Наші послуги

Рекомендації з приводу взаємовідносин з банком (Кредитний адвокат)

Якщо у вас виникли питання з приводу кредитних взаємовідносин з банком, а саме:
1. Сплачувати чи не сплачувати банку?
2. Писати чи не писати  будь-які листи банку?
3. Чи потрібно позичальнику подавати позов  на банк першим?
4. Чи подасть банк через 90 днів в суд?
1. Якщо ви сплачуєте банку, ви перериваєте позовну давність по кредиту. Позовна давність на тіло та проценти становить 3 роки, а на неустойку становить 1 рік. 
В нашій практиці позовна давність запускається автоматично, наприклад:
1.У випадку, якщо в договорі кредиту встановлено, про не сплату кредиту на протязі певного часу, то строк користуванням такого кредиту сплив і позичальник зобов*язаний повернути такий кредит достроково. Наприклад, такий п. 4.5 є в кредитних договорах ПАТ «Укрсоцбанк», які забезпечені іпотекою;
2.Якщо в договорі кредиту встановлено, що невиконання або неналежне виконання певних умов (неподання документів, відмова від страхування, неподання довідки про заробітну плату тощо), веде до спливу строку кредиту та необхідність повернення кредиту достроково.
3.Отримання позичальником вимоги про повне дострокове повернення кредитних коштів.
4.Крім цього, якщо у позичальника не запустилась позовна давність на тіло кредиту та проценти, в будь-якому разі позовна давність обчислюється окремо на кожний місячний кредитний платіж. Відповідно до висновку Верховного суду України,  позовна давність з приводу кредитних коштів та процентів, повернення яких встановлено щомісячними платежами, обчислюється з моменту настання строку погашення кожного окремого чергового платежу.
Окремо звертаємо увагу, що якщо сплив строк по кредиту, то відповідно до ст. 559 ЦКУ порука припиняється, якщо кредитор протягом 6 (шести) місяців від дня настання основного строку виконання кредитного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя.  В цьому випадку договір поруки припиняється.
2. Писати чи не писати  будь-які листи банку?
 Якщо ви написали лист банку та  визнали або підтвердили кредитний борг, або погоджуєтесь сплачувати його – такі дії також переривають позовну давність. Для того, щоб не переривати позовну давність по кредиту написанням листа, ми вам рекомендуємо відправляти листа через поручителя. Крім цього, якщо банк попросить написати заяву або щось сплатити – це також може розцінюватись судом, як визнання боргу перед банком та переривання позовної давності по кредиту.
3. Чи потрібно позичальнику подавати позов  на банк першим?
 Ми вважаємо та радимо нашим клієнтам подавати на банк у виключних випадках, а саме:
- якщо позичальник подає на банк, банк може подати зустрічну позовну заяву про дострокове повне стягнення кредитних коштів;
- В деяких випадках, якщо ви подаєте на банк, то банк може запропонувати вам дисконт;
Якщо банк подасть на позичальника про стягнення кредитних коштів, позичальник в свою чергу завжди може подати зустрічну позовну заяву і таким чином захищатись.
4.Чи подасть банк через 90 днів в суд?
Банк має право подавати на позичальника відповідно до умов кредитного договору. З нашої практиці, банк може подати і через рік після відправлення позичальнику вимогу. Але відповідно до Постанови НБУ “Про затвердження Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями ”, яка вступила в силу з 01.01.2013 року, якщо  про строчка по кредиту становить до 7 днів, банк обліковує стан обслуговування  як «високий», якщо від 8 до 30 днів – стан обслуговування  становить «добрий», якщо від 31 до 90 днів – стан обслуговування кредиту  «задовільний», якщо 91-180 днів – стан обслуговування становить «слабкий», і якщо понад 180 днів – стан обслуговування «незадовільний».
  Таким чином, якщо позичальник взагалі не платить по кредиту до 90 днів, він обліковується у банку як «ЗАДОВІЛЬНИЙ» позичальник.
Таким чином, необхідно правильно вчиняти дії, щоб не переривати позовну давність по кредитному договору, наприклад:
1.Всі платежі сплачувати через поручителя, оскільки тоді не переривається позовна давність, а якщо порука припинилась, то такі кошти йдуть як безпідставно отримані.
2.Писати листи також необхідно через поручителя, щоб не підтверджувати свій кредитний борг перед банком та не переривати позовну давність.
3.Правильно писати призначення платежу та вказувати період, та що саме ви погашаєте (тіло кредиту, проценти).
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. - задайте нам питання!
063-595-87-10 - консультація за телефоном!