Суд з Приватбанком - судова практика адвоката 2019 р.

В цій статті Вам буде цікаво дізнатись, чому Приватбанк почав програвати суд, як можно зменшити заборгованість до розміру тіла кредиту, як списати неустойку, проценти та штраф.

Особи, що брали кредити в 2008-2012 роках, в 2020-2021 роках почали повсюдно звертаються до юристів з фінансів: Приватбанк подає на них до суду по кредитній картці. Кредитна організація нараховує величезні суми, які позичальник зобов'язаний повернути. Простий приклад: «тіло» кредиту окремої фізичної особи становило в 2011 році 2000 гривень, проходить вісім років – й з’ясується, що боржник зобов'язаний повернути 100 тисяч гривень. Ще Приватбанк може при наявності боргу в 200 гривень через кілька років зажадати близько 30 тисяч гривень. 

Mayorov V1 1
 
Сучасна судова система потурає банкам, не контролює їх, допомагає їм нараховувати космічні штрафи та пені. Наша стаття розповість, як протистояти Приватбанку, оскаржувати його маніпуляції в суді, зменшувати фінансовий об’єм стягнення, проводити погашення заборгованості з дисконтом. Будь-яка кредитна організація може зажадати повернення боргу або майно в рахунок заборгованості цими двома способами:
 
• Отримавши виконавчий напис нотаріуса. Дана процедура не вимагатиме звернення до суду паралельно.
 
• Подаючи в судову інстанцію. Приватбанк, як і будь-яка інша кредитна організація Україна, неохоче вдається до цього способу - це вимагає часу, сил і ресурсів.

 Якщо Приватбанк ініціював проти Вас справу, то Ви повинні отримати з суду и завжди мати при собі:


  1. 1. Позовну заяву.
  2. 2. Розрахунок Вашої заборгованості (кредитну історію), яка може бути реальною або спірною.
     
    3. Правила кредитування Приватбанку.
     
    4. Позов в судову інстанцію.
     
    Якщо Вам прийшов лише позов - Ваші громадянські права порушуються. У цій ситуації необхідно сходити до суду, ознайомитися зі справою на підставі заяви, сфотографувати, зняти на сканері або ще якось скопіювати Вашу справу.
     
    Отримані дані рекомендується надати юристу – цей фахівець допоможе:
     
    • Перевірити термін дії Вашої кредитної картки.
     
    • Ви можете подивитись, чи перевипускалася Ваша пластикова картка. У більшості випадків клієнт банку не просив про перевипуск кредитної картки, Приватбанк систематично робить це без заяви боржника. Даний факт врахується при захисті Ваших прав та інтересів в суді.
     
    • Зареєструватися в додатку для смартфона чи планшета «Приват24» і дізнатися всю необхідну інформацію про картку.

 Як проходить суд між позичальником і кредитною організацією?


Суд між позичальником і кредитною організацією проходить за двома сценаріями:
 
•  Без присутності відповідача. Цього переконливо не рекомендується робити: буде винесено заочне рішення, яке дуже непросто анулювати. Також можуть виникнути проблеми з використанням факту спливу часу позовної давності, з подачею апеляції.
 
• У присутності боржника, що має стратегію захисту своїх фінансових прав.
Повний перелік наслідків відсутності відповідача на суді.
 
Нажаль, кожен третій суд з фінансовою організацією Приватбанк проходить без відповідача в особі дебітора. Така особа, відповідно до ЦПКУ, матиме наступні негативні наслідки свого вчинку:
 
• Заочне рішення суду про повернення тих грошових коштів, що вимагає Приватбанк. Анулювати документ буде складно.
 
• Висновок про те, що відповідач не зацікавлений у захисті своїх інтересів, в зменшенні боргових зобов’язань, повному списанні кредиту, в реструктуризації тощо
 
• Витрати на додаткові послуги адвоката. Вашому представнику доведеться добре попрацювати і довести, що Вас не було в залі суду з поважних причин, і це заслуговує поблажливості. Також заочне рішення можна скасувати довівши, що Ваші матеріальні права і інтереси були грубо порушені Приватбанком та його представниками.

Документи, які можуть знадобитися в процесі судового процесу з Приватбанком:


1. Заява, що стосується позовної давності кредитного договору.
2. Ваш відзив на позов банківської організації. Він включає в себе Ваші спростування тих претензій, які висуває Приватбанк. Це допоможе зменшити борг.
3. Заява, на підставі якої у банку можна вимагати документи.
4. Пояснення, які відповідач буде зачитувати в процесі судового розгляду.
 
Досвідчений фінансовий юрист може допомогти клієнту зібрати документи відповідно до вищевказаного списку, а може повноцінно представляти його інтереси в суді за дорученням. Варіанти співпраці випливають із ситуації, аналізу паперів та особистого бажання боржника. Іноді досить зібрати весь список документації, щоб притягнути до відповідальності банк.

 Які права має та не має банк у разі неповернення боргу?


Кредитна організація має, так само як і дебітор, певні права та обов'язки, наприклад:
 
1. Нараховувати відсотки від суми кредиту згідно ЦК України, вимагати внесення щомісячних платежів до дня стовідсоткового погашення. Всі виплати здійснюються виключно в межах двосторонньої кредитної угоди.
 
2. Нагадувати боржникові про те, що за кредитами потрібно платити. Однак якщо Кредитодавець (банк) відправив боржникові офіційний лист, що містить вимоги і інші претензії - він позбавляється права нараховувати відсотки. Зазвичай до цього крайнього заходу вдаються, коли платежі не надходять близько трьох місяців - кредит стає «проблемним», а дебітор оголошується ненадійним.
 
3. Пояснювати позичальникові, чим загрожують простроченні платежі.
 
4. Обговорювати з клієнтом комфортний графік погашення боргу, списувати прострочення і пеню, якщо дебітор знову спроможний заплатити.
 
При цьому до компетенції банку не входить:
 
1. Надавати свідомо неправдиву інформацію щодо того, що чекає позичальника в разі неповернення грошей, залякувати його і маніпулювати.
 
2. Вилучати майно, не маючи для цього відповідного судового рішення.
 
3. Визначати на банківському конверті той факт, що офіціальній лист в ньому стосується несплати кредиту.
 
4. Вимагати суму, яка була не зазначена при складанні кредитного договору.
 
5. Вивідувати у третіх осіб інформацію про боржника, його активи і пасиви, рухоме майно й нерухомості, сімейні обставини.
 
6. Вимагати виплату тієї заборгованості, яка була анульована в судовому порядку раніше.
 
Банк (включаючи Приватбанк) грубо порушує чинне законодавство України якщо:
 
1. Звертається не до суду, а в нотаріальну контору і отримує там виконавчий напис.
 
2. Не враховує позовну давність, прописуючи борг з всіма відсотками, штрафами, пенями.
 
3. Вказує в документах нотаріусу ті дані, які вигідні йому.
 
4. Видає спірну суму за об'єктивну (реальну) заборгованність.
 
5. Приховує той факт, що паралельно з нотаріальною конторою він звернувся до суду і подав позов про стягнення боргу за кредитами.
 
Важливо! Нотаріуси схильні вірити Приватбанку в цій ситуації, до того ж в їх обов'язки не входить перевіряти правдивість і прозорість інформації.
 
Якщо юристу вдалося скасувати напис нотаріуса - щодо його клієнта припиняються всі виконавчі процедури. Також боржникові більше не потрібно платити 10% виконавчого збору. Звертайтеся до нас! Наші фахівці допоможуть Вам, якщо Приватбанк отримав в нотаріальній конторі виконавче розпорядження, неправильно прорахував суму боргу, порушив Ваші цивільні права. Ми допомогли багатьом - посприяємо і Вам в вирішені фінансового питання.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!