Наші послуги

Скасували виконавчий напис, зберегли іпотеку

Ця стаття знадобиться тим хто хоче скасувати виконавчий напис нотаріуса, яким звернено стягнення на предмет іпотеки. Якщо у вас виникають запитання: як скасувати виконавчий напис нотаріуса, як визнати його таким, що не підлягає виконанню, як виграти суд у ПАТ Альфа банк, то ця стаття вам знадобиться.

 

Спір виник відносно договору кредиту укладеного з ПАТ Альфа банк. Ситуація має наступний опис: між ПАТ Альфа банк та позичальником був укладений валютний кредитний договір. Внаслідок неповернення кредиту, банком було вчинено виконавчий напис нотаріуса, яким було звернено стягнення на іпотечне нерухоме майно. Виконавчий напис було звернено до виконання і були призначені електронні торги і покупець навіть проплатив грошові кошти.

 

Ми подали позов про скасування вказаного документу до суду і домоглися зупинення виконавчого провадження та електронних торгів до їх закінчення.Наша позиція полягала в наступному:

Станом на день вчинення спірного виконавчого напису, в Оболонському районному суді м. Києва розглядався спір з приводу невиконання кредитного зобов’язання з приводу невиконання якого і був вчинений вказаний напис. Вказана обставина підтверджується копією ухвали про відкриття провадження у справі від 05.08.2013р. та копією рішення від 09.10.2014р. Потрібно зауважити, що виконавчий напис був вчинений 13.05.2014р. – тобто в період часу існування судового спору з приводу розміру заборгованості. Вказана обставина не може свідчити про безспірність заборгованості позивача та відповідно є підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Відносно подібної ситуації існує позиція Верховного суду України відображена в постанові по справі №6-27цс15 від 04.03.2015р., короткий зміст якої полягає в наступному:
«Та обставина, що на час вчинення виконавчого напису в суді вже існував спір щодо розміру заборгованості за вищезазначеним кредитним договором, спростовує висновок суду про безспірність заборгованості боржника. В результаті сума заборгованості за період з 1 січня 2009 року по 3 вересня 2009 року стягнута з ОСОБА_1 двічі.»
Також потрібно зазначити, що окрім вказаного вище судового розгляду та ухваленого на його підставі судового рішення, що є безумовною підставою для визнання виконавчого напису таким що не підлягає виконанню, існує також судове рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки - на той предмет іпотеки, на який також звернено стягнення спірним виконавчим написом. Мова йде про рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 12.11.2013р. залишене в силі ухвалою ВССУ від 16.04.2014р., які додаються. Тобто має місце ситуація подвійної відповідальності позивача та винесення двох рішень по одному й тому самому предмету спору, а враховуючи обставину ухвалення рішення Оболонським районним судом м. Києва, то можна говорити й про потрійну відповідальність позивача. Також потрібно зауважити, що у всіх вказаних рішеннях різні розміри заборгованості.

Позов наш був задоволений і виконавчий напис скасований і майно повернено його власнику.

 

Захист клієнта в цій справі здійснювали партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери», адвокати по кредитним спорам  Роман Коротя, Василь Майоров та Анна Шворак.

 

рома сайт аня сайт  DSC5489

   

Ви можете зателефонувати за номером телефону: 050-266-27-26 або за номером 063-595-87-10 та записатися на консультацію з приводу вашої кредитної проблеми.

 

Нижче будуть надані для ознайомлення та використання фотокопії відповідного судового рішення..

1

3