Наші послуги

Як позичальникам УКРСОЦБАНКУ не сплачувати кредит?

 
usb logo big.1307023364Дуже цікава ситуація склалася відносно кредитних договорів підписаних з Укрсоцбанком. В цих договорах (як правило в усіх) існує специфічна умова про строк виконання кредитного договору.
 
В кредитному договорі зазначено, що якщо протягом 90 днів (кількість днів в договорах може бути різна) з дня виникнення прострочки ця прострочка не погашається позичальником, то строк виконання кредитного зобов’язання вважається таким, що настав.
Правовими наслідками настання вказаного вище строку є те, що саме в момент настання такого строку розпочинає свій перебіг позовна давність на стягнення всієї суми кредитної заборгованості.
 
В силу незалежних від позичальників обставин, Укрсоцбанк змінив приблизно в 2010, 2011 роках рахунки передбачені кредитним договором, на які мали сплачуватися позичальником кредитні грошові кошти і як правило в кредитний договір ніякі зміни відносно цього не вносилися.
 
Таким чином, якщо на Вас банк подав до суду, то перше, що потрібно зробити так це витребувати у банку виписки з рахунків на які мали сплачуватися кредитні грошові кошти.
 
Ситуація складається так, що юрист банку до суду приносить виписки з багатьох рахунків  і як правило ті рахунки, які передбачені кредитним договором містять останні проплати в 2010, 2011 роках, а всі інші проплати, якщо вони були, занесені на інші рахунки, в односторонньому порядку відкриті банком начебто для Вас.
 
Тобто має місце ситуація коли в 2010, 2011 роках, оскільки саме в ці роки були здійснені останні проплати, настав строк виконання кредитного зобов’язання і відповідно розпочав перебіг строк позовної давності на всю суму кредитної заборгованості і якщо враховувати, що банк звернувся до суду в 2014, 2015р., виходить, що трирічний строк позовної давності сплив. 
 
В даному випадку потрібно подавати до суду заяву про застосування позовної давності і як наслідок якої суд має відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
 
До статті додається копія судового рішення, ухвалення якого домоглися юристи юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери», яким було відмовлено банку у задоволенні позову про стягнення кредитної заборгованості в повному обсязі.
 
Вказана позиція стосується зокрема Укрсоцбанка, але може бути застосована і до інших банків, які укладали подібні кредитні договори.
 DSC5468Статтю підготував партнер юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери» Роман Коротя.
Для більш розгорнутої консультації Ви можете звернутися за номером телефону: 050-266-27-26
 
***************************************
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
 
тел. 044-228-29-96 (з 10:00 до 18:00)
 
тел. 063-595-87-10
 
Skype: mayorovgroup