Як купити заставну нерухомість в 2021 році

Як правильно оформити угоду купівлі-продажу заставної нерухомості.



Заставну нерухомість можуть рекламувати, пропонувати, просувати і продавати як безпосередньо власники нерухомості, банки – заставодержателі, так і будь-які агентства нерухомості, будь-які компанії і приватні підприємці, аж до - хоч приватні маклери, хоч дикі брокери. Але, документальне забезпечення угоди повинен проводити виключно співробітник банку, у якого в заставі знаходиться дана нерухомість. Але, давайте про все по порядку...

Припустимо, Ви зацікавилися купівлею квартири, домоволодіння, котеджу, дачі або земельної ділянки. Знайшли підходящий варіант, з особою представляє інтереси продавця домовилися про вартості. І в момент надання своєї згоди дізналися, що об'єкт Вашого прагнення є заставним. Не варто засмучуватися, все не так складно, заплутано і ризиковано, як може здатися на перший погляд.

Після прийняття Вами рішення про покупку, з процедурних питань оформлення угоди рекомендую надалі спілкуватися виключно з співробітником банку – заставодержателя. З технічних питань, якщо це можливо, звертайтеся до заставодавця, від нього Ви можете дізнатися про технічний стан об'єкта, прихованих будівельних роботах, всі поліпшення і модернізації які були зроблені всередині і зовні об'єкта. А якщо це стосується багатоквартирного житлового будинку, то і про сусідів, наявності у них гучних домашніх тварин, частоті аварій ліфта і т. д. і т. п.

Повернемося до процесу угоди. Перше, що Вам необхідно з'ясувати добровільна або примусова належить продаж даного майна. Добровільна продаж – це той випадок, коли позичальник не в змозі здійснювати оплати за своїм кредитом і як механізм погашення своєї заборгованості є продаж заставного майна за ринковою ціною. При цьому всі виручені кошти будуть спрямовані в банк на погашення існуючої заборгованості.

Якщо продаж цієї нерухомості добровільна, то Ваш головний партнер – це банк. Він буде для Вас і організатор, і гарант законності придбання нерухомості з дотриманням усіх нормативних актів, процедур і законів. Якщо постане питання про завдаток – передавайте завдаток виключно відповідального працівника банку з письмовим оформленням даної фінансової операції. Взаємовідносини банку та заставодавця вас не повинні хвилювати. Багато потенційні покупці цікавляться, яку ж суму боржник заборгував банку. У Вашому випадку це абсолютно зайва інформація. Як кажуть, нехай це буде сума хоч «сто тисяч мільйонів», але якщо Ви з банком домовилися про придбання за ринковою ціною, яка Вас і банк влаштовують, то цифра боргу для Вас не актуальна. Так само абсолютно зайвою буде для Вас інформація про термін боргу, додаткового заставі, благонадійності позичальника, його матеріальному і фізичному стані, а так само його приналежності до якоїсь політичної сили, віросповіданням і аж до його хобі і дитячих хвороб.

До початку операції банк повинен врегулювати всі свої взаємини з заставодавцем, на нерухомість, на яку Ви претендуєте, з практики – цей термін може бути від одного до декількох днів. Термін залежить від внутрішніх правил погоджень в кожному окремо взятому банківській установі. Після того як банк повідомить Вам про готовність укладення угоди, можете приступати до покупки.

Зверніть увагу, що продавцем за договором купівлі-продажу буде виступати власник нерухомості, він ж заставодавець, але не банк. Такий договір в обов'язковому порядку оформляється нотаріусом, який буде Вашим податковим агентом, якому Ви сплатите вартість податку та його нотаріальних послуг.

Найбільш простий механізм оплати наступний: Ви відкриваєте рахунок у тому ж банку, який є заставодержателем нерухомості, вносите на нього кошти в достатній кількості для покупки і в момент підписання договору перераховуєте їх як оплату за нерухомість. Зручно, безпечно і немає необхідності носитися з пачками готівки.

В даний час кожен може замовити виписку з державного реєстру нерухомого майна. Не полінуйтеся і попередньо переконайтеся, що єдина причина, яка обмежує будь-які дії щодо відчуження цього майна заставодавця – це заборона накладена банком-заставодержателем. Даний заборона знімається нотаріусом в самий останній момент під час оформлення угоди за письмовим розпорядженням заставодержателя.

Після оплати за договором, нотаріус вносить Вас у реєстр як нового власника нерухомості.

На закінчення хочу сказати, що не варто боятися таких угод. Даний тип і механізм купівлі-продажу нерухомості, абсолютно легальні і безпечні для покупця, а так само в більшості випадків вигідні банку та заставодавця. У фіналі – Ви з нерухомістю, продавець–заставодавець без проблемного кредиту і боргів, банк з вирученими від продажу засобами.

 

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!