Що несе мораторій на відчуження іпотеки для позичальника?

03.06.2014 Верховна Рада України прийняла мораторій на відчуження заставного та іпотечного майна по валютним кредитним договорам. Це означає, що банки не можуть продавати або робити стягнення на предмет іпотеку на протязі дії мораторію.

Mayorov V1 1
    Мораторій діє до прийняття закону про переведення всіх споживчих валютних кредитів в гривню.
    03.06.2014 Верховна Рада України прийняла мораторій на відчуження заставного та іпотечного майна по валютним кредитним договорам. Це означає, що банки не можуть продавати або робити стягнення на предмет іпотеку на протязі дії мораторію.

    Мораторій діє до прийняття закону про переведення всіх споживчих валютних кредитів в гривню, але робоча група не узгодили процентну ставку та курс долара по якому будуть переводити в гривню (законопроект Рудьковського М.М. «Про переведення кредитних зобов’язань з іноземної валюти в національну» №4895)

    Вказаний законопроект доопрацьований Муляр М.С., Майоровим В.О. та Мацко В.В.

    За результатами робочого столу за участю представників Національного банку України, сторони погодили про доопрацювання законопроекту.

    Що означає мораторій на відчудження іпотеки для позичальника, з точки зору нашої практики? Для банка мораторій – це призупинення будь-якого стягнення на предмет іпотеки, і банк готовий піти на наступні кроки, а саме:

1. У випадку проведення реструктуризації кредиту, позичальник може вимагати списання не тільки неустойки (штрафу та пені), а і частину процентів; 

2. У випадку добровільної реалізації майна, банк спише повністю залишок. Але списання необхідно зробити так, щоб податкова не нарахувала позичальнику податок з доходів фізичних осіб у розмірі 17 %. Щоб не було нарахування ПДФО, позичальник може провести вказану операцію через факторингову організацію;

3. Шляхом збільшення строку кредитування, позичальник може зменшити платіж по кредиту;

4. Перевід кредит в гривню та списання штрафних санкцій;

5. Крім цього, якщо відбудеться реструктуризація кредитного договору і збільшиться відповідальність поручителя, то порука припиниться відповідно до ст. 559 Цивільного кодексу України/

    Наша компанія проаналізує вашу ситуацію і дасть відповідь, що для вас є найбільш доцільним з запропонованих варіантів.  Для отримання юридичної консультації по кредитам:

1. Реструктуризація кредиту (списання)
2. Захист від колекторів
3. Зняття арешту з майна
4. Оскарження рішення суду (заочне, апеляція, касація)
5. Застосування позовної давності по кредиту
6. Припинення поруки, скасування виконавчого напису
7. Супроводження купівлі кредиту на голландському аукціоні
8. Списання боргів – банкрутство фізичних осіб
911inua@gmail.com - задайте нам питання!
063-595-87-10 - отримуйте консультацію за телефоном!