нерухомість, і автокредити і карткові чи інтеренет кредити. Додатково потрібно зазначити, що колектори ТОВ «ФК Афінаж» викупили досить значну кількість кредитів АТ «Укрінбанк».
Що стосується іпотечних кредитів, то найпоширенішим способом стягнення кредиту є отримання права власності на іпотечне майно. Це означає, що колектори стають власником квартири, будинку, нежитлових приміщень чи земельної ділянки. Власність колекторів в цьому випадку підтверджує нотаріус чи реєстратор своїм рішенням про державну реєстрацію в реєстрі прав власності та внесенням запису до такого реєстру. Здійснюється така реєстрація права власності на підставі так званого іпотечного застереження, яке міститься в іпотечному договорі. Потім колектори як власники майна починають схиляти боржнику до викупу у них відібраного майна. По іпотечним кредитам деколи колектори подають позови до суду, вчиняють виконавчі написи нотаріуса або міняють сторону виконавчого провадження по вже існуючому судовому рішенню.
Що стосується автокредитів, то в таких ситуаціях колектори частіше всього вчиняють виконавчі написи нотаріуса, що дає їм змогу оперативно відбирати автотранспорт у боржників. Це означає, що боржник може дізнатися про відкрите виконавче провадження відносно нього вже після того як його автомобіль забрали на штраф-майданчик. В цій ситуації позичальник звісно не буде в виграшній позиції, оскільки автомобіль вже не нього і знаходиться і це майно без проблем може бути виставлено на електронний аукціон на продаж. У випадку існування виконавчого напису нотаріуса потрібно швидко його оскаржувати до суду та зупиняти виконавче провадження, а потім скасовувати напис та забирати автомобіль у колекторів. Рідше по автокредитам колектори подають до суду, оскільки це затяжний по часу процес.
Що стосується беззаставних карткових чи інтернет кредитів, то в цих ситуаціях майже завжди колектори вдаються до стягнення боргів через виконавчі написи нотаріуса. Потім виконавчий напис направляють своєму приватному виконавцю, який відкриває виконавче провадження, накладає арешт на майно та банківські рахунки, звертає стягнення на заробітну плату та пенсію боржника. В цій ситуації як і в попередній – необхідно оскаржувати виконавчий напис до суду з всіма наступними правовими наслідками.
Наші адвокати допоможуть вам ефективно протидіяти колекторам та вигідно для вас закрити кредитний борг.
На консультацію можна записатися за номером телефону, що міститься в цій статті.