ЯК ЗМЕНШИТИ ПРОЦЕНТИ ТА ПЕНЮ ПІСЛЯ СТРОКУ ПОВЕРНЕННЯ КРЕДИТУ

На початкових етапах взаємовідносин з банком, останній не погоджується на будь-яке списання боргу, крім капіталізації неустойки та процентів в тіло кредиту, розказуючи казки, що або сам банк не може зменшити розмір борг, або це не дозволяють зробити постанови НБУ. НАСПРАВДІ, є стала судова практика, яка обмежує нарахування процентів та неустойки після спливу строку кредитного договору.

   Насправді це не так. Банк, як сторона кредитного договору, має право прийняти будь-яке рішення стосовно кредиту, незалежно від законодавчих актів НБУ, оскільки банк є учасником цивільно-правових відносин.

  Mayorov advokat

   Банк – це організація, яка має декілька рівнів взаємовідносин з клієнтом, від проведення реструктуризації до стягнення боргу та продажу застави з торгів. На початковому етапі завдання банку – це отримати будь-які кошти, на стадії судового розгляду - завдання банку також отримати кошти, на заключній же стадії банк прагне отримати кошти за рахунок застави.

   Така система розроблена банком для класичного позичальника, насправді в арсеналі банків є й інші інструменти вирішення проблем у відносинах з позичальниками, які по різним причинам не можуть виконати кредитні зобов’язання. Наприклад, банк може списати неустойку в процесі реструктуризації. Це класичний варіант, на який погоджується банк, оскільки він навмисно нараховує неустойку, щоб використовувати її як вплив на позичальника.

   Також банк може провести реструктуризацію, в результаті якої банк спише неустойку та проценти або частину процентів.

   Використовується також реструктуризація, при якій позичальнику необхідно сплачувати лише тіло кредиту.

   Нерідко банки погоджуються на реструктуризацію, при якій відбувається добровільна реалізація предмету застави та списується велика частина боргу.

   Банки вимушені погоджуватися на подібні кроки з різних причин. Так при проведенні реструктуризації, банк має право звільнити зарезервовані кошти під проблемну заборгованість. Іншими словами, якщо кредит стає безнадійним (термін заборгованості більше 180 днів), банк повинен згідно з нормативами НБУ зарезервувати 100% коштів під проблемну заборгованість.

  Крім того, банки та колектори не мають право нараховувати проценти та неустойку по кредиту після настання строку повернення кредиту відповідно до судової практики Верховного Суду. Вказана практика діє з 2019 року. За допомогою судової практики, позичальник може зменшити заборгованість, скасувати виконавчий напис нотаріуса та виграти суд з колекторами.

 

Як правильно погашати кредит, який купили колектори (відеоконсультація адвоката)

 

  Банку також не вигідно подавати позов про стягнення коштів, оскільки судова тяганина може розтягнутись на 1-2 роки. Для нього набагато важливіше це сплати відсотків та тіла кредиту на -протязі певного часу, оскільки він отримує прибуток саме з цих коштів.Так само банку не вигідно реалізовувати предмет застави з публічних торгів, оскільки в процесі реалізації, банк отримує лише 50 відсотків від ринкової вартості (ЗУ «Про виконавче провадження»). Крім того, якщо в квартирі прописані неповнолітні, державний виконавець не має право реалізовувати квартиру без згоди органу опіки.

   Таким чином, знаючи ці та інші особливості та нюанси, Ви можете провести реструктуризацію на кращих для себе умовах. Головне - не сплачувати грошові кошти, оскільки вони будуть зараховуватись в погашення неустойки, а відкладати їх, щоб потім вийти з пропозицією про реструктуризацію з першим внеском, при цьому сплачувати кошти виключно після підписання договору про реструктуризацію.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!

 

ЗРАЗОК РІШЕННЯ СУДУ - ВИГРАЛИ СПРАВУ З БАНКОМ/КОЛЕКТОРОМ

vechera final

InvestKredo