Наші послуги

Виграли суд та припинили поруку

Ця стаття знадобиться тим хто хоче припинить свою кредитну поруку. Якщо у вас виникають запитання: як припинити поруку, як вигратьи судову справу у ПАТ Прокредитбанк, як вивести поручителя з кредитного зобов’язання, то інформація в цій статті Вам знадобиться.

 

Спір виник відносно договору поруки укладеного з ПАТ Прокредитбанк. Ситуація має наступний опис: між ПАТ Прокредитбанк та підприємством був укладений валютний кредитний договір на умовах надання траншів. Вказаний договір був забезпечений поруками фізичних осіб. Внаслідок невиконання кредитного зобов’язання підприємством, банк звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості з поручителів. Справа розглядалася неодноразово і лише до суду касаційної інстанції потрапляла близько 3 разів. Все ж таки ми домоглися захисту прав нашого клієнта та припинення поруки. Вказане рішення про припинення поруки значним чином допомогло нашому клієнту оскільки він не міг внаслідок існування арештів (які були накладені в межах забезпечення позову), здійснити відчуження свого майна.

 

Позиція по припиненню поруки полягала в наступному:

Потрібно зазначити, що строк дії поруки в договорі поруки не встановлений і тому застосуванню підлягає пункт вказаної вище норми, який пов’язує припинення поруки з непред’явленням вимоги до поручителя в 6 місячний строк з дня настання строку виконання основного зобов’язання.
Строк виконання основного зобов’язання настав внаслідок реалізації кредитором права на дострокове повернення кредитних грошових коштів – 05.02.2009р. + 3 дні = 09.02.2009р. Підтвердженням цієї обставини є відповідна вимога, яка додається.
Позиція відносно того, що настання строку виконання основного зобов’язання пов’язується з пред’явленням кредитором вимоги про дострокове повернення кредитних грошових коштів, визначена в Постанові Верховного Суду України від 17.09.2014р., яка додається.
В цій постанові також зазначено, що протягом 6 місяців з дня настання строку виконання основного зобов’язання має пред’являтися саме позовна вимога і якщо така вимога протягом вказаного строку не пред’явлена, то порука є припиненою.
Потрібно зазначити, що позов в період з 09.02.2009р. по 09.08.2009р. Позивача не пред’являвся, що є підставою для припинення її поруки за позичальника за кредитним зобов’язанням.

 

Захист клієнта в цій справі здійснювали партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери», адвокати по кредитним спорам  Роман Коротя та Василь Майоров.

рома сайт        DSC5489

 

      Ви можете зателефонувати за номером телефону: 050-266-27-26 або 063-595-87-10 та отримати  консультацію з приводу вашої кредитної проблеми.

 

    Нижче будуть надані для ознайомлення та використання фотокопії відповідного судового рішення.

мих кас 1

мих кас 5

мих ап 1

мих ап 4