Як виграти суд по кредитному боргу?

Є дікалька варіантів та стратегій ведення судів з банками.
Ймовірність подання фінансовою компанією позову до суду про стягнення боргу по кредиту залежить напряму від розміру кредитної заборгованості. Якщо це звичайний споживчий кредит без будь-яких застав і на суму до 30 000 гривень, то вірогідність того, що банк або інша фінансова установа звернеться до суду з позовом, дуже мала. Стягувати такі борги через суд фінансовим компаніям невигідно. Тому їх найчастіше передають в роботу або продають колекторам, а ті вже тиснуть на боржника психологічно. Якщо ж борг більше 30 000 гривень або якщо він заставний (іпотека нерухомості, автокредит), то, швидше за все, фінансова компанія, у випадку існування прострочення по кредиту, буде звертатися до суду чи з позовом про стягнення заборгованості чи з позовом про звернення стягнення на предмет застави, або буде в позасудовому порядку стягувати кредит (вчинення виконавчого напису нотаріуса, взяття на баланс іпотеки тощо). 
 
Навіть у випадку коли заборгованість почали стягувати примусово, у позичальника є дуже гарні шанси залишити кредитора взагалі без нічого або з явно меншою сумою ніж він хоче стягнути. Один з найкращих варіантів виграти суд по кредиту – це застосувати строки позовної давності. Дуже часто, чи то внаслідок великої кількості кредитів, які фінансова установа не встигає їх опрацювати, чи то внаслідок власної недбалості, виходить ситуація, коли звернення до суду відбувається з пропуском зазначеним строків позовної давності. Може мати місце пропуск строків позовної давності по всій сумі боргу: тілу кредиту, процентам, неустойці, може мати місце пропуск позовної давності лише по деяким платежам. Але в будь-якому випадку пропуск строків позовної давності в більшості випадків має місце. Для того, щоб добитися відмови судом в задоволенні позову потрібно подати заяву про застосування позовної давності до ухвалення судового рішення судом першої інстанції. З практики можна сказати, що найпростіше виграти суд у Укрсоцбанка, оскільки кредитні договори укладені з цим банком є в розрізі позовної давності прописані на користь позичальників.
 
Нічим платити по кредиту. Що робити?
Як не втратити майно і виплачувати борг на своїх умовах
Банк подав до суду. Що далі?
 
Перед подання позову, згідно нового законодавства, фінансова компанія обов’язково направляє позичальнику докази, якими вона буде обґрунтовувати позовні вимоги. Тобто ви ще до відкриття провадження у справі дізнаєтесь, що позовна заява вже дуже скоро буде подана до суду. З цього часу вже потрібно починати готуватися та консультуватися у фахівців. Після того, як позовна заява зайде до суду і буде відкрито провадження, суд направляє ухвалу про відкриття такого провадження відповідачу. Тобто Ви в будь якому разі дізнаєтесь, що судовий розгляд відносно вашого кредитного договору розпочався. Але можуть бути випадки і неповідомлення вас про судовий розгляд. Це може бути зміна вами адреси і не повідомлення про це банку, або зазначення банком завідомо неправильної адреси в позові тощо. В цьому випадку судовий розгляд відбудеться без вас і буде ухвалено заочне рішення. В цьому випадку потрібно подавати заяву про перегляд заочного рішення і після його скасування судовий розгляд буде розпочато спочатку, де позичальник/поручитель вже може навести суду всі доводи та заперечення відносно позовних вимог і подати всі необхідні процесуальні документи.
 
Якщо судовий розгляд розпочався
 
Якщо справа вже в суді, то потрібно визначитися з тактикою та стратегією. Це буде залежати від конкретної ситуації.
Можна шукати в кредитних договорах або договорах поруки недоліки і, якщо такі є, використовувати їх в судовому процесі. Іноді вдається прибрати з кредитного договору несправедливий пункт або оскаржити його вцілому. 
Можна також усіма можливими процесуальними способами затягувати судовий процес: подавати апеляційні скарги, клопотання, зустрічні позови, заяви про витребування документів або проведенні експертиз. Для чого це потрібно? Це потрібно для того, що фінансову установу (банк чи колекторську компанію) схилити до поступок, які вам необхідні, і на які поки що вам не йдуть: вигідні умови реструктуризації, вигідну реалізацію предмета іпотеки чи застави тощо.
Існує маса законних способів затягування судового процесу. Але потрібно розуміти, як їх застосовувати в тій чи іншій конкретній ситуації. Всі вони повинні відповідати законодавству і бути належним чином оформленими, інакше будуть відхилені судом. 
Також можна використовувати недоліки в поданих позовних документах, їх може бути значна кількість коли до суду звертається колекторська компанія., а не банк.
 
Отже, суд може бути не тільки негативним явищем, а і позитивним: ви можете його виграти і поставити крапку у відносинах з банком, або ви можете добитися вигідних для вас умов виконання кредитного зобов’язання.
 
Запишіться на консультацію вже зараз: 050-266-27-26 та будьте готові до суду по вашому кредитному боргу