Розгляд судових справ у режимі відеоконференції: Зразок клопотання

З 2023 року в Україні активно використовується практика розгляду судових справ у режимі відеоконференції. Це зручний та економний спосіб участі у судовому засіданні для сторін та свідків, які не мають можливості особисто з'явитися до суду.

Як розглядається справа в суді через відеоконференцію:

Читать дальше

Що робити, якщо забудовник зробив іпотеку на вашу квартиру (зразок вимоги)

До нас звернувся клієнт, який уклав договір про пайову участь у будівництві та купив квартиру на етапі будівництва. Договір був укладений в простій письмовій формі та до набрання нового закону про майнові права у будівництві. Модель угоди полягала в тому, що забудовник надає документи інвестору, який в подальшому реєструє право власності на себе.

Читать дальше

Списання боргів через суд 2024. Що таке план реструктуризації

До процедури визнання неплатоспроможним часто вдаються в ситуації неможливості вносити платіжні чеки за кредитними операціями та борговими зобов'язаннями, тобто обслуговувати свій кредит. Визнання громадянина-підприємця банкрутом – це абсолютно законний спосіб звільнити себе від боргів перед кредиторами. З цією метою, в судові інстанції подається заява про відкриття провадження про банкрутство.

Читать дальше

Кредит подружжя як ділиться при розлучені та які є ризики

Відповідно до законодавство та судової практики, крім майна подружжя, також діляться борги та кредити (беззаставні, іпотека), які були отримані одним з подружжя та витрачені на потреби сім'ї. При наявності двох ознак отримання кредиту, суд виносить рішення та ділить кредити та борги між подружжями.

Читать дальше

Видача дубліката виконавчого документа колекторам через суд (судова практика 2024)

Виконавчий документ є документом, що надає право стягувачу звернутися до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця з вимогою про примусове виконання рішення суду.

Читать дальше