Зменшення неустойки (штраф та пеня), яку нарахували колектори

    При простроченні за кредитним договором, банк встановлює пеню, яка в два-три рази перевищує тіло кредиту та проценти. Наприклад, ПАТ «Фінанси та Кредит» встановлює пеню у розмірі 1% від суми прострочки за кожен день прострочки, а це майже 365% річних, ПАТ «Райфайзен Банк Аваль» також встановлює аналогічний розмір пені. Вказаний розмір пені безпідставно завищений та не відповідає законодавству.Mayorov V1 1

Ви можете зменшити розмір пені по кредиту у наступний спосіб:  

1. Заявити позовну давність на неустойку (штраф та пеня). Строк позовної давності складає 1 рік, якщо не встановлений інший строк позовної давності. Вказану заяву можливо заявити в суді  першої інстанції. Можливо також заявити і в апеляції, але при певних умовах. Наприклад, якщо ви не були присутні в суді першої інстанції з причин неповідомлення вас про суд;
 
2. Крім цього, при реструктуризації кредиту, ви можете ставити питання перед банком про списання штрафу або пені. Як показує практика, банки досить часто зменшують неустойку;
 
3. Якщо неустойка значно завищена, суд має право зменшити розмір штрафу або пені, оскільки відповідно до ч.4 ст. 551 Цивільного кодексу  України, розмір  неустойки  може  бути  зменшений судом, якщо він значно перевищує розмір збитків,  та за  наявності  інших обставин, які мають істотне значення для справи;
 
4. Якщо ваш борг передали або продали колекторам, ви можете зменшити загальну заборгованість на 50%. Для цього необхідно правильно провести переговори;
 
5. Якщо банк неправомірно зараховує сплачені кошти на погашення неустойки;
 
6. Якщо банк неправомірно підняв процентну ставку за кредитом.
 
 Якщо у вас виникла така ситуація, звертайтесь до нас для консультації, оскільки в певних випадках пеню можливо зменшити на визначених етапах, наприклад в суді першої інстанції.

Як зменшити неустойку по кредиту

Неустойка - це грошова сума, яку боржник повинен сплатити кредитору в разі порушення ним зобов'язання. Неустойка може бути встановлена ​​договором або законом.

У разі кредитного договору неустойка зазвичай встановлюється як штраф за прострочення платежу. Розмір неустойки може бути досить значним, і в деяких випадках може перевищувати розмір основного боргу.

Згідно з Цивільним кодексом України, розмір неустойки може бути зменшений судом, якщо він значно перевищує розмір збитків, завданих кредитору.

Причини, з яких суд може зменшити неустойку:

  • Прострочення платежу було викликано обставинами, які не залежали від боржника. Наприклад, боржник втратив роботу, захворів, або виникли інші форс-мажорні обставини.

 

  • Боржник вживав заходів для погашення боргу, але не зміг цього зробити вчасно. Наприклад, боржник намагався рефінансувати кредит, але не зміг отримати нову позику.

 

  • Кредитор не зазнав значних збитків внаслідок прострочення платежу. Наприклад, кредитор продовжував отримувати відсотки за кредит, навіть після прострочення платежу.

Як зменшити неустойку за кредитом:

  • Боржник повинен звернутися до суду з позовом про зменшення неустойки. До позову необхідно додати докази, які підтверджують обставини, на які посилається боржник.

 

  • У позові необхідно вказати, яку суму неустойки боржник просить зменшити.

 

  • Суд розгляне позов і прийме рішення про зменшення неустойки.

Додаткові поради щодо зменшення неустойки:

  • Зверніться до адвоката за професійною допомогою. Адвокат допоможе вам правильно скласти позов і зібрати необхідні докази.
  • Запропонуйте кредитору добровільне зменшення неустойки. Кредитор може погодитися на зменшення неустойки, якщо це буде вигідно для нього.

 

vechera final

sidorova b

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!