Як скасувати арешт на майно (варіанти). Консультація адвоката
Ми можемо:
1. Зняти арешт з майна;
2. Заблокувати процес реалізації арештованого майна;
3. Зупинити виселення з квартири;
4. Провести торги по авто чи квартирі за низькою ціною реалізації;
5. Звільнити від сплати виконавчого збору;
6. Вивести майно з-під арешту виконавчої служби;
7. Зменшити в 2 рази отримані кошти кредитором;
8. Повернути виконавчий лист при заочному рішенні суду та зняти арешт з майна;
9. Зупинити публічні торги, які проводяться на підставі виконавчого напису нотаріуса;
Як закрити виконавче провадження з боргами?
Як скасувати арешт виконавчої служби на майно?
У випадку, коли суд виніс рішення не на Вашу користь та стягнув заборгованость перед Банком – це ще не означає, що банк або кредитор фактично отримує борг. Чинне законодавство дає боржнику (позичальнику) чималу кількість способів затягування виконавчого провадження, наслідком чого є відстрочення виплати боргу Банку, а якщо борг не забезпечений іпотекою, тоді можливо зробити так, щоб кредитор отримав половину боргу.
Наші кредитні юристи комплексно вирішують проблеми боржників на стадії виконавчого провадження.
З практики можемо сказати, що якщо досить довго затягувати процес, кредитор (Банк) скоріше йде на переговори з приводу погашення кредиту з дисконтом, щоб не залишитися зовсім в програші і не отримати навіть частини кредитних коштів. По суті, передача Банком виконавчого листа до виконавчої служби не вигідна Банку.
Отже, припустимо, що оскарження рішення першої інстанції не дало бажаних результатів і апеляція залишила його без змін. Що робити боржнику далі? Для початку коротко опишемо процес виконавчого провадження на кожній стадії якого, при розумному підході, боржник може виграти додатковий час.
При вступі в силу рішення суду першої інстанції, Банк має право отримати виконавчий лист і звернутися в Державну виконавчу службу (ДВС) із заявою про відкриття виконавчого провадження. Термін подачі виконавчого листа в ГІС становить один рік з моменту набрання рішенням чинності.
В процесі виконання рішення суду державний виконавець має право направляти запити до відповідних органів для встановлення різних фактів про боржника, зокрема в:
державної податкової інспекції - для отримання довідки про доходи боржника, місце його роботи, встановлення факту чи є боржник ФОП, інформацію про банківські рахунки;
районну державну адміністрацію - для встановлення факту чи є боржник ФОП, видів діяльності і його місця прописки (реєстрації);
ДАІ, службу державного технічного нагляду та БТІ, управління земельних ресурсів - для отримання інформації про наявність у боржника авто або іншої техніки та нерухомості, земельних ділянок;
Органи реєстрації актів цивільного стану громадян - для отримання довідки про перебування боржника в шлюбі, з метою подальшого звернення стягнення на спільне майно подружжя;
Адресне бюро УМВС - для встановлення адреси реєстрації боржника;
Пенсійний фонд, Центр зайнятості - для встановлення факту перебування боржника на обліку;
Банк - для накладення арешту на банківські рахунки боржника.
Після встановлення фактів наявності рухомого, нерухомого майна, грошових коштів, корпоративних прав тощо у боржника, виконавець накладає арешт на майно, проводиться оцінка майна та організовуються відкриті торги для реалізації майна та погашення боргу.
Перш ніж боржнику починати дії по затягуванню виконавчого провадження, необхідно чітко окреслити стратегію дій і визначити процесуальні лазівки, якими в майбутньому можна буде скористатися. Боржник повинен чітко розуміти, що головним мотивом його дій має бути дотримання законності процесу і прав його учасників. Інакше, державний виконавець і суд можуть кваліфікувати дії боржника як махінації і зловживання своїми правами.
Отже, розглянемо нижченаведені способи зупинення виконавчого провадження.
Варіант 1. Подача касаційної скарги до ВССУ з клопотанням про зупинення виконання рішення суду, в тому числі виконавчого провадження.
Варіант 2. Оскарження постанови державного виконавця.
Варіант 3. Подача на розстрочку або відстрочку рішення суду.
Варіант 4. Перегляд рішення суду в апеляції (при заочному рішенні). В цьому випадку виконавчий лист повертається до суду першої інстанції, а арешти знімаються.
Варіант 5. Подача позову від третьої особи про визнання права власності на майно, на яке накладено арешт.
Варіант 6. Оскарження результатів оцінки майна, яке реалізується.
Варіант 7. Оскарження результатів проведення публічних торгів (СЕТАМ).
Варіант 8. Визнання виконавчого листа таким, який не підлягає виконанню (наприклад, коли банк отримав виконавчий лист, а позичальник частково оскаржив рішення в апеляції).
Варіант 9. Подання позову одним з подружжям на поділ майна, яку були придбано в шлюбі.
Варіант 10. Сформувати штучний керований борг на боржника, що дасть можливість пропорційного розділу коштів між кредиторами, в результаті чого кошти будуть пропорційно розділені між кредитором та «вашим» кредитором.
Варіант 11. До накладення арешту, завести майно в заставу або в іпотеку на «вашого кредитора».
Варіант 12. Оскарження виконавчого напису нотаріуса з забезпеченням позову в частині зупинення виконавчого провадження.
Для отримання юридичної консультації по кредитам:
1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!