Наші послуги

Виграли судовий процес та припинили поруку - Альфа банк

    Ця стаття знадобиться тим хто являється поручителем по кредиту. Якщо у вас виникають запитання: як припинити поруку і договір поруки, як вивести поручителя з кредитного ярма, як виграти суд у ПАТ Альфа банк, як зберегти майно поручителя, як не повертати кредит поручителю, як звільнити поручителя від відповідальності, то ця стаття вам стане у нагоді.

IMG 7158

  Спір виник відносно договору поруки укладеного з ПАТ Альфа-банк. Вказаний договір поруки забезпечував валютний кредитний договір.

 

     Підставами для позову стало те, що банком була піднята процентна ставка – не шляхом підписання між Банком та Позичальником додаткової угоди, а шляхом одностороннього волевиявлення Банку, який керувався кредитним договором, де було прописано, що у разі порушення умов кредитного договору Позичальником, Банк має право збільшувати процентну ставку. Поручитель в момент підняття процентів не підписував жодних документів, якими він надавав би згоду на таке підняття. В кредитному договорі (з дня його укладення) було надано право банку збільшувати проценту ставку у випадку прострочення Позичальником кредитного зобов’язання – практично це зазначається у 98% кредитних договорів, які укладаються з позичальниками. Це збільшення Банк відобразив в розрахунку заборгованості, який приєднав до позову про стягнення заборгованості.


     Нами був пред’явлений позов про припинення договору поруки та припинення поруки. В позові ми посилались на обставину, що відбулася зміна кредитного зобов’язання внаслідок чого збільшилась відповідальність поручителя, а згоду на таку зміну, поручитель не надавав.

 

     Свою позицію заперечень проти позову Банк будував на тому, що поручитель при підписанні договору поруки читав умови кредитного договору і повинен був ознайомлений з тим, що кредитним договором надається право банку в односторонньому порядку збільшувати розмір процентної ставки, і якщо поручитель підписав договір поруки, то він прийняв на себе відповідальність бути солідарним боржником за тим кредитним договором (за тими умовами), який він мав прочитати.

 

     Ми в позовній заяві посилалися на те, що договір поруки, як засіб регулювання відносин між Банком та Поручителем має більш значення ніж кредитний договір. А в договорі поруки чітко було вказано, що будь-які зміни кредитного зобов’язання, які мають наслідком збільшення відповідальності поручителя, повинні здійснюватися за згоди поручителя. Також в договорі поруки була відсутня умова про те, що поручитель надає згоду на зміну зобов’язання та збільшення відповідальності без повідомлень його зі сторони Банку про це та без підписання з ним додаткової угоди. А позиції вищих судових інстанцій сходяться на тому, що якщо договором поруки визначено, що будь-які зміни кредитного зобов’язання можуть мати місце без повідомлення про ці зміни поручителя та без підписання з приводу цього додаткових угод, то значить поручитель надав згоду на ці зміни, якщо ж договором поруки не узгоджено це, то поручитель не надавав згоду на будь-які майбутні зміни.

 

     Ці дві обставини в сукупності, стали підставою для задоволення позову. Банком була подана апеляційна скарга, але суд апеляційної інстанції підтримав позицію суду першої інстанції та залишив рішення в силі. Банком також була подана касаційна скарга на ці два рішення але суд касаційної інстанції відмовив у відкритті касаційного провадження.

 

          Захист клієнта в цій справі здійснювали партнери Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян та партнери», адвокати по кредитним спорам  Роман Коротя та Василь Майоров.

рома сайт      DSC5489

      Ви можете зателефонувати за номером телефону:

050-266-27-26 або 063-595-87-10

 

та отримати консультацію з приводу вашої кредитної проблеми.

 

    Нижче будуть надані для ознайомлення та використання фотокопії відповідного судового рішення.

 

1 круть 1 ін

3 круть 1 ін


 

10 круть вссу

11 круть вссу

 

 

АКТУАЛЬНІ СТАТТІ