Припинення іпотеки внаслідок смерті позичальника або ліквідації юр. особи

 
Перспективи для іпотекодавців після ухвалення Верховним Судом України постанови 6-18цс13
 
   

Верховний Суд України: припинення іпотеки у разі смерті позичальника

17 квітня 2013 року Верховний Суд України ухвалив постанову № 6-93цс13, яка є обов'язковою для виконання всіма органами державної влади та якою визначив певні вигідні для іпотекодавців правові висновки.

Відповідно до цієї постанови, у випадку смерті позичальника за кредитним договором, що є заміною боржника в розумінні Цивільного кодексу України, іпотека є припиненою, якщо іпотекодавці не надали згоду (в договорі іпотеки чи підписанням певного документу після смерті позичальника) на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника.

Таким чином, іпотекодавці, у чиєму користуванні знаходиться іпотечне майно, мають право на припинення іпотеки у разі смерті позичальника, якщо вони не надали згоду на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника.

Для того, щоб припинити іпотеку, іпотекодавець повинен звернутися до суду з позовом про припинення іпотеки. У позові іпотекодавець повинен вказати, що він не надавав згоди на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника.

Суд, розглядаючи такий позов, повинен встановити, чи надавав іпотекодавець згоду на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника. Якщо згоду не було надано, суд повинен визнати іпотеку припиненою.

Ця постанова Верховного Суду України є важливою для іпотекодавців, оскільки вона дає їм право на припинення іпотеки у разі смерті позичальника. Це право є важливим, оскільки іпотекодавець не повинен несвідомо забезпечувати кредитне зобов'язання нового боржника, якого він не знає і з яким не укладав договір.

Важливі положення постанови Верховного Суду України

  • У випадку смерті позичальника за кредитним договором, що є заміною боржника в розумінні Цивільного кодексу України, іпотека є припиненою, якщо іпотекодавці не надали згоду (в договорі іпотеки чи підписанням певного документу після смерті позичальника) на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника.
  • Для припинення іпотеки іпотекодавець повинен звернутися до суду з позовом про припинення іпотеки.
  • У позові іпотекодавець повинен вказати, що він не надавав згоди на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника.
  • Суд, розглядаючи такий позов, повинен встановити, чи надавав іпотекодавець згоду на забезпечення кредитного зобов'язання нового боржника. Якщо згоду не було надано, суд повинен визнати іпотеку припиненою.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

 
 
1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
 
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
 
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!