Особливості прострочення банку при передачі кредиту по факторингу

Як не платити проценти та неустойку колекторам, які Вам не надавали доказів про передачу їм боргу по договору фактрингу


Mayorov V1 1
Обов’язок сплачувати вказані вище платежі не виникає оскільки існує так зване прострочення кредитора.

У випадку якщо Вашу заборгованість Банк передав колекторам за договором факторингу (чи іншим договором відступлення права вимоги) і якщо Вам не були надані докази про таку передачу аж до подачі позову колекторами в суд, то ви не зобов’язані платити проценти та неустойку з моменту укладення договору про передачу прав вимоги.

Обов’язок сплачувати вказані вище платежі не виникає оскільки існує так зване прострочення кредитора.

Прострочення кредитора виникає в силу ст. 517 Цивільного кодексу України (надалі ЦКУ), яка визначає що боржник має право не виконувати умови договору новому кредитору до надання доказів того, що право вимоги передано та в силу ст. 613 ЦКУ, яка визначає, що прострочення кредитора існує у випадку, якщо кредитор не виконав обов’язку, виконання якого вимагалося законом чи договором, і до виконання якого не міг виконати свій обов’язок боржник.

Відповідно до ст. 613 ЦКУ Боржник за грошовим зобов'язанням не сплачує проценти за час прострочення.

Відповідно до ст. 612 ЦКУ Прострочення боржника не настає, якщо зобов'язання не може бути виконане внаслідок прострочення кредитора.

Крім цього прострочення кредитора актуально для банків з тимчасовою адміністрацією, які продали права вимоги по кредиту та не повідомили позичальника. В деяких таких банк сплатити кредит не можливо в силу не прийняття платежів. Позичальник повинен заздалегіть підготувати та подати докази до суду про неможливість виконувати свої кредитні зобов'язання. Наявність вказаних доказів (листи, відмова, повідомлення тощо) зменшить в суді кредитну заборгованість.

Вказана правова позиція може застосовуватися або внаслідок відображення її в запереченнях на позов банку або в зустрічному позові (що має цінність для затягування судового розгляду).

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!