Прострочка по кредиту 90 днів, що робити позичальнику?

Кредити, за яким позичальник не сплачує понад 90 днів, банки вважають безнадійними. Після закінчення трьох місяців з моменту першої прострочення досить складно повернути борг.

За цей час позичальник може переоформити своє майно на рідних, змінити місце проживання і номери телефонів, сховатися від кредитора. Банки намагаються вчиняти дії по поверненню боргу, якщо прострочення склала 60 днів або 2 місяці.
Прострочення по кредиту і дії банків
Прострочення більше двох місяців стає приводом оформити позовну заяву в суд. Це одне з першочергових дій кредитора, яке здійснюється у відношенні неплатника. При розгляді справи суд майже завжди приймає сторону кредитора, тобто постраждалої сторони.
Щоб змінити ситуацію в кращий для себе бік, позичальник може надати суду докази наявності поважної причини. Якщо вдасться пояснити, що прострочення по кредиту була вимушеною мірою і позичальник не в змозі виплачувати борг у результаті сформованих особистих обставин, суд може скасувати штрафні санкції і піти на поступки. Позитивного результату можна добитися, якщо залучити до справи професійного юриста.
Слід пам'ятати, що банк починає нараховувати штрафи і пені вже в перший день прострочення платежу. Чим більше термін заборгованості за кредитом, тим вище сума додаткових компенсацій.
Юристи люблять затягувати судовий процес, щоб банку довелося піти на поступки. Кредитору невигідно витрачати час і кошти на тривалі розгляди. Якщо позичальник хоче пройти процедуру реструктуризації кредиту, а банк відмовляє в її проведенні, досвідчений юрист може навмисно збільшувати термін розгляду справи в суді. Коли протягом кількох місяців кредитор не може домогтися повернення боргу, він зазвичай погоджується на реструктуризацію або йде на інші поступки.
Залучення до відповідальності поручителя
Якщо в операції по кредитуванню брав участь поручитель, то при виникненні прострочення за кредитом банк може звернутися до нього з вимогою повернення позикових коштів. Уникнути фінансової відповідальності можна в тому випадку, якщо без відома поручителя були внесені які-небудь зміни або доповнення в кредитний договір. Банк зобов'язаний повідомляти всіх учасників угоди про коригування договору. В іншому випадку, він не зможе пред'являти вимоги про повернення боргу та звертатися до суду.

Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб

911inua@gmail.com - задайте нам питання!

063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!