Що робити, якщо прийшла повістка в суд по кредиту

В цій статті ви дізнаєтесь про перші кроки, які необхідно вчинити, коли банк подав в суд.

Якщо позичальник систематично не виплачує кредит або просто відхилився від графіка платежів, то одного разу він може виявити в поштовій скриньці повістку в суд. Це означає, що банк хоче за допомогою суду стягнути з позичальника всю заборгованість, включаючи відсотки і штрафи. Якщо повістка в суд за несплату кредиту прийшла вам, то в першу чергу потрібно виконати наступні дії:
 
крок №1: зайти на інтернет-сайт суду, перевірити дату і час засідання;

крок №2: сходити в суд і сфотографувати матеріали справи;

крок №3: вивчити матеріали, розробити стратегію захисту.
 
Перераховані дії займуть у вас буквально кілька днів, однак сам судовий процес може розтягнутися на кілька місяців.
 
Крок №1: як перевірити час судових засідань
 
В отриманій вами повістці має бути вказано назву суду, а також дата і час першого засідання. Повістка має строго певну форму, яка заповнюється «від руки» і підтверджується синьою печаткою. Потрібно розуміти, що іноді документ в поштовій скриньці - це не справжня повістка з суду, а підробка, яку банк або колектори використовують для тиску на позичальника. До таких хитрощів зустрічаються нечасто, але все ж краще перестрахуватися і перевірити отриману інформацію, тим більше що зробити це досить просто.
 
Повістка до суду по кредиту: по найменуванню суду легко знайти його інтернет-сайт

Щоб перевірити справжність порядку, необхідно знайти інтернет-сайт того районного суду, назва якого стоїть на отриманому документі. Для цього достатньо вбити в Google пошуковий запит типу «Оболонський районний суд». На знайденому сайті потрібно перейти в розділ «для громадян», а потім скористатися посиланням «призначені судові справи».
 
Для пошуку інформації по судовому процесу про несплату кредиту зазвичай досить просто ввести прізвище

Якщо ви не можете знайти на сайті інформацію про свою справу, майже напевно це означає, що банк не звертався до суду і повістка є підробкою. Про всяк випадок ви можете повторити перевірку через день-два або зателефонувати до суду за контактним телефоном. Це допоможе уникнути накладок, які іноді виникають через затримки при розміщенні інформації на сайті. Якщо ви знайшли інформацію про свою справу, це внесе визначеність з трьох питань: по-перше, що банк дійсно подав до суду, по-друге, на який день і час призначено засідання, по-третє, який суддя розглядатиме вашу справу.
 
Крок №2: як ознайомитися з матеріалами вашої справи в суді

Згідно із законом ви маєте право ознайомитися з усіма матеріалами (якщо суд не надіслав їх на пошту), які банк надав суду. Вивчення матеріалів справи - це не порожня формальність, а дуже важливий крок, без якого неможливо зрозуміти вимоги банку і вибудувати стратегію захисту. Ознайомленням з матеріалами справи слід зайнятися відразу після того, як ви знайшли інформацію про себе на інтернет-сайті суду і з'ясували прізвище судді.
 
Отже, вам необхідно прийти в суд та захопити з собою паспорт. На вході вас запише судовий пристав, у якого ви можете дізнатися номер кабінету судді. Будьте готові до того, що біля кабінету вам доведеться відстояти чергу - швидше за все, ви будете не єдиним відвідувачем.
 
Матеріали справи являють собою звичайну папку А4 з усіма документами, наданими суду банком, - позовною заявою, копією кредитного договору, випискою по рахунку і т.д. За кредитним розгляду матеріали включають в себе зазвичай 100-200 сторінок, тому краще не вивчати їх прямо в суді, а просто сфотографувати. Як правило, для цієї мети досить фотокамери в телефоні, але якщо ви сумніваєтеся, то можете взяти з собою «повноцінний» фотоапарат. У деяких судах просять написати заяву на зняття фотокопій, однак всі подібні питання ви в будь-якому випадку вирішите на місці.
 
В принципі, всі перераховані дії може виконати будь-яка людина, і якихось специфічних навичок або знань тут не потрібно.
 
Крок №3: як підготуватися до суду за несплату кредиту

Отже, ви сфотографували матеріали справи і повернулися додому, щоб вивчити їх в спокійній обстановці. Серед фотографій в першу чергу потрібно знайти документ, який називається «Позовна заява про стягнення кредиту». У цьому документі банк описує історію за вашим кредитним договором і перераховує порушення договору з вашого боку. В самому кінці позовної заяви вказується, чого саме банк хоче домогтися від вас через суд. Зазвичай це стягнення з вас частини кредиту, а також відсотків і штрафів або стягнення предмету іпотеки. В таких ситуаціях не можна покладатися тільки на свої сили, потрібно як мінімум проконсультуватися з адвокатом.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!