Як врятувати іпотечну нерухомість?

Ця стаття буде корисна для позичальників з іпотечним застереженням. Як вирішити проблему з кредитом т зберегти предмет іпотеки?

Іпотека є застава нерухомого майна. Простіше кажучи, ви берете у банку грошові кошти під відсоток, а гарантією того, що ви повернете кредитні кошти, стає застава квартири, будинки, ділянки землі. У разі невиконання зобов'язань по іпотечному кредитуванню, банк може забрати нерухомість для задоволення вимог щодо стягнення заборгованості.

Не варто впадати у відчай, якщо ви не можете платити по іпотеці, і кредитор має намір відібрати ваше житло. Існують різні способи протидіяти звернення стягнення на предмет іпотечного кредитування. Ці способи можуть не тільки істотно затягнути процедуру стягнення, а й взагалі домогтися визнання угоди недійсною.

Судова практика містить часті суперечки щодо іпотечного кредитування та підписаних договорів. При задоволенні позовів про подвійність іпотечного договору веде до припинення зобов'язань.

Варіанти закриття кредиту з банком:

  1. Купівля кредиту через голандський аукціон;
  2. Факторинг;
  3. Прощення кредиту;
  4. Зменшення заборгованості через суд;
  5. Застосування позовної давності;
  6.         Банкрутсво фізичних осіб.

ЯК ЗАКРИТИ КРЕДИТ КОЛЕКТОРАМ (відеоконсультація)

Варто зазначити, що в нашій країні, заставу нерухомості є самою наболілої проблемою. Справа в тому, що багато купили житло в кредит, але фінансова криза вдарила по платоспроможності громадян. У людей просто немає грошей, щоб погасити заборгованість перед банками. В результаті, користуючись правовою безграмотністю позичальників, кредитори забирають нерухомість в рахунок погашення боргу.

Mayorov V1 1

Щоб не втратити житло, можна скористатися цілком законними підставами виведення власності з-під іпотечного кредитування. Зверніть увагу на законодавче регулювання питання:

• ЗУ "Про іпотеку". У ньому містяться підстави для припинення іпотечного кредитування. Одним з варіантів є визнання договору недійсним. Крім того, закон містить норми, що дають право будь-якому учаснику кредитування оскаржити результати аукціону протягом трьох місяців на будь-якому етапі відкритих торгів. Оскарження подається за адресою знаходження квартири.
• Сімейний Кодекс України. Йдеться про згоду одного з подружжя на здійснення угоди другим чоловіком, яке оформляється в письмовому вигляді. Правда, це стосується майна, придбаного в шлюбі.
• Цивільний Кодекс України. Керуватися коштує декількома положеннями:
При зміні обставин, якими сторони керувалися при підписанні договору, він може бути змінений або розірваний за згодою сторін (ст.652).

Правочин, що вчиняється батьками, не повинна обмежувати права і інтереси неповнолітніх дітей (частина 6 статті 203 ЦКУ).

Якщо припиняються зобов'язання або змінилися зобов'язання без згоди поручителя, то поручительство припиняє свою дію (частина 1 стаття 559ГКУ).

Якщо дієздатна особа не усвідомлювала значення своїх дій в останній момент укладання угоди, її можна визнати недійсною через суд (ст. 225).

При здійсненні операції недієздатною особою можна направити позов до суду про визнання угоди недійсною (ст.223).
Якщо угоду вчинила юридична особа, що не має право її здійснювати, можна її визнати недійсною в судовому порядку (ст.227).
При порушенні громадського порядку угода визнається недійсною (ст.228).

Угода, укладена під впливом помилки, може бути визнана судом недійсною.

Перераховані вище положення законодавства можна застосувати для визнання недійсним договору про іпотечне кредитування. Однак для застосування норм потрібні чіткі обґрунтування, сформулювати які може тільки досвідчений юрист. Запишіться на консультацію до нашого адвоката, щоб врятувати своє майно і вивести його з-під застави.