Виграли справу та скасували напис нотаріуса ПУМБ

Юридична компанія «MK Partners» спеціалізується на захисті позичальників та поручителів (фінансових і майнових) від кредитних установ: банків, колекторських компаній, МФО.


Зокрема, компанія також спеціалізується на оскарженні (анулювання, скасування) виконавчих написів нотаріусів, що вчинені або щодо стягнення заборгованості за кредитним договором або щодо звернення стягнення на предмет іпотеки або застави.

Останнім часом багато існує випадків вчинення виконавчих написів нотаріуса банком ПАТ «Перший український міжнародний банк» (ПУМБ). Зазначений банк здійснює виконавчі написи або за своїми кредитними договорами або за купленим кредитними договорами у інших банків, зокрема у ПАТ «Банк Ренесанс Капітал». Як і завжди АТ «ПУМБ» подає нотаріусу для вчинення виконавчого напису тільки формальні документи: кредитний договір і розрахунок заборгованості по кредиту. Ці документи є недостатніми для вчинення виконавчого напису. Оригінал виконавчого напису завжди знаходиться у справі приватного виконавця. Зі справою боржник має право ознайомитись в будь-який час та зробити фотокопії всієї справи. В реєстрі боржників вказана інформація про ПІП приватного виконавця та його адреса та телефон.

Підстави незаконності виконавчого напису:

1. Спливла позовна давність по кредитному договору;
2. Кредитний договір не нотаріально посвідчений;
3. Нараховані незаконні проценти;
4. Нарахована збільшена неустойка;
5. Сума боргу не відповідає фактичним розрахункам та є спірною.

Тому потрібно оскаржувати виконавчий напис до суду та скасовувати його. Як правило, «ПУМБ» здійснюючи виконавчі написи сподівається на те, що ці виконавчі написи не будуть оскаржуватися і подає документи зі значними недоліками.
Якщо ж ставити під сумнів законність виконавчого напису, то можна знайти значну кількість порушень при його вчиненні. Це ненадання документів, що підтверджують факт купівлі права вимоги АТ «ПУМБ» від АТ «Банк Ренесанс Капітал», і не направлення повідомлення про порушення кредитного договору та вимоги з попередженням про вчинення виконавчого напису.
Крім позовної заяви про скасування виконавчого напису, необхідно подати клопотання про зупинення виконавчих дій та клопотання про витребування документів, які банк подав нотаріусу.
Отже, позичальникам потрібно обов'язково оскаржити виконавчий напис ПАТ «ПУМБ» в судовому порядку та запустити позовну давність по кредиту. Зверніть увагу, що скасування напису нотаріуса не перериває позовну давність по кредиту. Таким чином, після скасування напису, колектори втрачають право стягнення боргу через суд. В цьому випадку, якщо колектори подадуть в суд про стягнення кредиту, позичальнику необхідно в першій інстанції подати письмову заяву про застосування позовної давності по кредитному договору.

Витяг з судового рішення про скасування виконавчого напису нотаріуса

;Суд виходить з того, що розрахунки заборгованості, які були надані для його вчинення, не містили доказів на підтвердження переходу прав вимоги до ПАТ «ПУМБ» на момент його вчинення, доказів отримання ОСОБА_1 претензії про усунення порушень, а подані документи не засвідчували безспірність заборгованості за кредитом.

На підставі вищевикладеного, суд,-

У Х В А Л И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис _________________;